Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jelentkezés, jelentési kötelez...

Jelentkezés, jelentési kötelezettség mikor áll fent?

Figyelt kérdés

Amennyiben a rendőr szolgálatban van és egyenruhában, akkor egyértelmű, hogy a napi első érintkezés alkalmával jelentkeznie kell az elöljáróinak.

Viszont, ha szolgálati helyen (kapitányság) találkoznak, de mondjuk a rendőr éppen nincs szolgálatban, sem egyenruhában, akkor is ugyanúgy köteles jelentkezni?

Továbbá ha egy teljesen irreleváns helyen találkoznak szolgálaton kívül, akkor már nem szükséges?

Vagyis mitől függ a jelentkezés szükségessége?


És egy másik, nagyon hasonló kérdés. Mi a helyzet az engedély kéréssel? Az mitől függ?


2016. jan. 16. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az a jelentkezés?
2016. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván olyanok segítségére számítottam, akik legalább ilyen apróságokkal tisztában vannak.
2016. jan. 16. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
A jelentkezés meg a jelentési kötelezettség nem ugyan az a dolog. Az meg hogy az elöljárónak ki mikor jelentkezik az teljesen szolgálati hely függő és elöljáró függő, van aki megköveteli az alakiságot van aki nem. Osztályvezető kapitányságvezető általában megköveteli alosztályvezető már nem feltétlenül.
2016. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt értem, h személyfüggő, de aki elvárja, annak civilben is kell?
2016. jan. 17. 14:14
 5/5 anonim ***** válasza:

"Azt értem, h személyfüggő, de aki elvárja, annak civilben is kell?"


Ha érted, hogy személyfüggő, akkor nincs értelme a fenti kérdésednek, mert az is személyfüggő.

2016. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!