Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van az, hogy egy átlag...

Miért van az, hogy egy átlag adófizetőnek, aki eltartja a rendőrséget görcsbe rándul a gyomra ha rendőrt lát, mert az egyenruhával bármikor bírságolhat. Ám ha segítségre van szüksége, akkor nem kap?

Figyelt kérdés
MEglopnak, zaklatnak, fenyegetnek, hiába hívok rendőrt, nem tesz semmit. De ha nem úgy lépek a járdán ahogy neki tetszik, már bírságol is. Ezek nem emberek? nem szégyellik magukat? Mi tartjuk el őket. Dolgozó emberek. Ha nem lennénk, miből kapna fizetést? Semmiből. Felkopna az álla. És még minket, tisztességes embereket zaklat mert ő a rendőr? A bevándorlóhoz meg nem mer odamenni, ha az időseket lökdösi, ahhoz beszari. Ennyihez van esze, tisztességes dolgozó magyar embereket bünteni. Én érzem ezt az egészet az ország fertőjének? Egy undormánynak?
2015. aug. 2. 15:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%

Magyarország rendőrállományának a fele semmirevaló fos, csak azt nézik hogyan tudnak belekötni az emberbe, nyaranta meg úgy általában ha utast viszek motoron, megnézik hogy van-e rendszám. Volt olyan hogy mellettem haladt el a sávban, és ahelyett hogy az utat nézte volna, a motorom bámulta.


Gusztustalan szinte mindegyik, némelyik 90-100kg között mozog, de intézkedni nem mer, csak 3 cigány elé is 5-7en állnak oda.

2015. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%
Ha eddig nem tűnt volna fel, ebben az országban nem szokásuk szégyellni magukat az embereknek.
2015. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%
A rendőrséget már rég fel kellett volna oszlatni.
2015. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Miért van az, hogy az ország java részének rendőrfrásza van? Aki nem követ el bűnt, azt nem fogják büntetni. A rendőr parancsot teljesít, olyat, amilyet. Értünk dolgozik, csak nem teheti azt, amit a szíve diktál, mert akkor kirúgnák.
2015. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbbször nem a rendőrt kell hibáztatni, aki bírságol, hanem aki meghatározza, mekkora összegnek kell befolynia a bírságból.


Egyébként nekem nem szokott összerándulni a gyomrom. Még sosem büntettek meg indokolatlanul. Persze nem is hergelem a yardot, normálisan beszélek velük, ők is velem, pár perces manőver. Mondjuk felénk viszonylag gyakran igazoltatnak, elhiszem, hogy akit ritkán igazoltatnak, az egy sima ellenőrzésnél is már arra gondol, hogy mit rontott el, és mennyibe is lesz ez.


A segítség részre reagálva tényleg szörnyű a helyzet. Amolyan segíts magadon, a rendőrség is megsegít helyzet van. Mikor hozzánk betörtek, akkor az értékesebb szerszámaim jó részét fújhattam volna (köztük egy elég drága DeWalt vastagoló gyalut is), ha nincs kamera a műhelyben. Jöttek láttak, már sajnálkoztak, hogy ebből semmi nem lesz, meg hogy 30 nap múlva kapom majd a papírt amivel mehetek a biztosítóhoz. Utána mutattam nekik a kamera felvételét, rajta a két betörő gyönyörűen kivehető arcával. Egy órán belül már megvoltak, és másnap visszaktam amit elloptak, hiánytalanul.

2015. aug. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

De a felettesek hogy lehetnek ennyire szemetek? Azok nem emberek. Kiadja hogy mennyit kell büntessenek? Hát szégyen. Lassan azt mondom, hogy mindegy is ha az iszlámok jönnek. Azok is a saját beteges szabályaik szerint élnek, mint az itteni vezetők. És talán akkor aki békében elvan, azt nem zavarnák.

Ezek a rendőrök egy jórésze nemhogy rendőrnek alkalmatlan, de még magyarnak is hitvány alak. Saját nemzetét gyötri, akik kisebb hibát követnek el. Aki meg 130-al megy át a piroson a városba annak utána se megy. A népes Lakatos családhoz nem mer bekopogni, de a kis magyar családoktól tudja lehúzi az 5-10-20-30-50 ezreket, mert a biciklin nincs csengő, meg kopott a gumi, balesetveszélyes vele közlekedni. Kiskorúakat zaklatnak, hülye indokokkal rendőrségre rángatnak, míg a valódi bűnözőket nem kapják el. Ahhoz ember kéne, nem egyenruha, meg fenyegetőzés. Pfff!

