Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mik a feltételek ahoz, hogy...

Mik a feltételek ahoz, hogy Ausztriában, azon belül Bécsben rendőr legyek?

Figyelt kérdés

Először is. 15 éves fiú vagyok, lassan 2 éve élünk Bécsben, és tervezem, hogy rendőrnek mennék tovább. Valahol olvastam, hogy Németországban 10 éve ott kell élned, vagy állampolgárnak kell lenned hogy rendőr lehess. Nos ez itt is így lenne? Tervezem, hogy Osztrák állampolgár akarok lenni, mivel nem szeretnék nagyon visszanézni Magyarországra, de nem tudom pontosan, hogy milyen követelmények vannak? Aki esetleg Ausztriában él, és rendőr, vagy csak tud róla az sokat segítene ha leírná a következőkre a választ.

1. Hány éve kell itt élnem hogy rendőr lehessek?

2. A tesztek amiket meg kell felelni ugyan azok mint Magyarországon?

3. Kötelező állampolgárnak lenni, az nélkül semmi kép nem sikerülhet?

4. Körülbelül egy kezdő rendőr mennyit keres netto? Úgy hallottam hogy valahol 1500 euronál kezdődik, ami nem egy rossz fizetés, és akár 3000 is lehet, nagyobb végzettséggel meg kitudja, évi 50 ezer euro.



2016. jan. 13. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami biztos hogy kell: állampolgárság, büntetlen előélet, átmenni a teszten. Tudtommal nem egyezik a teszt a mienkkel, de hasonló hozzá. Nézz utána az osztrák rendőrség honlapján. Merthogy amúgy nem árt ha beszélsz, írsz és olvasol németül.

A többit nem tudom pontosan, de a fizetésről én is azt hallottam hogy a kezdő 1500-2000 körül van, helyszín függő ( kis falu vagy pl Bécs ).

2016. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Németeknél olyant is hallottam, hogy született állampolgárnak kell lenni. Bár ezzel tettek már kivételt, pl. törököt vettek azért fel mert a török negyedekben jobban szót ért a honfitársaival. Bár lehet hogy ez csak városi legenda.
2016. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Most vagy 15 es 2 eve elsz Becsbe akkor lehet szerencsed van. 2 eve Hauptwohnsitzed van? Anmeldebescheinigung megvan?

Elviekbe ha ezek stimmelnek 18 eves korodra letelik az 5 ev es igy az MA 35 be beadhatsz egy kervenyt amin kerelmezed hogy kapd meg az allampolgarsagod mert regi almod rendör lenni.

Ha megkapod az par szaz euro van egy mini vizsga es jelentkezhetsz rendörnek. Amugy nem! Sok sikert!

2016. jan. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! 😊 Én is 15 éves vagyok és rendőr akarok lenni Ausztriában. De én még Magyarországon élek. Én nagyon sokat olvasok ezekkel kapcsolatban. Állampolgárság kell az biztos,német nyelvtudás,teszt meg le van írva tulajdonképpen a neten. Hát aztán sok sikert neked is! Lehet egyszer összefutunk
2016. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!