Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Beidéztek tanúkihallgatásra?

Beidéztek tanúkihallgatásra?

Figyelt kérdés
Nemrég szemtanúja voltam egy verekedésnek, aminek rendőrség-mentő lett a vége. Beidéztek rendőrségi kihallgatásra. Igazából ennek a menete érdekelne, meg hogy mégis mire figyeljek. hülyén hangzik, de lehet-e normál utcai ruhában menni? 21 vagyok, soha semmi közöm nem volt még ilyen dologhoz és marhára izgulok miatta. párom ügyéről van szó, nem akarok rossz benyomást kelteni a kárára.
2015. aug. 26. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, milyen ruhában mész, nem fogja érdekelni őket, csak ne a Fuck The Police feliratú pólódat vedd fel. Legyél pontos, vigyél magaddal igazolványt és az idézést, legyél józan, köszönj, ennyi pont elég lesz oda. Mint tanú, a feltett kérdésekre köteles vagy válaszolni és köteles vagy igazat mondani, ha nem teszed, megbüntethetnek, de ezt el is mondják az elején. Viszont megtagadhatod a választ, ha azzal családtagodat vagy közeli hozzátartozódat (barát vagy barátnő nem számít annak) bűncselekmény gyanújába kevered. A végén eléd teszik a jegyzőkönyvet, azt átolvasod és ha azt tartalmazza, amit mondtál, akkor aláírod és kész.
2015. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem áll szándékomban megtagadni semmit, de ha évek óta együtt vagyok/élek a mostmár vőlegényemmel, akkor azt még a barát kategóriába sorolják, csak mert nincs papír?


amúgy köszönöm a választ!

2015. aug. 26. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:

A Ptk. 685.§ szerint "közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér;".


A "családtag" a "közeli hozzátartozók" egy részhalmaza.

2015. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy normális férfi, nem hozza a párját ilyen helyzetbe, hogy ha a rendőrségen igazat akar mondani, akkor azzal a férfi ellen kell beszélnie.

Vigyázz ezzel nagyon, mert ha nem mondasz igazat, akkor a hamis tanúzás bűncselekményt megvalósítod. Akármennyire is kellemetlen, a párodnak meg kell értenie, hogy nem sodorhatod magad kellemetlen helyzetbe miatta.

2015. aug. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jókat írtak eddig.

Még annyi segítség, hogy azért nem büntet a törvény, ha nem láttad, nem figyeltél oda pont, nem hallottál, nem emléxel valamire.

2015. aug. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ki mondta, hogy hazudni akarok? egyszerűen csak kicsit ideges vagyok, mondjuk úgy, mint mikor életedben először utazol repülőn, azt is egyedül. nem tudom, mire számítsak.


amúgy meg egy idióta barom nekiment páromnak, meg engem is elkezdett rugdosni full ok nélkül, én voltam az, aki hívta a rendőröket, szóval még csak nem is ő hozott ilyen helyzetbe, egyszerűen ő védett meg, és így neki tört ujja.

2015. aug. 28. 11:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Én csak felhívtam a figyelmed, hogy vigyázz vele, nem mondtam, hogy hazudni akarsz.

Rendőr vagyok, láttam nem egy ilyen eljárást, ahol hamis tanúzás miatt, vagy hamis tanúzásra való felbujtás miatt kellett eljárni.

Nem kell félned, csak értelmesen, életszerűen, a valóságnak megfelelően válaszolj amit kérdez. Az össze-vissza beszédet nem szeretjük, illetve amikor hülyének néznek egy életszerűtlen történettel, vagy ha rabolja valaki az időt a lényegtelen fecsegéssel.

Valamelyik nyomozó úgy szereti írni, hogy értelmesen elmondod, és utána ő leírja, de úgy is lehet, hogy kérdésről kérdésre írja a mondatokat.

2015. aug. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a tanácsokat :)
2015. aug. 29. 03:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!