Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért voltak a rendőrök...

Árokpart kérdése:

Miért voltak a rendőrök emberségesek, udvariasabbak a rendszerváltás első éveiben vagy még egy 10 évvel ezelőtt is mint most?

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Mert Úriemberek voltak, ahogy a vendéglátós emberek is

Vasútnál is már messziről köszöntek, nem győztek egymás szavát elkerülni, volt hogy egyszerre köszöntek össze


Most mit csinál a rendőr? megállít, az én esetemben látja hogy fiatal vagyok jó kocsival, és leáll kötekedni zavarba hozni

Utálják a rendőröket is bizonyos szinten, vannak kivételek mondjuk, de többnyire eljut ez az utálat feléjük is

20/F

2012. okt. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Komplikato ***** válasza:
56%

Kedves kérdező, kérdésed jogos, de én tapasztalataim szerint akkoriban az öreg mamikák, a háziasszonyok, vagy a tinik is udvariasabbak voltak, sok felnőtt férfiról nem szólva.

Tudod mikor hallottam utoljára olyan mondatokat, hogy:

"Tessék csak leülni!", "Nem zavarja ha rágyújtok", stb.

Itt valami csúnya dolog történt és nem úszta meg a többség. :(

2012. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen egyetértek.

10 éve az átlagember is udvariasabb volt. Vagyis nem a rendőr változott csak meg hanem sajnos a legtöbb ember is...


És azért valljuk be, akinek 20 évesen nagyon jó kocsija van az vagy apucitól van vagy enyhén szólva valami illegálisban van benne. A rendőrök az utóbbi miatt állítják meg az ilyeneket.

Most arról nem is beszélve hogy statisztikailag sokkal nagyobb a valoszínűsége hogy ittasan vezetnek, gyorsan hajtanak stb...


Ja és nem mellesleg a megállításban szerintem semmi baj nincs! Ugyan olyan igazoltatás mint bármelyik.

Bár ugye Vonának most volt a "balhéja" mert kiakadt hogy hogy merik őt megállítani... Na ez is sajnos tipikus az összes képviselőre(a fideszes "kimerevedős id.ótától kezdve a többiig).

2012. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tavol elo ***** válasza:
61%
szerintem az internet hibas! A fiatal is olyan oldalakat nezegetnek pl napisz@r stb. ahol az a meno aki a legbunkobb hozzaszolast tudja irni nem beszelve a forumokrol ahol szinten napi szinten ugy szolitjak meg egymast az emberek, hogy a tisztelet leghalvanyabb jele sem latszik es ez egyre altalanosabb. Ha valakinek nem tetszik valakinek a hozzaszolasa, irasa alalaban az esetek 90%-ban anyazik, kopkod stb. mivel a neten arc es nev nelkul lehet anyazni, utalkozni, bunkoskodni mara ez divat lett, a legnagyobb baj, hogy mar tudalatt osztonosen kiviszik egyesek a valoeletbe ezt a viselkedesi format foleg a tizeneves fiatalok...
2012. okt. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát ja, itt nem csak a rendőrök, hanem szinte mindenki bunkóbb lett.
2012. okt. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Maga a kapitalizmus hozott magával egy rohanó világot, mely arra tanítja az embereket, hogy mindenkin gátlástalanul kell átgázolni céljaink eléréséhez. Azon előttem szólókkal értek egyet, akik nem csak a rendőrök, hanem a teljes magyar lakosság mentalitásának változását vélik felfedezni.
2012. okt. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Azért mert akkor még 8 általános volt az alapfeltétele rendőrnek lenni.Mostmár csak 4
2012. okt. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Manapság nem irigylem a tanítókat, tanárokat sem. Semmi tiszteletet nem tudnak kiharcolni, az órákon a gyerekek billegnek a széken, zenét hallgatnak stb. Ugyan ezt látom, ha rendőrrel (tapasztalat), vagy más felnőttel találkoznak. Semmi tiszteletet nem adnak, a másik embert és a véleményét leszarják. Mindemellett menő lett a bűnözés egyik formája, a kis értékű lopások, a verekedés.

Nem tudom, nekem még látszik a porccsipke a fülemen, amit azért kaptam, mert nem tudtam énekelni, hordanom kellett a formaruhát, és mégis élek. Akkoriban a tanár szava, és a rendőré is szent volt. Ha próbáltál a széllel szemben vizelni, akkor gyorsan leszoktattak róla, és nem anyuka ment be rendezkedni.

10 éve a helyszínen el lehetett kalapálni a tolvajt, és tudta, hogy mi a normális. Most hiába adsz neki bírságot, kiröhög, mert a cociálisból nem vonják le neki, a kamerát meg veszi elő rögtön.

Szóval szerintem nagy generációs hiba van a rendszerben, akik majd egyszer szülők lesznek.

2012. okt. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Komplikato ***** válasza:

"Maga a kapitalizmus hozott magával egy rohanó világot, mely arra tanítja az embereket, hogy mindenkin gátlástalanul kell átgázolni céljaink eléréséhez."


Kedves 6-os! Ez nyilván így van, de akkor is féligazság. Az ember elmegy innen egy nyugatabbra lévő civilizált ÉS kapitalista országba és ott nem ilyenek az emberek. Ennek az lehetett az oka, hogy ott a lakosságnak az ottani működő kapitalizmusban nem azon kell görcsölni, hogy a következő hónapig elég lesz a fizetés a rezsire és kajára ... De lehet tévedek és hasonló helyzetben is volna bennük tartás.

2012. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Maga a kapitalizmus hozott magával egy rohanó világot, mely arra tanítja az embereket, hogy mindenkin gátlástalanul kell átgázolni céljaink eléréséhez."


Kedves 6-os! Ez nyilván így van, de akkor is féligazság."



Menjen el a 6-os egy "nem kapitalista" országba és rengeteg bunkó társadalmat fog találni. Akár oroszokhoz megy akár Kínába(ahol teljesen természetes hogy az egész utca tele van köpettel mert ott alap hogy kiköpnek a járdára, gusztustalan europai szemmel).


Míg menjen el Svájcba vagy Svédországba, Angliába stb és azt tapasztalja hogy kedves korekt ügyintézés, előzékeny és segítőkész emberek vannak mindenhol.


Szóval nem a kapitalizmus a hibás mert korrekt segítőkész állami alkalmazottakkal pont hogy kapitalista, sőt megkockáztatom hogy liberális államokban találkozik a kedves válaszoló...

2012. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!