Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelenthetem-e a két autóst...

Feljelenthetem-e a két autóst gyilkossági kísérletért, akik a pirosba hajtottak a zebrán, ahol már nekem mutatott zöldet a lámpa?

Figyelt kérdés

2015. nov. 5. 09:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Igen. Feljelentést bármikor tehetsz.

Aztán kérdés, hogy nem fognak-e hülyének nézni a rendőrségen, illetve tudod-e bizonyítani, hogy pirosban hajtottak át a zebrán illetve egyáltalán ott voltak-e...

2015. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Biztos,hogy így volt ez?A két autós miatt kérdezem.Mert egy áthajt(ana) a piroson,oké,idióta,szabályszegő.Na de kettő egyszerre?Mondjuk úgy el tudom képzelni,hogy nekik már sárga volt,és még gyorsan egymás után átcsúsztak,mikor már piros volt.Ha van kamera,akkor tehetsz feljelentést,de ez nem gyilkossági kísérlet,csupán szabálysértés,gondatlan veszélyeztetés.Nyilván nem ugrottál eléjük,ha itt írogatsz,csak nem indultál el a zöldnél,míg el nem mentek.
2015. nov. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen bárkit bármikor bárhol és bármiért feljelenthetsz. De mivel a gyilkossági kísérlet alapköve, hogy bizonyítani is tudd, hogy a cselekmény szándéka eleve az emberélet kioltása volt, (amit aligha fogsz tudni) irgalmatlanul rá fogsz cseszni a rágalmazási peren. Még le is ültethetnek.
2015. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

És én feljelenthetem a gyalogost gyilkossági kísérletért, aki nem a kijelölt átkelőhelyen szalad át előttem, vészfékezésre és hirtelen irányváltásra késztetve ezzel engem?


a kérdésedre: nem jelentheted fel. Legalábbis gyilkossági kísérletért nem. ( Egyébként sem ismer ilyen elnevezést a Btk., csak "Emberölést":)

Az emberölés kísérletének megállapításához szükséges az ölési szándék megállapítása és bizonyítása is.

A két autóst max. "Közúti veszélyeztetés" miatt lehet feljelenteni, de annak bizonyítása is necces.

2015. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szántóvető ***** válasza:
0%
ezt lehet emberölésre irányuló cselekedetként értelmezni aminek szabadságvesztés a büntetési tétele.javaslom keress fel egy ügyvédet a bizonyítékaiddal.
2015. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Feljelenteni bárkit fel lehet, de nem a Te feladatod minősíteni, hogy az gyilkossági kísérlet volt -e. Mert lehet egyszerű szabálysértéstől a gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértésig bármi. Egyébként meg bizonyítsd be így utólag következmények nélkül.
2015. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sétáljak ezután kamerával a kezemben?
2015. nov. 6. 10:37
 8/12 A kérdező kommentje:

#2-nek.

A zebra szélén levő lámpaoszlopon levő közlekedési lámpának mindkét irányba néző fényét láttam. Mindét két egymás után száguldó autósnak pirosat mutatott és nekem zöldet.


Más:

Fel kellene szerelni az ilyen helyekre egy a lámpával bekapcsolódó kamerát.

Lehet, hogy van is valami állandóan kamera a helyszínen. Hogy tudhatom meg, hogy tényleg van is?

2015. nov. 6. 10:41
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Micsoda egy indenlében kanál vagy te kérdező. Komolyan mondom jót nevettem rajtad. Gyilkossági kísérlet csak akkor ha bizonyítani tudod a te életed kioltására irányuló szándékot és biztonyítani azt. Te gondolom még csak azonosítani se tudod őket, nemhogy azt bizonyítani hogy ott is voltak. Gondolkodj már mielőtt ilyeneket kérdezel, vagy netán ennyi szabadidőd van?
2015. nov. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Megadjam a zebra pontos helyét, hogy átsétálgathass rajta nap mint nap?
2015. nov. 7. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!