2015. aug. 2. 19:06
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudni kell a bírság témáról, hogy a gátlástalanul pénzéhes kormány évente meghatározza minisztériumonként az elvárt bírság összegeket. A témában sok cikk olvasható.

[link]

[link]

Nyilván kisakkozható, hogy ha orbán és pintér megköveteli a bevételt, akkor az állomány ezt végre fogja hajtani. Persze maga a jelenség régóta nem titok, de hogy a napi gyakokorlatban ez hogy néz ki, az egészen a barcsi kapitány emlékeztetőjéig nem volt világos.

[link]

2015. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, hadd találjam ki, csináltál valami hülyeséget, és 2 rendőr megvágott miatta 5000-re. És most, mivel nem akarod elismerni, hogy elszúrtál valamit, éppen bűnbakot keresel. Legyen akár a rendőrség, a járőrök a parancsnokok, Pintér, a muszlimok, csak valakit lehessen hibáztatni a csekk miatt. Érdekes módon, engem a büdös életben egy forintra sem büntettek meg, és amikor kihívtam őket, mindig kijöttek és segítettek. Lehet, hogy velem van a baj
2015. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem találtad el. Nem követtem el semmit, pusztán ők addig kerestek amíg bele nem köthettek valamibe. Ezt a rendőr is mondta, idézem:"a **** jó lesz, 5 ezer" Utána lezajlott az a beszélgetés, hogy sajátja? Mikori? És utána odajött a csóka, hogy helyszíni bírság 5 ezer, vagy feljelent. Nem szondáztatott, nem nézte meg a kötelező tartozékokat. Fellebbezek, és mivel nem követtem el semmit, ezért ha kell, bíróságra viszem az ügyet. Az egész ügyiratot, ha nem lesz megfelelő a döntés, az Európai Bíróságig viszem. Jogtalannak, és kirekesztőnek érzem. Ezért felszerelek egy kamerát az autóba, ami ezek után rögzíteni fogja a kép és hanganyagot, melyek egy későbbi hasonló esetnél bizonyító erejűek lehetnek. Köszönöm, hogy egy ilyen országba születhettem, ahol fejlődni bűn, és ahol nem érdemes élni, mert felemésztenek. Tudom, hogy van köztük tényleg rendes, találkoztam már olyannal is, aki egy kis affér után odajött segíteni, emberi jóindulatból, jegyzőkönyvezés nélkül. (árokba csúsztunk) Két fiatal rendőr jött oda, és udvariasan segítettek, kihúzni a kocsit. Nem tudták, sőt, ők is belecsúsztak. Ekkor kijött egy munkagép, ami kiszedett mindenkit. Megkérdeztem mennyivel tartozunk, azt mondta semmivel. De ott emberek vannak. Itt ezek semmit nem tudnak. Ezek csak büntetni. Ezek az utcán se segítenek, inkább feljelentenek. Olyan dolgokért is, hogy nem a sárba sétálsz, hanem kimész az út szélére. De van 2-3 öregebb, aki szeret kötekedni, illetve a fiatalok. A többi korrekt, rendes. Volt, hogy 50-en voltunk az utcasarkon, beszélgetni, ott álltak 20 percig, majd elmentek. Pedig ez már gyülekezési jog megsértése lett volna. És nem is épp csendbe voltunk, volt hangunk is. Havert elkapták házilag átalakított kocsival, eredeti csak az alváz benne. Elengedték, annyit mondtak, hogy ezért levehetné a rendszámot. Nem ugyan azok voltak. Ezek erre mennek ki, az autósokat büntetik. Másik havert is ők fogták el, szintén 5 ezer, nem volt jó a rendszámvilágítás. Nem az lenne az empatikus, hogy cserélje ki, és elengedjük? Hisz nekik eredetileg Szolgálunk és védünk a mottójuk. De jön még kutyára tél, és ha fordul a kocka, akkor nem kegyelmezek! Nem tanácsos olyannal újjat húzni, aki még egyszer feletted lehet. És ha Isten velem, ki ellenem?!
2015. aug. 2. 22:59
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Azok alapján amit leírtál eltaláltam, de akkor kifejtenéd kérlek, hogy mi is történt pontosan?
2015. aug. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!