Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van az, hogy egy átlag...

Miért van az, hogy egy átlag adófizetőnek, aki eltartja a rendőrséget görcsbe rándul a gyomra ha rendőrt lát, mert az egyenruhával bármikor bírságolhat. Ám ha segítségre van szüksége, akkor nem kap?

Figyelt kérdés
MEglopnak, zaklatnak, fenyegetnek, hiába hívok rendőrt, nem tesz semmit. De ha nem úgy lépek a járdán ahogy neki tetszik, már bírságol is. Ezek nem emberek? nem szégyellik magukat? Mi tartjuk el őket. Dolgozó emberek. Ha nem lennénk, miből kapna fizetést? Semmiből. Felkopna az álla. És még minket, tisztességes embereket zaklat mert ő a rendőr? A bevándorlóhoz meg nem mer odamenni, ha az időseket lökdösi, ahhoz beszari. Ennyihez van esze, tisztességes dolgozó magyar embereket bünteni. Én érzem ezt az egészet az ország fertőjének? Egy undormánynak?
2015. aug. 2. 15:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ebben az országban ilyen rendőrök vannak, korrupció, drogdiszkóörzés miegymás, birságbehajtó maffia, semmi több.
2015. aug. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
Megsúgok egy titkot, a rendőrök is fizetnek adót. Sose büntettek meg, amikor kellett segítettek és aki normálisan beszél velük, azzal normálisak. Aki az a tipikus "majd én bepofázok és megmutatom a rendőrnek hogy én vagyok a faxagyerek" azok utálják a rendőröket.
2015. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%

Chhh...Az a szégyen hogy ti szidjátok azokat az embereket,akiket nem is ismertek.Még ha koruptak a rendőrök is,ők lesznek azok akik majd titeket mentve fignak meghalni egy elmebeteg,szadista állat miatt.De amikor a szomszédban élò férfit.letartóztatják mert üti a feleségét,akkor nen azt nézitek hogy milyen jó munkát végeztek.Nem.De nég csak nem is tudtatok róla.

Az a szégyen,hogy a megszavazott rendszert utáljátok.Hát egyétek mwg amit főztetek.Nem az ő életüket élitek,de még fikarcnyit se tudtok,hogy hogy mennek a dolgok,de attól.még savazzátok őket...

2015. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szavaztam erre a rendszerre, és nem tartok igényt arra hogy megvédjenek, ha kellett megvédtem magam, én ettől a rendszertől semmit nem kaptam csak szart a pofámba, ezt kapja tőlem a rendszer is.
2015. aug. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Rendben,az a te bajod hogy elutasítod mások segítségét,de legalább tusztelhetnéd.Szart akarsz látni?Gyere el Ukrajnába,visszasírod te még ezt az országot.
2015. aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Gyorshajtásnál is intézkednek a zsernyákok.

A napokban láttam olyan közlekedési szabálytalanságot Debrecenben, hogy a Buszállomásnál, a Széchenyi-Nyugati utca kereszteződésnél egy bordó 1500-as Zsigulis gyerek a Széchenyiből akart az Erzsébet utca irányába fordulni, igen ám, de véletlenül a szemközti sávba hajtott...

A pali tolatott, áttért a szabályos sávra, de azt meg nem vette észre, hogy a Segner tér felől jöttek a "bohóclámpások", és megállították.

Biztos megjutalmazták egy szaftos kis cekkel.

2015. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van az, hogy egy átlag adófizetőnek, aki eltartja a rendőrséget görcsbe rándul a gyomra ha rendőrt lát, mert az egyenruhával bármikor bírságolhat. Ám ha segítségre van szüksége, akkor nem kap?"

Ez nem az átlag állampolgár, ez egy kis buta réteg.


"MEglopnak, zaklatnak, fenyegetnek, hiába hívok rendőrt, nem tesz semmit. "

Még jó, hogy nem tesz semmit, hisz az törvénytelen lenne. Gondolom a tájékoztatást megadta, hogy CSAK magánindítványra, a sértett feljelentése alapján indul eljárás. Azaz bemégy feljelentést tenni, és csatolod az általad megőrzött sms, vagy facebook beszélgetéseket, vagy a hangfelvételt. MIÉRT NEM TETTED MÉG MEG??? MIÉRT AKARSZ HÜLYÉT CSINÁLNI A RENDŐRÖKBŐL, MIKOR TE VAGY A HÜLYE, AKI NEM ÉRTI MEG, AMIT ELMONDANAK NEKI???


