Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan lehet egy rendőr/bizton...

Hogyan lehet egy rendőr/biztonsági őr kövér?

Figyelt kérdés

Nincs náluk semmi olyasmi, hogy azért legyenek formában?

Tudom, hogy sok az ülőmunka is, de azért könyörgöm!

Nem arról beszélek, hogy ilyen a többség, de nem értem, miért engedik meg egy rendőrnek azt, hogy elhízzon.


De a legjobb, hogy szemtanúja is voltam hasonlónak, csak biztonsági őrrel:

Tesco-vásárlás. Erre egyszer csak kiabálást hallunk, valaki lopott valamit, és elkezdett futni a kijárat felé. A nagy hasú, hájas biztonsági őr elkezdett loholni utána, majd 10 méter után már szabályosan meg volt halva, fogta a térdét, hatalmas levegőket vett, és kb 5 percbe telt mire összeszedte magát. Addigra a tolvaj már sehol nem volt.

De láttam már hasonló rendőrt is, hogy a kocsiból alig tudott kitápászkodni a hatalmas hasa miatt.


Szerintem ez olyan kiábrándító. De ilyeneket miért is alkalmaznak? Ezek az emberek már nem hasznosak, nem tudják megfelelően ellátni a munkájukat, akkor meg? Pláne a biztonsági őröknél.


Csak én nem értem ezt? Az ilyeneket miért nem kötelezik arra, hogy hozzák magukat formába valahogy?

Ha én nem tudom rendesen ellátni a munkámat, evidens, hogy figyelmeztetnek, vagy kirúgnak. Akkor?



2016. febr. 24. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

A rendőröknél én sem értem, miért nem rúgják ki az ilyeneket, pedig valaki élete is múlhat a tunyaságán.


Biztonsági őrnek viszont bárkit felvesznek. Ott szinte semmi kritérium sincs. Ismerek olyat, aki csak 8 általánost végzett, és kidobóember meg biztonsági őr.

2016. febr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az USA-ban is rengeteg a kövér zsaru.
2016. febr. 24. 20:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Rendőröknél azért elég komoly felvételi van, ismerős is próbálkozott de nem vették fel.


Másrészt viszont az átlag rendőrnek azért nincs olyan komoly feladata, meg ahogy írod elég sok ülőmunka, elég kevés testmozgás, kiképzés után nincs is olyan szintű kötelező karbantartás. De azt hozzá kell tenni, hogy ha én testesebb rendőrt láttam, akár a "fúj usa" videókban, az azért elég izmos is volt és nem csak tunya zsír, és simán ellátja a feladatát.


Na meg azért sem lehet az USÁ-t alapul venni, mert ott alapból sok a rendőr, és a lakosság is arányaiban elég elhízott.

2016. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A biztonsági őr az meg egy totál alja munkának számít, szarul is fizet, és általában olyanok mennek oda, akiknek semmi más valamire való képesítésük nincs.


Haverom csinált biztonsági őr tanfolyamot, azt mondta hogy már az "osztály" is fárasztó volt, volt idős embertől kezdve a 8 általánost végzett hülye gyerekekig mindenki, és valami pár hetes, hónapos tanfolyam volt.


A Tescos meg hasonlók is kapnak vagy 4-500 forintos órabéreket, hát ennyiért ne is várd hogy a fél városon át kergetni fogja a bűnözőket, nem is dolga.


Vagy látnád építkezésekre milyen biztonságiakat küldenek. Volt biztonsági őrünk, aki nagyjából agyhalott állapotban tengette a napot az ég felé bámulva tátott szájjal, és a turisták jöttek, mentek mellette az építkezésen. Ettől is rosszabb amelyiknél a hülyeség szorgalommal párosul, és még az Építtetőt sem engedi be. De volt olyan őr is, aki rendesen minden nap 12 órázott, meg volt hogy 24 órázott is, akár többször is egymás után, aztán látod rajta hogy hulla, de a pénzre meg szüksége van.


A másik gond, hogy hiába rúgod ki, a következő 3 is pont ugyanolyan lesz, vagy még rosszabb. Ráadásul az éremnek két oldala van, elvárhatnád hogy legyen örökké fitt, sportos, igényes, beszéljen 3 nyelvet, és még mosolyogjon is. Csak akkor nem havi 70 hanem 170 ezer forintot kérne érte.

2016. febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Úgy, hogy hiány van.

Havi 120 ezerért nem fogsz olyat kapni, amit te elképzelsz.

Most komolyan, hány éves vagy?

Gondolom 14-15 körül lehetsz, legalábbis remélem.

2016. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, téged se az eszedért szeretnek.
2016. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 árokpart ***** válasza:
63%
Nem értem miért van szegény kérdező ostorozva és miért gondolja bárki is, hogy csak 14 éves lehet. Tény, hogy szinte senki sincsen túlfizetve Magyarországon, sőt inkább úgy mondom, hogy senki sincsen megfizetve. Viszont az ilyen foglalkozásokhoz némi hivatástudat is kell. Most ha teszem azt rosszul leszek és mire beérnének velem a kórházba, hát most úgy írom, hogy olyan történik velem ami nekem a legkellemetlenebb. Az ügyeletes nővér nem cserélné ki alattam az ágyneműt és azt mondaná, hogy én ezt ennyi pénzért. Vagy azt találná mondani, hogy miért nem vigyáztam magamra és otthagyna. Ha ez bárkivel megtörténne mit szólnátok hozzá? Itt nálunk sajnos soha nem lesz német, osztrák vagy belga fizetés és életszínvonal sem soha. Azért nem mert nincsenek meg hozzá a gazdasági feltételek és ami még talán ennél is fontosabb a mentalitás sem az emberekben.
2016. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Megjött a másik gyerek :D
2016. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a városban több kövér rendőrnő is van.
2016. febr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oké, fizetés így, erőnlét úgy.

De akkor mi a francnak vesznek fel egyáltalán biztonsági őrt és minek dobják ki még azt a (nekik) kevés pénzt is a munkáltatók, ha konkrétan nem ér SEMMIT, hogy van ott egy vágósúlyban lévő biodíszlet? Senki nem kötelezi őket rá.

2016. ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!