Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nyomozónak szeretnék tanulni...

Dr.Laczi kérdése:

Nyomozónak szeretnék tanulni az Ady ligeti rendészeti iskolában ahhoz kell éretségi hogy oda bekerüljek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Kell érettségi a rendészeti szakközépiskolákhoz. Csak a nevében középiskola, mivel középfokú (OKJ-s) végzettséget ad.


Viszont, ha rendészetibe mész, akkor alapvetően egyenruhás járőr (tiszthelyettes) leszel. Onnan még ki tudja, mikor lehetsz nyomozó.


Ha mindenképpen nyomozó akarsz lenni, akkor Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar. Oda viszont kicsit nehezebb talán bekerülni.

2016. jan. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
OKJ-s nyomozó? Ez komoly? :)
2016. jan. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem sikerült értelmezni megfelelően...


A rendészeti szakközépiskolákban az Országos Képzési Jegyzékben szereplő emeltszintű (ebben tévedtem, nem középszintű) tiszthelyettes képzés folyik.


[link]


Ennek elvégzése után alapvetően tiszthelyettes lesz, de előfordulhat, hogy bűnügyi területre kerül, ha kéri és hely is van. Bár ma már talán nem annyira megengedett (ezt nem tudom). A különbség közte és egy RTK-t végzett között, hogy utóbbinak kicsit több alapja lesz a bűnügyi munka elsajátításához, míg előbbi nagyjából mindent az alapján fog csinálni, ahogy mások mutatják neki.

2016. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!