Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelenthetek-e valakit ha...

Nikoletta.mn kérdése:

Feljelenthetek-e valakit ha visszaél általam küldött képekkel?

Figyelt kérdés

A volt barátomnak mikor együtt voltunk kérésére küldtem kompromittáló fotókat melyeken nem szerepelt az arcom.

Felszólítottam rá hogy törölje ki, ő azt mondta hogy megtette. Most azzal fenyegetőzik hogy ezek a képek megvannak neki. Ha feltöltené egy közöségi oldalra, feljelenthetném?


2015. dec. 1. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen

"Ptk. 80. §-tól, a képmással való visszaélésről

80. § (1) A személyhez fűződő jogok megsértését jelenti a más képmásával vagy hangfelvételével

kapcsolatos bármiféle visszaélés.

(2) Képmás vagy hangfelvétel nyilvánosságra hozatalához - a nyilvános közszereplés kivételével - az

érintett személy hozzájárulása szükséges."

2015. dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen fel, zsarolásért is pluszban.
2015. dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem. A meggondolatlanság és következménye nem jogi kategória, hanem erkölcsi probléma. Nem a barátodé.
2015. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen fel. Mégha neki privát céllal te is külted, nyilvános megjelenítésre nem hatalmaztad fel! De igen, ha zsarol ezzel + ban zsarolásért is.
2015. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
16%
Biztos nagyon okos lány lehetsz. Küldj eg, képet nekem is te kis ri-banc.
2015. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenki tudja rólad, hogy örülnél neki, ha az egész világ meglátná a muffodat
2015. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!