Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nőknek miért könnyebb a...

A nőknek miért könnyebb a felvételi a rendőrségnél, ha ugyanazt a munkát kell csinálniuk majd?

Figyelt kérdés

A férfiaknál azért kell teljesíteni a felvételinél, viszont a nőknek a felvételije olyan, amit egy általános iskolai 8. osztályos gyerek is simán megcsinál.

Miért? Rendben van, hogy az ő testfelépítésük más, de azért könyörgöm...olvastam, hogy nem egyszer fordult már elő, hogy a férfiaknak kellett tartani a nők pajzsát is valami tüntetésen, mert a nők nem bírták el.


De katonaságnál ugyanez. Ő majd a bajtársát nem cipeli biztonságba, mert nem bírja el, mert ő nő?

Nem provokálni akarok, de én ezt igazságtalannak tartom. Vagy csak én gondolom így?

Attól, mert valaki nő, neki még nem lesz a katonaságnál/rendőrségnél könnyebb dolga.



2016. febr. 7. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
mert majd ott kiképzésen felerősítik őket
2016. febr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az hogy egy 8-ikos gyerek megcsinálja erős túlzás, de egyébként igazad van.

A tűzoltóságnál nem vonulhatnak a nők, ergo nem végeznek olyan kemény fizikai munkát. Ez azt jelenti, hogy nem is kell ugyan azt a szintet teljesíteni, elvégre nem fogják használni olyan szinten az erejüket.

Ezzel szemben egy rendőrnek / katonának ugyanolyan nehéz a fegyver, a páncél és a lőszer a nőnek is, mjnt a férfinak. Nekik is ugyanolyan nehézségű fizikai tesztet kéne tenniük.

2016. febr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én felvételiztem,de akkoriban nem volt nagy a különbség köztük, pl. 5 felüléssel kellett többet csinálni a férfiaknak mint a nőknek,meg 10mp-el kellett tovább függeszkedni sztem ezek nem olyan nagy különbségek, hogy aztán nagyon háborogni kellett volna,meg aztán nem olyan sokszor kell egymást cipelgetni,és arra is megvan a megfelelő módszer,hogy hogyan tudsz 55kg-osan kihúzni egy 100kg-osat is akárhonnan,szóval...én nem vagyok ezen fennakadva
2016. febr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt mutatkozik meg leginkább az annyira áhított női egyenjogúság.

A feministák is állandóan azt híresztelik, hogy ők ugyanarra képesek, mint egy férfi, le a megkülönböztetésekkel, de azért ugye legyen könnyített a katonaságnál/rendőrségnél a felvételi, mert ők mégis nők. Mivan?? Ez még hagyján, de sokszor könnyebb munkát is kapnak (tehát a nehéz bevetésekre nem küldik ki őket), ennek ellenére ugyanannyi fizetést kapnak, mint a férfiak, akiknek kötelező minden munkát elvégezni. Na én EZT tartom pofátlanságnak!


Utolsó, manapság sokkal nagyobb a különbség. Ismerősöm tavaly felvételizett, és ő is mesélte, hogy nevetséges, hogy a fiúknak 55-60 kilókat kell tudniuk felemelni és vinni, míg a lányoknak elég 20-25 kiló is, futásnál pedig a fiúknál a határidő asszem 7:30 perc volt, lányoknál majdnem 11 perc. Fekvőtámaszból is jóval kevesebbet kellett a lányoknak csinálniuk. Tipikus mai női "egyenjogúság". A férfilét minden előnye kéne, a hátrányaiból viszont nem kérnek.

Tudok olyan esetről, ahol muszáj volt férfi rendőröket hívni, mert 2 női rendőr nem bírt el 1 emberrel. A rendőrségnél, katonaságnál nem kéne megkülönböztetni a feladatoknál, hogy ki nő, ki férfi. Aki ezekre jelentkezik, annak igenis vállalnia kell, hogy nem mindig lesz egyszerű dolga.

2016. febr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is felháborít,hogy könnyebb a bekerülésük a testülethez,miközben 1:1 ugyanazon feladatokat és ugyanazon bérért csinálják. EZ NEM EGYENJOGÚSÁG,HANEM KETTŐS MÉRCE!!!


Egy SÜN.

