Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szentesen miért terrorizálja...

Szentesen miért terrorizálja a rendőrség a lakosságot közbiztonság címén?

Figyelt kérdés
Most beszéltem ismerősökkel akik már az állandó igazoltatás nevű zaklatástól már az utcára sem szeretnek (mernek?)kimenni
2010. márc. 26. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Persze biztos idegesítő a sok igazoltatás, de inkább sokszor és mindenkit igazoltassanak, mint fordítva
2010. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
inkább a rabló cigány hordák körmére nézzenek
2010. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A baj az hogy nem csak igazoltatnak hanem bírságolnak is ha van sapka ha nincs.
2010. márc. 26. 19:44
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
mire bírságolnak?
2010. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Az igazoltatás egy elég egyedi, régi pártállamból visszamaradt dolog idehaza. Civilizáltabb országokban csak akkor állíthat meg, ha van valami oka rá, pl szlalomoztál, nincs lámpád, vagy éppen egy szökött rabot keresnek, és ezért mindenkit megállítanak.


És igen. Elég sokan vannak akik rettegnek a rendőr látványától is. Ez nem is csoda, tekintve hogy azt tehet vele (ellene) amit csak akar, te meg legfeljebb utólag tiltakozhatsz ellene ... amit meg kéz kezet mos alapon mindig el is utasítanak.

Nem sokat növelt a rendőrség renoméján az az általános amnézia sem, ami a TV székház ostromát követő rendőri megtorlóakciók kivizsgálására indult tárgyalásokon fellépett. Ha legalább csapatonként 1-2 tisztességes lett volna, aki kiáll az igazságért ... de hogy egy 10-20 fős csapatba egy se legyen, na ez a szégyen kategória!

2010. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó válaszadó biztos nem szentesi. A televízió székháza Budapesten van.
2010. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

tegnap 21:34


Ezek szerint az USA, Németország, Franciaország stb. nem civilizált országok (mindegyikben gyakori az igazoltatás)

2010. márc. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

02:44: az amcsiknál egyáltalán nem gyakori az ok nélküli igazoltatás. Sőt, ott ha jól emlékszem meg sem állíthat ok nélkül (ott nincs ez az akkor most állítsunk meg minden mercist, vagy Suzukist dolog). De javítsatok ki, ha tévednék, nekem ezt mesélték odaszakadt barátaim.

Ráadásul ott az igazoltatás egy igen veszélyes dolog a rendőrre nézve. Elég sok rendőr halt meg úgy, hogy igazoltatni leállított egy szlalomozó, részeg, narkóst, mire az fogta a pisztolyát, lelőtte és távozott.

2010. márc. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Miből gondolod, hogy ok nélkül történik a "ez az akkor most állítsunk meg minden mercist, vagy Suzukist dolog"?


Amúgy nem igazán értem, hogy miért nem "mernek" kimenni? Mert elkérik a személyit? Elképzelni nem tudom, hogy én emiatt ne merjek kimenni az utcára. Igazoltatnak 5-ször egymás után egy este. Hát max. elküldöm magamban őket a p*csába, azt megyek tovább. Nem igazán értem.

2010. márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Húú, de érződik a maunikasó hatása! Hogy egyesek milyen buták!

Rendőr igazoltat...és? Akkor mi a f@sz van? Be vagytok sz@rva? Akkor van vaj a fületek mögött. Engem - érdekes módon - sosem büntettek.

Mit tehet meg büntetlenül? Mindenem rendben, nincs elmaradásom a kocsimmal, motorommal, személyim, irataim nálam, maximum még illedelmesebben köszönhet el!

Egyik kommentelő: Az igaz, hogy okt.23-án voltak túlkapások, azonban másik oldalról, az MTV székházban a tüntetők ártatlanok voltak, ugye? Ott nem sérült senki, csak a tévék ferdítettek, ugye? Nincs itt egy rendőr, aki ott volt, és beszámolna?


Ülj le, egyes, nézd tovább a maunikasót! balf@sz!


Másrészt: a bírságolásnak úgy tudom szabályai vannak. Ha nem értesz egyet a bírsággal ne vedd át. Feljelentenek és ott magyarázkodj!

Magunkat pedig más országokhoz hasonlítani enyhén szólva is ostobaság. Ott azért ritkább az igazoltatás, mert fegyelmezettebbek az emberek. Sok ember sok selejtet is tartalmaz, no azokkal foglalkoznak. Hol vagyunk mi ettől? Mérföldekre.


Jah, és Szentesi vagyok!

2010. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!