"De ha nem úgy lépek a járdán ahogy neki tetszik, már bírságol is. Ezek nem emberek? nem szégyellik magukat?"

Az a munkályuk, hogy a szabályokat, és a BTK passzusait betartassák. Miért kellene e miatt szégyellni magát valakinek is. Szégyellje magát az, aki a szabályokat nem tartja be!


"Mi tartjuk el őket. Dolgozó emberek. Ha nem lennénk, miből kapna fizetést? Semmiből. Felkopna az álla. És még minket, tisztességes embereket zaklat mert ő a rendőr?"

Tudod kit tartasz te el? A jó édes anyádat, na azt, te majom! Az én családomban mindenki végig, bejelentve végig dolgozza az életét. Van rendőr, orvos, építész mérnök. Mindannyian állami alkalmazottak. Mondod ezt nekem, amikor a sok ingyenélő eltartatja magát az én adómon? A sok külföldön dolgozó, a sok rokkant nyugdíjas, aki 100eFt-ért leszázalékoltatta magát, a sok ingyenélő aki nem dolgozik, a sok nem bejelentett helyen dolgozó... Folytassam? Ostoba majom vagy te, nem más. Tanulnod kellene tőlem, nem lenézni.


"A bevándorlóhoz meg nem mer odamenni, ha az időseket lökdösi, ahhoz beszari. Ennyihez van esze, tisztességes dolgozó magyar embereket bünteni. Én érzem ezt az egészet az ország fertőjének? Egy undormánynak?"

Határőrként több száz migránst és embercsempészeket fogtam el, az életem kockáztatásával is, mikor 180-al kellett menni utánuk éjszaka. Egy hazudozó beszűkült látású majom vagy. Nem, ezt talán még pár tucat olyan gyp-s mint te undormánynak tartja.


Hova züllik ez a társadalom? Te egy életképtelen ostoba vagy.

2015. aug. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Kedves 17-es. Én is ismerek rendőrt, csak már nyugdíjas, meg ő irodába volt, nem közlekedési. Sokat mesélt, mi megy ott. Tehát te is állami alkalmazott vagy, nem tudom a szakmádat. És nem is azt a rendőrsz akarom bántani, aki segítőkész, és emberbarát. Csak azokat, akik ahelyett, hogy emberségesen viselkednének, és hasznos tagjai lennének a társadalomnak, inkább piszkálják, üldözik, büntetik a népet. Tényleg van köztük rendes, normális is, olyannal is találkoztam már. De sűrűn állnak előttünk. És ha már itt áll, és odaköszönök neki egy jónapotot, olyan nagy dolog lenne visszaköszönni. Ez már nem is mint rendőr, ez alapvető emberi bunkóság. De van olyan is, aki szintén itt szokott állni, és még pár szót váltani is szoktunk. Persze lehet, hogy ő meg mással nem ilyen, nem tudom. De nem igazán szeretem az ilyeneket sem, akik azért imádnak egy "karsztot", mert van bennük 100-ból 3 normális. Az meg hogy betartja a BTK-t abból is állhat, hogy emberségesen viselkedik.
2015. aug. 8. 10:17
 19/23 anonim ***** válasza:

Az, hogy bizonyos embertípusok nem szimpatikusak, az teljesen érthető. Ahogyan nekem sem, neked sem lehet mindenki szimpatikus, és bizony vannak bunkó emberek. Legyen az rendőr, kőműves, orvos, tűzoltó, vagy szakmunkás. Te egy szervezetet bírálsz, és nem embertípust, érted a különbséget? Nekem is van olyan kollégám, aki nem szimpatikus, mégis ha jogtalanul bírálják, akkor kiállok mellette, ugyan ezt teszem most a rendőrséggel. Biztosan vannak nem oda illő emberek, biztosan van bunkó rendőr, és az is biztos, hogy minden rendőr mint egyén, az egyiknek szimpatikus, a másiknak nem.

