Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Teljesen kezdő kommandósként...

Teljesen kezdő kommandósként rendvédelmi szervnél már megszerzett felsőfokú diplomával (osztatlan képzés, egyetemi) lehet tiszti rendfokozatom?

Figyelt kérdés

Már meglévő diplomával lehúzok 2-3 évet tiszthelyettesi rendfokozattal, operatív területen egy rendvédelmi szervnél (1. évet folyamatban lévő tanulmánnyal), ezt követően jelentkeznék valamelyik rendvédelmi szerv bevetési/műveleti osztályához "kommandósnak", úgy lehetne tiszti rendfokozatom? Ez igazából a fizetést befolyásolná, nyilván nem a beosztást. Ezt azért is írtam le, mert szeretném elkerülni a félreértéseket, nem szeretnék egyből vezető lenni, szép is lenne szakmai tapasztalat nélkül... A fizetés miatt érdekelne.


Még arra gondoltam, hogy a már meglévő diplomám mellé a következő két évben elvégezném a rendészeti vezetői MSc szakot, talán többet ad a latba.


Egyébként 1 éve vagyok egy rendvédelmi szervnél, most januárban adták át a diplomámat. 15 éve foglalkozom küzdősportokkal, ökölvívás, birkózás (ezeket versenyszerűen is űztem), savate, nemrég elkezdtem a bjj-t is. Önvédelmet a "kiképzésnél" tanultam, nyilván. Még kb. 1-2 évet szeretnék lehúzni ezen a területen, mert ugyan tetszik, de már nagyon régóta kommandós szerettem volna lenni.



2016. márc. 6. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

KAMU!


Ha valóban ott melózol,akkol miért nem a felettesed vagy a személyzetist kérdezed?

2016. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Azért, mert teljesen különböző válaszokat adnak. A személyügyis azt mondja, hogy tiszti rendfokozatra jogosult lennék, míg az osztályvezető azt mondta, hogy elvileg elsőre a legalacsonyabb beosztásra lennék jogosult (ezt mondjuk én is tudtam), de abban a pozícióban nincsen lehetőség tiszti rendfokozatra. Ezért lennék rá kíváncsi. Írtam a műveleti osztályvezetőnek csütörtökön, még nem írt vissza.
2016. márc. 6. 18:35
 3/8 A kérdező kommentje:
A felettes osztályvezetőm még hozzáfűzte pénteken, hogy elvileg zászlós rendfokozatra (???) lennék jogosult a műveleti osztályon "kommandósként".
2016. márc. 6. 18:36
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Mindenki TEK-es akar lenni. Biztosan nem raknának alacsonyabb rangba, mint most vagy.
2016. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem tehetnének alacsonyabb rendfokozatba, jelenleg őrmester vagyok (diplomával :D), amilyen pozícióban vagyok, ott nincsen tiszti rendfokozat, a legmagasabb rendfokozat a főtörzszászlós. A műveletiseknél elvileg a legalacsonyabb pozícióban sincsen tiszti rendfokozat. A TEK annyira nem érdekel, elsősorban BVOP, de szóba jöhet valamelyik BRFK-s terület is, esetleg NNI... De ez még a jövő zenéje, 1 évet még le kell húzni őrmesterként (mondjuk az hamar elmegy, főleg ezen a területen, ahol vagyok, elég pörgős :D).
2016. márc. 6. 19:33
 6/8 anonim válasza:
BVOP nem a rendőrséghez tartozik, BRFK-ra mindíg kell ember de ott max a készenlétin belül van kommandos egység. Picit járj utánna jobban a dolgoknak. Átképzővel lehetsz tiszt (ha van még ilyen ) de arra elég sokat kell vátni.
2016. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, egy bv. szerven belül dolgozom felügyelőként és az ottani műveleti osztály érdekel elsősorban. Már innét kétféle információt kapok, hogy lehetek-e sima, "mezei" kommandósként tiszt. Az egyik azt mondja, hogy csak zászlós, a másik meg azt mondja, hogy kaphatok hadnagyi rendfokozatot. Fizuban jelentős lenne azért. Amennyiben BVOP-s szerven belül nem kaphatok kommandósként tiszti rendfokozatot, akkor mennék át egy másik rendvédelmi szervhez.
2016. márc. 7. 20:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze az, hogy átmegyek másik szervhez, ez majd 1-2 év múlva lesz kérdés.
2016. márc. 7. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!