Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Helyszíni bírság késedelmes...

Helyszíni bírság késedelmes befizetésének mik a következményei?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

megbüntettek 15 e FT ra, a járőr azt mondta 30 munkanapom van befizetni, a napokban befizettem, de csak most olvastam a tájékoztatót, hogy 30 naptári napon belül kell befizetni.

A 30 naptári nap sajnálatos módon letelt 10 napja.

Milyen folyamatok indulnak el ilyenkor? Milyen következményekre számíthatok? Ki fog keresni a rendőrség, a kormányhivatal, vagy a NAV adó formájában hajtja be?

Van aki ismeri a pontos folyamatot?



2015. aug. 7. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem kerestek, jo esellyel elnezik a par napos csuszast, mint a kozuzemi szamlaknal.


Ha nem, akkor legfeljebb jon egy level kesedelmi kamatrol, de ez eleg valoszinutlen.

2015. aug. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gondolom ott is az ügyintéző rogyásig van ügyekkel, és feladatokkal, de simán keresztezhetjük egymást.

Én befizettem pénteken, ő meg már küld valami papírt, amit a jövőhét közepén kapok meg.

2015. aug. 7. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy pillanatig se aggódj! Nem sietik el. Ha valaki 30 napnyit késik, akkor adóként való behajtási céllal átadják a NAV-nak, ők felszólítást küldenek ki, 15 napos határidőt szabva. Szóval, a határnap utáni nap 0 órakor nem szólal meg sziréna. Lehet valaki akadályoztatva (kórházban van stb.). Örülnek, hogy végül is nem kell bajlódniuk veled.


Ha nagyon hivatalosak, akkor késedelmi pótlékot számítanak fel. A késedelmi pótlék mértéke minden naptári nap után a felszámítás időpontjában érvényes jegybanki alapkamat kétszeresének 365-öd része.

A jegybanki alapkamat:

2015.06.24-től 1,50%

2015.07.22-től 1,35%.

A késedelmed valószínűleg 07.22 utáni 10 nap. Így a késedelmi pótlék: 15000*10*((1,35/100)*2)/365≈11 Ft.

Az sem igen növeli, ha a határidőd néhány nappal 07.22-e előtt volt.

És mennyibe kerülne egy levél és egy készpénz befizetési utalvány (csekk) a 11 Ft befizettetésére?

2015. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Átváltják közmunkára vagy letöltendőre.
2015. aug. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azért megdöbbentett, hogy ilyen kérdést nem találtam, se itt, se a neten.

Vagy olyan van, hogy azonnal befizette, vagy olyan, hogy nem is akar fizetni...

2015. aug. 7. 20:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha 30 napon belül nem érkezik meg, akkor a bíróság szabálysértésekkel foglalkozó bírója átváltoztatja, de ez több hónapot igénybe vevő feladat.

10 nap haladék, az még teljesen belefér, a csekket rakd el biztos helyre, és vidd be a helyi rendőrségedre lefénymásolni, akkor ha már leküldték az elővezetést, akkor is költség nélkül megoldódik.

Mond, hogy határidőn túl 10 nappal fizetted be, ezért behoztad megmutatni, és másolni.

2015. aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!