Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy tudok rendőrnek vagy...

Hogy tudok rendőrnek vagy nyomozónak menni?

Figyelt kérdés

A felvin kerestem de nem találtam semmit.

Milyen egyetemek/főiskolák vannak? És melyik városokban?


Nehéz bekerülni és mik a követelmények?


Ha linket is küldtök az még jobb!



2015. aug. 25. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyomozd ki!
2015. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
NKE-RTK (Rendészettudományi-kar) általában 400 pont körüli ponthatárral, idén mondjuk csak 360 volt. Ezen kívül fizikai és orvosi ill. pszichológiai alkalmasságit kell tenned. Egyetemről kikerülve tiszt vagy. Egy jó tanács, az alkalmassági vizsgák legalább olyan kemények mint pontban meglenni.
2015. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyomozó is rendőr, az csupán egy beosztás, mely alkalmasság útján lehetsz.

Érettségi után úgynevezett felsőoktatáson kívüli iskolaként jelentkezhetsz valamelyik rendészeti szakközépiskolába, melynek elvégzésével tiszthelyettes leszel, azaz végrehajtó. Tiszthelyettesként alkalmasság útján lehetsz járőr, járőrvezető, nyomozó, vizsgáló és szinte bármilyen szervezeti egységben. Ilyen iskolák vannak: Szeged, Körmend, Adyliget, Miskolc.


Felsőoktatásban csak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem van, ahol minden belügyi szervhez folyik képzés. Diplomát ad, és tiszt lehetsz, melyekkel ugyanúgy betölthetsz sok beosztást. Pl. nyomozó tiszt, alosztály, vagy osztályvezető.

2015. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Gyere bébi és megmondom ;)
2015. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!