Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség nem akarja feltörn...

A rendőrség nem akarja feltörni egy szerettem lakását, pedig már 5 napja nem ad életjelet magáról. Kihez fordulhatnék hogy megtudjam a lakásban esett-e baja, amire sajnos nagyon erős a gyanúm?

Figyelt kérdés

Egy 40 éves nőről van szó, depresszió, öngyilkossági hajlam, az utóbbi 5 évben vesztette el szüleit és nincs hozzátartozója, én tartom el. Nincs hova mennie lakásáról és soha nem történt még ilyen. És az utolsó napokban mikor találkoztam vele gyötrelmes testi fájdalmai voltak, de orvost nem akart hívni. Nem tudom elképzelni hogy elment volna otthonról, legfeljebb hogy a Dunába ugrott, mert ezt néha mondogatta, hogy megteszi...

Se telefonon nem elérhető, se a lakáson. Minden nap többször próbáltam hívni, csengetni.


A rendőrségen elküldtek hogy felvették eltűnt személynek és majd jelentkeznek miután információt gyűjtöttek a helyszínen... Azt mondták nem törik fel a lakást mert nem tudják biztosra hogy nem-e utazott el, és ha nem lenne a lakásban akkor drága lenne nekik a lakás feltörése.



Ki tudna segíteni megtudni hogy szerencsétlen nem-e lakásban van éppen életveszélyben?

Kit hívjak, kit keressek, mi tévő legyek?



#eltűnt személy #lakás feltörés
2016. márc. 12. 21:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted a lakásban van, de olyan állapotban, hogy nem tud ajtót nyitni, menj oda egy lakatossal és törjétek fel ti a lakást.


Bár megvallom számomra furcsa amit írsz, hogy a bemondásodra eltűnt személyként elkezdték kőrözni, de a lakását nem vizsgálták meg.

2016. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Majd ha szaga lesz a lakásnak, akkor feltöri a rendőrség. De talán egy kutya már most is megérezhet bármiféle szagot. Egy jó lakatos meg csodákra képes.
2016. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Így ezek alapján szinte már biztosan nem él, valószínűleg öngyilkos lett. A rendőrségre meg kár várni, extrém példa, de a jugoszláv és később a horvát rendőrség sem foglalkozott egy zágrábi idős nővel aki senkinek sem nyitott ajót, végül a dolog a feledés homályába merült, mígnem ha jól emlékszem 2009-ben a társas ház közössége feltörette a lakást, kiderült, hogy a hölgy azóta ott ült a TV előtt, hogy meghalt, 1966-ban! 43 évet vártak mire végre betörették és eltemették.
2016. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

"2009-ben a társas ház közössége feltörette a lakást, kiderült, hogy a hölgy azóta ott ült a TV előtt, hogy meghalt, 1966-ban! 43 évet vártak mire végre betörették és eltemették."


Hasonló (vagy talán ugyanezt) történetet én is olvastam. Abban viszont volt egy vicces momentuma a cikk írónak, ugyanis évekig ment a TV a fotelben szinte már csontvázzá halt hölgy előtt, és ezért azt a TV márkát rendesen meg is dícsérte xd bocsi, szeretem a morbid vicceket, és ez még valóságos is volt.

2016. márc. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Miért nincs kulcsod a lakáshoz?

Hivj egy lakatost vagy törd be te az ajtór

2016. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy kamu kérdés.

Közel 20 éve vagyok rendőr - ilyen esetben, ha a helyszínen van a bejelentő, és még találnak két "hatósági tanút" ( bárkit, aki hajlandó részt venni az eljárásban), akkor feltörjük a lakást. ( Bizonyos esetekben még még hatósági tanú sem kell.)

2016. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ez nem egy kamu kérdés!

Csütörtökön ott volt 2 rendőr és rendelkezésre állt volna rajtam kívül 2 tanú is. Azt mondták csütörtökön, hogy pénteken utánanéznek hátha valamelyik kórházban van és hátha hozzátartozóra akadnak. Mondtam hogy nincs érdemleges hozzátartozó és nincs is a kerületi kórházban mert utánakérdeztem, se a mentősök nem szállították. Csütörtökön is azt mondták hogy "nem éri meg" feltörni és lényegében ma is ezt mondták, hogy drága lenne feltörni. Mindkét esetben azt mondták hogy a tűzoltók csinálnák, nem lakatos és az kerül sokba, (és én meg hiába tudnám fizetni az összeget, akkor sem hívják őket.)


Szóval utolsó, kérlek segíts kit keressek, mit mondjak, hogy ez a tanús feltörés megtörténhessen!

2016. márc. 12. 22:27
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

"Szóval utolsó, kérlek segíts kit keressek, mit mondjak, hogy ez a tanús feltörés megtörténhessen!"

Nem tudok segíteni, mert ez tuti kamu kérdés.

Olyant nem mond egy rendőr, hogy "nem éri meg a feltörés".

2016. márc. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ezekkel a szavakkal mondták a rendőrök, de egyértelműen arról volt szó hogy nem hívják ki a tűzoltóságot, mert "lehet hogy máshol tartózkodik, és akkor feleslegesen rongálják meg a lakást".

Illetve a kapitányságon explicit kifejezésre került hogy túl drága a tűzoltóság hogy megkockáztassák hogy esetleg nincs az illető a lakásban.


Gondolhatjátok hogy mérges és elkeseredett vagyok :(

2016. márc. 12. 22:39
 10/25 anonim ***** válasza:
8%

# 9/9 Időpont ma 22:39

Hazudsz.

Ilyent nem mond a rendőrség.

De ha te erre élvezel, akkor egészségedre!

2016. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!