Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Áldás vagy átok a térfigyelő...

Áldás vagy átok a térfigyelő kamera?

Figyelt kérdés

Nagy felzúdulás van a jogvédő körökben, amiért az egész VIII. kerületet be akarják kamerázni olyan szuperkamerákkal, amikkel minden ember minden mozgását névre és arcra szólóan le tudják követni.


Ma viszont a Klubrádióban azt hallottam egy jogvédő szervezet képviselőitől, hogy nem csak ezeknek, de semmiféle térfigyelő kamerának nincs értelme, mert valami külföldi felmérés szerint csak az adott területen előforduló bűnelkövetők 3 %-ának elfogásában volt szerepe a kamerának. Nekem is ez a személyes tapasztalatom. Volt pár olyan ismerősöm, akinek szüksége lett volna a kamera adatokra kocsifeltörés miatt, de nem sikerült megkapni, mert magánszemélynek nem adják ki, mire meg a rendőrség kikéri, addigra vagy megsemmisítik a felvételt, vagy azt mondják, hogy nem használható a felvétel. Az viszont bevett dolog, hogy kamerák segítségével üldözik, bírságolják az autósokat pl. tilosban parkolásért. De volt olyan is, hogy egy Nagykörútról kanyarodó utcát értelmetlenül behajtani tilos táblával láttak el, ezt sokan rutinból nem vették észre, majd a beállított kamerák segítségével rengeteg embert bírságoltak.


[link]



2014. aug. 5. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Egyszer néztem egy konteo filmet, aminek a végén az volt a lényeg, hogy előbb utóbb minden emberbe beleültetnek egy csippet gps jeladóval, mert az adna igazi biztonságot. Igaz a szabadságot elvenné.
2014. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Mivel én semmi olyat nem csinálok utcán, meg máshol sem, amivel vissza lehetne élni, így engem nem zavarnak a kamerák. Inkább biztonságérzetet ad.
2014. aug. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Majd a jogvédők akkor sírjanak, mikor 5 cigány veri őket agyon heccből, aztán meg elmondják hogy "de hát bíró úr mi csak védekeztünk".
2014. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%

Ha baloldali városvezetés alatt jutna/jotott volna eszébe valakinek, akkor a nol-on nemzeti hős lenne az illető, az mno-n a világ ellensége. Mondjuk érdekes, hogy miért épp a nyócker, ha "az" (aminek a megnevezését le sem írjuk) nincs is...


"valami külföldi felmérés szerint csak az adott területen előforduló bűnelkövetők 3 %-ának elfogásában volt szerepe a kamerának."


Valami külföldön még annyira sem létezik "az", mint itthon.


"szüksége lett volna a kamera adatokra kocsifeltörés miatt, de nem sikerült megkapni, mert magánszemélynek nem adják ki"


Még jó hogy Kovács Pistikének nem adják ki a tegnapi felvételt, amikor a Szőke Juci villantott az utcán - kicsit sok visszaélésre adna lehetőséget, ha boldog-boldogtalannak kiadnák a felvételeket.


"mire meg a rendőrség kikéri, addigra vagy megsemmisítik a felvételt, vagy azt mondják, hogy nem használható a felvétel. "


Ez a rendszernek egy javítható hibája. Negatív hangvételű cikk helyett ha írtak volna egy kritikát és nyomatékosan felhívják a rendszer üzemeltetőjének a figyelmét a hibára, akkor mindenki jól/jobban járt volna.


" kamerák segítségével üldözik, bírságolják az autósokat pl. tilosban parkolásért."


Nagyon helyes. Ha meg utána a mentő nem tud odaérni időben, akkor meg rinyálnak, hogy milyen szar a mentő. Pedig csak nem fért el az idiótája miatt.


" egy Nagykörútról kanyarodó utcát értelmetlenül behajtani tilos táblával láttak el, ezt sokan rutinból nem vették észre"


Rutinból tegnap még a gyalogos sem volt ott az út közepén, akkor el lehet ütni?

