Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek nekem való a...

Szerintetek nekem való a rendészet/rendőrség?

Figyelt kérdés
Azért tetszik nagyon, mert minden más munkában (asztalos/kőműves/sofőr/lakatos/stb) te vagy a legalja, a fölötted áll a főnök, meg azok is akiknek készíted, vagy teljesíted az adott dolgot, elkell viselni akármilyen flegma is az adott illető. Igen, a rendőrnek is van főnöke, de viszont az átlag emberekkel nincs baj, mivel főléjük való vagy, felnéznek rád, vagy félnek tőled, és nekem tetszik ez a felsőbbrendűség, ha valaki nem így tesz azt meg ugye tudjuk hol végzi.

2015. nov. 10. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szép álomvilágban élsz. Azt ugye tudod, hogy a bírók, ügyészek, és ügyvédek mit csinálnak ezekkel a csúnya rendőrökkel, ha visszaélnek a jogkörükkel?
2015. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Végül is a kisebbségi komplexusod javíthatja, h mindenki utál? Az ilyen rendőrökből van egy jó pár, de normális is lehet a rendőr... Ezen kellene elgondolkodnod.
2015. nov. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ugye tudod mi a magyar rendorseg jelszava?


na akkor gondold vegig meg egyszer. Amugy az ilyen tipusu embereket remelhetoleg egy ilyen szervhez sem veszik fel.

2015. nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó barátom rendőr, te el vagy tévedve....

A főnök azt mondja, hogy jövőhéten mész két hétre a határra, akkor mész.

Aztán ha ugatsz, hogy nem akarsz sátorban aludni, éhes vagy, fáradt vagy, akkor már előre beír a jövő hónapra is.

2015. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem való neked. Valószínűleg már a pszichológia-felvételin kiszórnának, de ott nem is, max két év alatt kihullanál ezzel a mentalitással.
2015. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
ha tényleg ezt szeretnéd akkor menj oda. de ne ess pofára!
2015. nov. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak a 4-esnek, aztán majs reagálok a kérdésre is, lesz mit. :)


Nem "jövő héten mész a határra", "hanem holnap mész a határra". Ez pontosan így volt. :-)

2015. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Igen, a rendőrnek is van főnöke, de viszont az átlag emberekkel nincs baj, mivel főléjük való vagy, felnéznek rád, vagy félnek tőled, és nekem tetszik ez a felsőbbrendűség, ha valaki nem így tesz azt meg ugye tudjuk hol végzi."


Nem félnék tőled, legfeljebb kinevetlek. Majd őrködhetsz a Stop tábla tövében, illetve csodálhatod a mennyei lámpa világosságát. Itt már nem becsülik a rendőrt. Fekete színezetű állampolgárok meg főleg nem félnek tőled, mert odamennek két rendőrre tízen ásóval, kapával, vascsővel, bézbózütővel és elverik őket, de kegyetlenül. A telepre se megy be rendőrkocsi, mert megdobálják, szétverik. Te pedig enyhén megalomániásnak tűnsz. Végül is minden ilyen kis rendészetisben ott az elnyomott gengszter-hajlam, ezért van mindegyik megtetoválva, ezért járt mindegyik valami verekedős küzdősportra és ezért van nagy bufla képe a 90%-nak. Inkább a TEK-be menjél akkor már. Az a krém.

2015. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8.

"Inkább a TEK-be menjél akkor már. Az a krém."

Annyi h.lyeséget írtál össze, hogy az 5 embernek is szép teljesítmény lenne!

A TEK-be nem mehet, csak a rendészeti szakközép vagy a Nemzetvédelmi Egyetem Rendészeti kar elvégzése, ÉS 5 év rendőri szolgálat után!

Marha nagy krém az, hogy a legszuperebb felszereléssel, p.csig felfegyverezve 10-en rámennek egy emberre, és hősiesen elfogják! A krém az a vidéki KMB-s, aki egyedül kimegy a kocsmai verekedéshez! Vagy az a nyomozó, akinek 30-40 akta van egyszerre a nevén, és mégis hozza felderítési mutatót."verekedős küzdősportra ( bár nem tudom milyen másfajta küzdősport van még szerinted) meg éppen azért járnak, mert a munkájuk során bármelyik pillanatban szükség lehet az ott szerzett tudásra és edzettségre.

A tetoválást meg nem tudom honnan szeded, ha csak nem leskelődsz utánuk a fürdőben. Ugyanis a rendőr nem viselhet tetoválást olyan helyen, ahol az egyenruha alól kilátszik.

2015. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Hidd el, kezdő rendőrként ugyanúgy te vagy a "legalja", mint az asztalos, kőműves stb. Tévedsz, ha azt hiszed, hogy a rendőr az emberek fölött áll!


Minimum egy szinten áll, de inkább éppen a rendőr van az állampolgárnak alárendelve. Persze nem pejoratív értelemben, hanem a jogviszony jellegéből adódóan. Ahogy itt már valaki célzott a rendőrség szlogenjére: "Szolgálunk és védünk". Ebből az első, ami a lényeges, "szolgálunk", tehát a rendőr van az állampolgárért és nem fordítva.


Persze az alárendeltségnek van pejoratív oldala is, amikor rendőrként (akár járőr vagy nyomozó), el kell viselned a különböző emberek különböző stílusát, hozzád való viszonyát anélkül, hogy elküldenéd a jó édes anyukájába, mert akkor utána úgy fölnyom, mint a végbél kúpot.


Az embereknek nagyon vegyes érzelmeik vannak a rendőrökkel kapcsolatban, úgyhogy szerintem viszonylag kevés olyan van, aki szívből felnéz rájuk. De még ha így is van, ez sem jelenti azt, hogy a rendőr fölötte áll.


Leginkább a bolti pénztároshoz hasonlítható a rendőr, neki is el kell viselnie a leghülyébb vevőt is, legyen bármekkora tróger is.

2015. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!