Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van arra szabály, hogy szabad-...

Van arra szabály, hogy szabad-e a rendőrt intézkedés közben fotózni, kamerázni?

Figyelt kérdés
Megbüntethet vagy elveheti a kamerát ha mondjuk engem éppen igazoltat én meg mondjuk előveszek egy kamerát és elkezdem felvenni, hogy mit csinál.

2015. szept. 4. 17:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Az Alkotmánybíróság ugyanis kedden

aláírt határozatában megállapította, hogy a rendőri intézkedésről készült képfelvétel az érintett rendőr hozzájárulása nélkül is nyilvánosságra hozható, ha a nyilvánosságra hozatal nem öncélú, vagyis az eset körülményei alapján a jelenkor eseményeiről szóló, vagy a közhatalom gyakorlása szempontjából közérdeklődésre számot tartó tájékoztatásnak minősül. Az Alkotmánybíróság az ezzel ellentétes bírói döntést megsemmisítette, mivel az sértette az Alaptörvény IX. cikk (2) bekezdésében foglalt sajtószabadságot."


Tudni kellene mi az "öncélúság". A nem a sajtó által rögzített felvétel nagy része az.


Az meg végképp az amikor két hülyegyerek fut a sétáló rendőr mellett, aki nem is intézkedik és nulláról kamerázzák, mint egy dedós.


Olvass jogesetet mi az öncélú. Na azt már nem oszthatod meg vagy lehúznak a zsernyákok.

2015. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#11 Akkor olvasd el mit kérdezett pontosan a kérdező. Nem arról volt szó, hogy puszta szórakozásból vagy fétisből elkezdi fotózgatni a rendőröket.
2015. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A rendőrök meg minket kameráznak amikor intézkednek. Ez a jövő, felszerelték már őket minden kütyüvel.


Nehezen tudom letagadni a biztonsági övet, meg azt hogy visszaszövegeltem, ha ott a kamer a kocsiban. De inkább legyen, mert sok a "tesvír" az országban akik ellen ez jó módszer.

2015. szept. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
NEM is a kérdezőnek szólt...
2015. szept. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"elveheti a kamerát

ha mondjuk engem éppen igazoltat én

meg mondjuk előveszek egy kamerát

és elkezdem felvenni,"


Igen, ez öncélú. A felvétel nem tilos, a nyílvánossá tétel az viszont igen.

2015. szept. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha veled intézkedik a rendőr, te nem fogod tudni felvenni. Akadályozod ezzel az intézkedést simán. Harmadik fél tudná rögzíteni csak.
2015. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Reiber Péter válasza:

Rádszól, hogy fejezd be. Ha nem teszed, máris ellenszegültél.


Felszólit, hogy töröld, vagy törlöd vagy nem, durváb beset, elkéri és átnézi vagy törli ő.


A legdurvább ,hogy elveszi, ez innetől már nagyon véres víz, mert vagy ad róla papírt(szabályos lefoglalás), de akkor indokolnia kellene a jelentésben, miért van elvéve, vagy nem ad, de akkor meg egyszerűen ellopta.


Amig intézkedés alatt állsz, nem hepciáskodhatsz, mert 0 idő alatt bilincsben találod magad, inentől viszotn erősen akadémikus, mi számít jogszerű intézkedésnek, a gyakorlatban szinte BÁRMI.


Ha kirívó dolog miatt teszel bejelentést utólag, "kivizsgálják", de olyan nincs ,hogy közlöd az intézkedő rendőrrel ,ez nem jogszerű és nem csinálhatja.


Így meg nyilván megpróbálja akadályozni, hogy kikerüljön a képe ideoda, azt pedig leghatékonyabban helyben tudja, amig a közvetlen hatalmában állsz.


Ez a gyakorlat, mindegy mik a mesejogszabályok, az utcán ez megy, próbáld ki, ha mered.


Nem véletlenül van a neten nagyon kevés hazai videó rendőri intézkedésekről, kb ahol csődület van és a rendőr már nem tud a tömeggel szemben különkülön egyenként fellépni, ott szoktak kikerülni ilyenek.


Meg persze a különféle média, ahol elég ügyvéd, pénz ésfőleg KAPCSOLAT van ahhoz, hogy a kisrendőr ezen "bevett intézkedés" alkalmazásával rosszul járjon, ha beleköt a súlyságíró egyedbe, kameráját veszi el, felszólitgatja, ilyesmik. Ezért szoktak szélsőséges esetben futólépésben hátatfordítva "elszaladni" ilyenkor.


Tehát ha a ***** tudósítója vagy, milliós technikával, média kártyával, munkaidőben kiküldve egy eseményre, ugy nem igen leszel direktben csesztetve, max probálkozgatnak, plusz "véletlenül" verik ki a fogadat pl tömegoszlatás során.

De mint magánember totál esélytelen vagy a rendőrt úgy kontrollálni, hogy felveszed, hogyan intézkedik.

2015. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17 Ez még manapság is így van, közel 5 évvel késöbb?
2020. jún. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
#18 Igen.
2021. jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Ha jól értelmezem a leírtakat közterületen tehát szabad felvételt készíteni a rendőrről és a rendőri intézkedésről. Mi a helyzet azzal, ha rendőrautóban tartózkodva rögzítem az intézkedést és az eljáró rendőröket? Szabad rendőrautóban kamerázni a rendőrt? Illetve mi van akkor, ha magánterületen teszem ezt.
2022. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!