Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőrségre megyek mire...

Ha a rendőrségre megyek mire számítsak?

Figyelt kérdés

Ellopták tegnap este a bicajom amit kb 10 percre hagytam ott egy tárolóban sok bicaj között.

Azt hozzá kell tennem, hogy nem zártam le sajnos.

Ha ezt bejelentem mire kell számítsak?

Olyat is hallottam, hogy ezt még büntetik is ha a biciklit nem zárjuk le lakattal.



2015. szept. 6. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy büntetik, de megtalálni sem fogják. Tanulópénz, legközelebb lezárod.
2015. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Felvesznek egy jegyzokonyvet es 30 nap mulva kapsz egy papirt, hogy lezartak az ugyet.
2015. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Képeket tegyél fel a facebookra felhívással .
2015. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Facebookra mindenképp tedd fel.

Mindenképp tegyél feljelentést. Egy ismerősöm is így volt, mint itt egyes nagyon okosak, hogy minek ment be, szidta a rendőröket ezerrel (mintha ők tehetnének róla, hogy ellopták a biciklijét), aztán néhány hónap múlva küldték neki a levelet, hogy elfogták a tolvajt.

Tegyük hozzá sokan elvárják, hogy egy személyleírásból ami ráillik minden ötödik emberre elfogjanak valakit.

Nem kell csodát várni, de ha be sem jelented, akkor esély sincs rá, hogy valaha újra látod a bicódat.

2015. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos semmi nem fog történni. Felveszik a jegyzőkönyvet és " majd értesítenek ".

Nekem ellopták a 30 ezer forintos biciklim, mutattam képet, számlát, és alváz számot.

kép alapján újra becsülték, majd közölték, hogy ez nem ér 30 ezret ( ismétlem, számlám volt róla ), csak 15-öt és nagyon sajnálják, de nem indítanak nyomozást.

A testvérem biciklije majdnem 100 ezer forintos volt, az egész környéken 1 ilyen volt, de megmondták 2 hónap után, hogy sajnos nem találták meg.

2015. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megbüntetni biztos nem fognak.

Ha bejelentést teszel, akkor értéktől függően szabálysértési vagy büntetőeljárás indul.


Reagálva az egyik hozzászóló válaszára, elsősorban nem az számít, hogy mennyiért vetted, hacsak nem közvetlenül a vásárlás után egy nappal lopták el. Ilyenkor mindig az elkövetéskori érték számít! Persze nem tudom, hogy a válaszoló kerékpárja milyen idős volt, így nem is kötekedésnek szántam, csak tájékoztatásnak.


Aztán, ami érdekesebb téma, az eredményesség, ami ugye mindig heves reakciókat vált ki.


Hogy szubjektíve az egyes ügyekben egyes nyomozók mennyi időt és energiát fektetnek be, ezt nem tudhatom, nem tudhatjuk. Viszont, ami érdekesebb (szerintem), hogy ojektíve se tudom elképzelni, hogy milyen módszerekkel lehetne sokkal-sokkal eredményesebbé tenni ezeknek a bűncselekményeknek a felderítését, illetve a hasonlókét, pl. gépkocsi lopás.


Ezek ugyanis rendkívül nyomszegény cselekmények. Nincs tanú, nincs kamera, gyakorlatilag nincs miből kiindulni, konkrét esetet tekintve.


Bizonyára vannak ismert orgazdák, tolvajok, akiket a rendőrség ismer, mert már volt velük dolga. De mindet nyilván nem ismerik, mert mindig jönnek újak. Mint a Hydra, ha levágsz egy fejet, nő helyette kettő másik. :)


Az a baj ezekkel a bűncselekményekkel, hogy gyors kivitelezhetőségük és viszonylagos egyszerűségük miatt ezek a leggyakoribb vagyon elleni bűncselekmények. Nyilván sokkal nehezebb elsikkasztani a cégnél milliókat, mint szinte nyom nélkül, 2 perc alatt ellopni egy biciklit, főleg ha lezárva sincs.


Mi lehetne erre megoldás?

2015. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Facebookra mindenképp tedd fel.

Mindenképp tegyél feljelentést. Egy ismerősöm is így volt, mint itt egyes nagyon okosak, hogy minek ment be, szidta a rendőröket ezerrel (mintha ők tehetnének róla, hogy ellopták a biciklijét), aztán néhány hónap múlva küldték neki a levelet, hogy elfogták a tolvajt.

Tegyük hozzá sokan elvárják, hogy egy személyleírásból ami ráillik minden ötödik emberre elfogjanak valakit.

Nem kell csodát várni, de ha be sem jelented, akkor esély sincs rá, hogy valaha újra látod a bicódat."


Végre egy tapasztalatból nyilatkozó, önálló gondolkodású ember!

2015. szept. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P. Hanni válasza:
Leszarják,egy drága tanuló pénz.(ha a kocssid lopták volna el,azt már nem...
2015. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P. Hanni válasza:
)
2015. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!