2014. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves kioktatást. Elismerem, nagyon hülye, nagyon buta vagyok, te pedig egy zseniális Lángész. Csak egy apróságként szeretném megjegyezni, hogy amikor rádiót hallgatok, akkor többnyire nem egy tudományos dolgozathoz gyűjtök anyagot, közben többnyire mást is csinálok, ezért nem tudok minden apró részletet pontosan felidézni. Ettől még a lényeg helytálló. Az országot sajnos tényleg nem jegyeztem meg, talán London, de ebben nem vagyok biztos. Ha fontos, vissza lehet hallgatni a Klubrádió reggeli műsorát, csak nincs rá másfél órám, mert pontosan arra sem emlékszem, melyik percben hangzott el.
2014. aug. 5. 20:08
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Inkább átok, mert pénzbe kerül, ahogy a fenntartása is, viszont alig jó valamire. Ha valakit ki akarnak rabolni, és van kamera, az elkövetők az esetek döntő többségében tudják, hol van, és számolnak vele. Símaszkot vagy sálat húznak, vagy épp kinyírják a kamerát. Nem jó semmire, max. arra, hogy sokan tévesen érezzék biztonságban magukat éjjel, amire aztán jól ráfaraghatnak. Tipikus az is, hogy a bűntett helyszínén volt kamera, de nem működött. Inkább küldjenek több járőrt éjjel az utcákra!
2014. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Kérdező! Ha nekem írtad: a legkevésbé fontos, hogy pontosan melyik az a "valami külföldi" ország. Amit írtam az bármelyikre igaz.
2014. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Hogy a térfigyelő kamerák mennyire a hatalmat szolgálják, arra a Zsanett-ügy remek példa. A TASZ jelentéséből kiderül, gondosan akkor kérték ki a felvételeket, mikor azok már felülíródtak. Kb. ennyi társadalmi hasznot nézek ki ebből is, persze NER-tagadó személy se lennék, tudván, hogy minden lépésemet és találkozómat logolhatják.
2014. aug. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A jogvédőket egye meg a rák! Igen,nagyon jó dolog a térfigyelő kamera! Akinek nincs félnivalója a hatóságoktól,azt szerintem nem zavarja. De nem tudom mire fel pattognak a jogvédő csírák,amikor az össze plázában ilyen,olyan szuper kamera figyel minket még a WC-előtt is. A klub rádió meg ne ugasson,mert a néhai szdsz-tartotta még 8-10-éve nagyon fontosnak hogy legyen mindenhol térfigyelő kamera,a VIII-kerületben. Én nagyon helyes,és jó dolognak találom,hogy lecserélik az elavult,régi kamerákat,kórszerű modern szuper kamerákkal,amik nagyon hasznosak lehetnek. Most azért pofázik a klub rádió,mert a balliberális ellenzék seggét nyalja,és már nem tudnak mibe bele kötni. A jogvédők is be kaphatják,mert ennyi erővel,a plázákban is "jogsértő" a kamerás rendszer. Vagy talán,a kedves "jogvédők" vagyis bűnvédők szerint a szeélyi,és közvagyon,mint pl a busz,vonat,villamos,az nem is vagyon?
2014. okt. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kamerának is csak akkor van értelme,ha vagy a közelben cirkáló rendőr is,aki eltudja kapni, a tolvajt,vagy rablót.De az tényleg igaz,ha valakit nagyon ki akarnak rabolni,akkor azt meg is teszik. A harisnya sem egy bonyolult arceltakarási eszköz. De Én azt mondom,hogy több rendőrt az utcákra,és több térfigyelő kamerát,ahová nem tudnak rendőrt tenni. Mert azért valami vissza tartó ereje mégis van.Csak most ez a balliberálisok találták ki,hogy lehessen támadni a kormányt. Az aluljárókban lévő térfigyelő kamerát,pl a Demszky korszakban helyezték el,és a szdsz-igért minden hova térfigyelő kamerát,még 2006-os választások alatt. Akkor meg nem tudom,hogy miért rinyál úgy a klubrádió mint akit 3-an alaposan partiba vágtak hátulról. ÉLJEN A TÉRFIGYELŐ KAMERA! MÉG TÖBB TÉRFIGYELŐ KAMERÁT! Mert a nagy testvér mindent lát. :D Úgyis minden fiatal bigbroder sztár akar lenni,most lehet! ;)
2014. okt. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!