2016. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es igazad van,de ez nem egyenjogúságáról szól hanem a pofátlan feminizmusról,akik-mint mondtad-szerint MINDEN nő képes arra amire a férfiak,holott csak a töredékek.Én is nő vagyok,de szerintem is hülyeség és felháborító.Pont olyan munka a rendőrség és a katonaság ahova csak a legjobbak kerülhetnek be,legyen az nő vagy férfi.Semmi baj nem lenne azzal ha ugyanúgy kellene teljesíteniük mint a férfiaknak,csak kevesebb nő lenne és legalább akik bejutottak azok is kemények lennének.
2016. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

"de ez nem egyenjogúságáról szól"


De igen, sajnos arról szól. Néhány idióta kitalálta, hogy bizonyos pályákon (politikus, katona, rendőr, stb.) túl kevés a női "szereplő", és ez szerintük azért van, mert a nőket elnyomják, holott ennek ehhez köze sincs. Ezért aztán nyomjunk be rengeteg nőt rendőrnek, katonának könnyített felvételivel, az már nem számít, hogy a munkáját nem is bírja normálisan elvégezni. A feministák visítanának a legjobban, hogy ha a könnyített felvételi és feladatok miatt kevesebb fizetést kapnának a nők, pedig így lenne igazságos!

Ugyanez volt, amikor diákmunkáztam. Nekünk kellett a súlyos bútorokat pakolgatni, nagyon fájt tőle másnap a gerincem, és mégis a lányok ugyanannyi pénzt kaptak, mint mi, pedig nekik abszolút semmi megerőltetőt nem kellett csinálniuk.

Én például nem járok kondiba, vékonyabb típus vagyok. Ha rendőrnek felvételiznék, elbuknék a felvételin. Egy hozzám hasonló alkatú/erejű lány meg simán átmegy, mert nekik a felvételi jóval könnyebb, mint a fiúknak. De érdekes módon ezzel senki sem foglalkozik, ha a fiúkat diszkriminálják, az kit érdekel, ha a lányokat, az már tragédia.


Van női rendőr ismerősöm, de ő rendesen edz, meg képezi magát, a fiúknak való felvételin is simán átmenne! Ő is panaszkodott, hogy mennyi hasznavehetetlen lány jön rendőrnek, akik semmire sem képesek, és az első bevetésnél elbújnak a férfi rendőrtársuk mögé, és egy könnyebb embert képtelenek felemelni. Az ismerősöm is eltörölné ezt a könnyített kategóriát, mert többet árt, mint használ.

2016. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen világot élünk.Én is szeretnék felvételizni rendőrnek és már a fizikai felmérőt le is teszteltem magamon a női és a férfit egyaránt és meg tudtam csinálni.Szóval,ha nő jelentkezik rendőrnek akkor az legyen már "tökös",ha éles helyzetre kerülne sor.

A másik,meg nőknek nem azért engedélyezték a rendőrnek/katonának jelentkezést,mert a feministák hisztiztek,hanem mert bizonyos dolgokat a rendőrségen belül a nők végzik el,vagy nekik előnyösebb,például motozás,mivel az erkölcsi szabályzat szerint férfi csak férfit motozhat,vagy kihallgatáskor jól jön egy női kihallgató és ne vegye senki se sértésnek,mert nem arra használja a testület a nőket,hogy kihallgatáskor "elcsábítsák" a személyeket,mert lehet hogy ők könnyebben szóra bírják vagy valami.Meg a rendőrség részben nem az akcióról szól,vagy a fizikai munkáról,mert rengeteg irodai munkát is kell végezni.

Szóval,arra akarok kilyukadni,hogy nem minden nőnek illik a rendőrösködés/katonáskodás,de akinek igen és bírja is azt amit a férfiak,akkor csinálhatja nyugodtan.

2016. febr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Ez hülyeség kedves kérdező! A fiúk/lányoknak úgyan az az alapszabály senki nem kivétel (jobb)
2016. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nőként egyetértek azzal, hogy a nyilvánvaló különbségek miatt, a nők kvázi alkalmatlanok, illetve kevésbé alkalmasak bizonyos munkakörökre. Ilyen a rendőrség is, ha valaki nem tud annyi "felülést" csinálni, mint a másik, nemtől függetlenül annak nincs keresnivalója ott. Ez nem az az eredmény amit anno a feministák elindítottak egyenjogúság címszóval. Régen a feministák vállalták a bebörtönzést sőt követelték, ha olyat csináltak.

A mai rendszer figyelembe veszi a fizikai tulajdonságokat (egészségügyi okokra hivatkozva). Ami negatívan diszkriminálja a nőket (gyengébbnek mutatja be a nőket a férfiaknak, ami valójában igaz is). A kérdező jogosan vélekedik így.

2016. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!