Lehet, hogy bunkó, de az is lehet, hogy eljátszottad a bizalmad irányába, és haragszik rád. Bármi lehet, az ő munkája attól független még rendőr. Lehet, hogy veled bunkó, de olyan kiváló járőr, hogy egyedül lerendez egy cigány verekedést, vagy a jogszabályismerete jobb mint a többi rendőrnek. Olyan ember nincs, aki mindenkinek szimpatikus!


Ami engem illet, 21 éves korom óta bejelentett munkahelyen dolgozom, és fizetem az adót, a családtagjaim úgyszintén. Úgy őszintén, nézz körül a családodban, vagy a baráti társaságod családjában, hogy találsz-e még ilyet, mint az enyém! Nekem rengeteg ismerősöm van, aki külföldre ment dolgozni, de azért a munkanélküli segélyt nem hagyja ki, de olyan is aki kis pénzért leszázalékoltatta magát, vagy nem bejelentve dolgozik...

Akkor ki van eltartva kinek az adójából?

Én azért kapom a fizetésem, hogy a rendőrségen belüli beosztásomhoz tartozó feladatomat elvégezzem, a beosztási helyemen.


Beszéljünk egy kicsit a "népről", ha már előhoztad.

Az átlag állampolgár normális, tisztelettudó, próbálja a szabályokat betartani, és ha hibázik, akkor látszik rajta a megbánás, de tud viselkedni. Ha ezt a rendőr látja, akkor 99%-ban együtt tud vele érezni, és egy figyelmeztetéssel megússza a dolgot. Ez a normális, és nálam is így szokott működni.

Ezt követően jönnek nálam a sorban azok, akik nem tudnak viselkedni: Nagy a szája, én magázom, ő tegez, vagy ismeretlenül bírál, azt mondja, hogy nem ezzel kellene foglalkoznia a rendőrnek, hanem azzal stb. Ezt az embertípust nem lehet figyelmeztetni, mert nem ér semmit. A bírságtól vagy megtanul viselkedni, vagy a következő alkalomkor megint kiharcolja magának a stílusával. Na ezek az emberek szoktak panaszkodni mindig, tapasztalat...

Utána jön az az ember, aki semmiből sem tanul: Számtalanszor megfogtad engedély nélkül vezetve, ittasan vezetve, nem használja a biztonsági övet, mert ő a helyi királycsávó. Ezek vannak a legjobban felháborodva, hogy már megint miért őt kell megfogni, vagy miért nem a bűnözőket hajkurászom? Hozzá teszem, hogy egy olyan mondja, aki ittasan már korábban embert ölt, elgázolta. Meg vannak győződve, hogy rá van szállva a rendőr, pedig nem így van. Szarik rá a tövényekre, szarik rá, hogy mások életével játszik. Meg szoktam kérdezni, hogy mondjon egy olyan bűncselekményt itt a városban, aminek nincsenek meg a tettesei. Akkor jön a pislogás, mert nem tud mondani. Kérdezem, akkor mivel foglalkozzak, ha nincs kit elfognom?


Ez persze nem vonatkozik arra, ha fix összegű bírság kötelezően kiszabásra kell, hogy kerüljön. Ilyen például a traffipax. Be kell nekem is ugyan úgy tartanom a sebességet, mint bárki másnak, ha hibázok, akkor pedig viselem a következményit. Ha hibázok, annak csakis én lehetek az oka, de a hibát észre is, hogy vegyék.

2015. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Még hozzá tennék egy szösszenetet.

Az én fizetésemből ugyan úgy vásárolok a boltban és befizetem a számlákat, ergó, mindenért fizetek adót, ami megy az államkasszába. A büntetések is az államkasszába mennek. Az állam pedig ad neked cserébe 24 órában hívható rendőrséget, mentőket, tűzoltókat, vasutat, buszt, stb. stb. akik azért dolgoznak, hogy az állam működjön, és pl TE bármilyen szolgáltatást igénybe tudj venni.

Ezek alapján egyikünk sem tudna létezni! Ezt tartsd szem előtt, és így tisztelj!

2015. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!