Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Börtönbe kell ilyen esetben...

Börtönbe kell ilyen esetben vonulni?

Figyelt kérdés

Ha valakit elítélnek maradandó fogyatékosságot okozó testi sértésért 2 évre, de 3 évre felfüggesztik. Majd a felfüggesztés ideje alatt ismét feljelentik, ezúttal könnyű testi sértésért és zaklatásért.

Ilyenkor be kell vonulni vagy ez még nem olyan súlyú dolog?


2016. febr. 12. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a felfüggesztés alatt újra bűnt követ el, így be kell vonulnia. Le kell ülnie az első ítéletben kapott időt, és amit a második ítéletért is kapni fog.
2016. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha ez a második nem olyan nagy súlyú, hogy azért alapból börtönt kapjon?
2016. febr. 12. 19:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen. Az előző ítéleted 2 év börtönbüntetés, de ezt 3 évre felfüggesztették. Ez azt jelenti, hogy ha 3 év alatt bármi hülyeséget csinálsz, akkor ugrott a felfüggesztett, és le kell töltened az ítéletet amit kaptál és amit a másik miatt kapni fogsz. 3 év felfüggesztés ideje alatt nem lehet semmi amivel bíróság elé cipelnek..
2016. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok jogász, de szerintem önmagában a feljelentésből nem következik, hogy le kell tölteni a felfüggesztettet.


Gondolatkísérlet:

-Kiss Pista felfüggesztettet kapott teljesen mindegy miért.

-Nagy Jóska feljelentést tesz Kiss Pista ellen, miszerint utóbbi lelőtte a kutyáját.

-Rögtön az eljárás elején kiderül, hogy Nagy Jóska hamis váddal illette Kiss Pistát, hiszen előbbinek nem is volt kutyája.

Kérdés: Kiss Pistának az eljárás bármely szakaszában be kell-e vonulni letölteni a felfüggesztett büntetését?

2016. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehogyis, szabadlábon védekezhet a tárgyalásig. Azután ha bűnösnek találják akkor kell majd bevonulni utána. De tök mindegy hogy mikor van a tárgyalás, tehát ha 2 hónap múlva lejár a felfügesztetted de 3 év múlva idéznek be a tárgyalásra akkor is lekell ülnöd a felfügesztettet ha elítélnek mert ALATTA követtél el bűnt.
2016. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha rólad van szó én beszélnék a sértettel hogy vonja vissza a feljelentést, mert a magánvádas eljárást a feljelentő visszavonhatja. Megállapodsz mondjuk vele hogy fizetsz stb..
2016. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én vagyok a feljelentő, mindketten kértük a békítőtárgyalást de a főügyész elutasította, ebből gondolom hogy akkor bevarrják.

Mert az bebizonyosodott hogy tényleg elkövette amiért feljelentettem

2016. febr. 12. 23:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Békítő tárgyalást? Tehát közvetítői eljárást? Vagy azt mondtad hogy visszavonod a feljelentést, mert a kettő nem ugyanaz.


A tárgyaláson még megpróbálhatod mondani a bírónak hogy visszavonod a feljelentést, aztán vagy elfogadja vagy nem.

2016. febr. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy felfogad egy ügyvédet és te megpróbálsz úgy tanuskodni hogy ne gyere ki belőle rosszul, de ő se. Bár nem tudom hogy milyen bizonyíték van ellene.
2016. febr. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem vontam vissza, a közvetítőire gondoltam és írta a főügyész hogy a gyanúsított részéről elutasította, mert már alapból felfüggwsztetten volt mikor ezt elkövette
2016. febr. 13. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!