Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy magyar átlép a zöldhatá...

Ha egy magyar átlép a zöldhatáron Ausztriába, az szabálysértést követ el?

Figyelt kérdés

2015. szept. 7. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mások szerint?



(Mert amúgy szerintem se, én legalábbis a schengeni csatlakozásunk óta ebben éltem, és át is léptem ott a zöldhatárt abban a hiszemben, hogy szabad.

Viszont épp most nyilatkozott Orbán Viktor, és a fentit szabálysértésként említette.)

Most akkor mi van?

2015. szept. 7. 10:01
 3/10 anonim ***** válasza:

rendszeresen megyek én is


nem

2015. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem szabálysértés. Schengenen belül szabad.
2015. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na most nézzétek az M1-et, most ismétlik orbán dumáját. Hamraosan elhangzik újra, negyed, fél órán belül talán.

Figyelem én is, hogy jól hallottam-e-

2015. szept. 7. 11:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Áhh, nem adták le az egész ismétlést, bumm.
2015. szept. 7. 11:34
 7/10 anonim ***** válasza:

"Magyarország területére Ausztria, Szlovénia és Szlovákia irányából ellenőrzés nélkül lehet beutazni, illetve ezen országok területére ellenőrzés nélkül lehet Magyarországról kilépni. Ezeken az államhatár szakaszokon a határ bárhol és bármikor átléphető, azonban figyelni kell arra, hogy a KRESZ vagy a magántulajdon sérelme nélkül tegyük ezt (pl. kizárólag kerékpároknak használható útra ne hajtsunk be gépjárművel, illetve magánterületen keresztül ne lépjük át a határt). "


A többi pedig itt van: [link]

2015. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Idézet szó szerint Orbán beszédéből:

"Ha egy magyar ember fogja magát és átmegy a zöldhatáron Szerbiába, akkor elkövet egy szabálysértést. Sőt, ha a zöldhatáron átmegy Ausztriába, még ott is."


Ugye szó szerint írtam?! Itt ebben a videóban visszanézhető 5:00 után kicsivel:

https://www.youtube.com/watch?v=4juB021Nhmg


Akkor most mi a helyzet? Mert én úgy tudtam Schengen óta nem szabálysértés.


Kirándulok az erdőben magyar oldalon, és úgy döntök letérek balra, hogy megnézzem mi van a völgyben, de épp ott a határ, és ehhez át kell menjek rajta, és ha átmegyek, az illegális???


Mi akkor talán csak a hivatalos határátkelőknél lehet átmenni?

Hiszen még turistaösvények is összeköttetésben vannak...



Valaki, vélemény? Vagy biztos infó az ügyben? :) Jöhet!!!

2015. szept. 8. 01:30
 9/10 anonim ***** válasza:

OV baromságot mondott. Szerbia az OK, ott tényleg nem lehet csakúgy jönni-menni, viszont, mint a hatóság oldalán láthatod, magyar illetve uniós állampolgárságú ember ott megy át Ausztriába, Szlovéniába és Szlovákiába ahol akar.


Aki meg nem uniós állampolgár, annak vízumra és útlevélre van szüksége, így nekik csak ellenőrzött átkelőn szabad átmenniük, még az iratok tulajdonában is.


A politikusok is mondhatnak hülyeségeket, csak hogy nyomatékosítsanak valamit, mint most ez a dilettáns barom.

2015. szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 PZA válasza:
Van egy kilátó a Kőszegi-hegységben, mely pont a határon fekszik. Régebben csak osztrák oldalról volt megközelíthető, de most már tőlünk is. Csigalépcső vezet fel. Tehát ha felment valaki, többször is áttért egyik országból a másikba. Schengenig határőrök "vigyáztak" ott, de senkit sem bűntettek. Ez szerintem jó példa a "nem"-re.
2015. szept. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!