Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha jogerőssé válik egy ítélet,...

Ha jogerőssé válik egy ítélet, onnantól mennyi időn belül kéne, hogy megérkezzen a behívó?

Figyelt kérdés

Novemberben volt a tárgyalás, jogerőssé pedig januárban vált az ítélet. Az ügyvéd elmondása szerint onnantól (jogerőssé válás) 60 napon belül meg kéne, hogy érkezzen a behívó, ami a mai napig sem történt meg. A bűntárs március 10 óta bent van már.

Szerintetek meddig húzhatják még ezt, a közeljövőben várható a papír? Mennyi lehet a maximum idő ami eltelik a jogerőssé válás és a behívó között?



2016. ápr. 6. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, elméletileg, az ítélet jogerőre emelkedést kővetően leg később, a 60 (naptári) napon meg kellene érkezzen a behívó. Ha a behívó meg érkezik, akkor általában mindössze 15 (naptári) napon belül / vagy legkésőbb a 15 (naptári) napon be kell vonulni a behívón megjelölt B.V. intézetbe. A behívón rajta kell lennie a pontos dátumnak (év. hónap. nap.) és (óra. perc.) időpontnak hogy mikor kell, és melyik bűntetés végrehajtási intézetben kell jelentkezni. Késni tilos! Már egy perces késés is szankciót eredményezhet! Szankció, például: Kapsz 5 évet, de jó maga viselet miatt 3 évet kell le töltened. Ez kedvezmény. De ez a kedvezmény, el veszhet. Vagyis szankciókét értékelik, és ebben az esetben az 5 évből 5 évet kell le töltened. Tehát késni nem szabad. Sőt tilos! Előbb érkezni, a megadott időpontól, maximum 30 - 45 perccel lehet. Melyik B.V.-nél mennyivel lehet előbb érkezni az a B.V. belső szabályzatától is függ. De ha túl korán érkezel, akkor, a megadott idő pontig, nem kötelesek be engedni. Hogy nem érkezett meg a behívód? Az még nem jelent semmit! Mert előbb utóbb meg fog érkezni. Fontos! A behívó az állandó lakcímedre fog érkezni! Tehát, jobb ha az állandó lakcímeden tartózkodsz, vagy ha nem vagy az állandó lakcímeden, akkor abban az esetben gondoskodj arról, hogy legyen aki át vegye a leveleket az állandó lakcímeden. Mert ha nem veszed át a behívód, akkor körözést adnak ki ellened. És akkor megint csak a kedvezmények ugranak. De az hogy nem érkezett meg a behívód, az sok mindentől is függhet. Például, a büntetés végrehajtási intézetek, fogadó képességétől is. Tehát, hogy az adott B.V. intézet mennyire túl zsúfolt. Mert ha nagyon túl zsúfolt, akkor lehet hogy később kapsz behívód. De függhet attól is, hogy mennyit kaptál. Például: 1 évet vagy 8 évet. Vagy függhet attól is, hogy milyen fokozatot kaptál. (Fokozat: fogház, börtön, fegyház.) Fogház a legenyhébb, és a leg súlyosabb a fegyház.
2016. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia! Mi a helyzet kérdezző? Tudom nem most volt már a kérdés, vagy még bent lehetsz vajon?
2018. jún. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Engem is erdekelne
2021. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as válaszíró! Az egyes vagyis az első válasz író vagyok. Olvastad a válaszomat? Mert ez nagyjából ma is úgyan úgy megy. Csak annyi különbséggel hogy most a pandémia (Covid-19) járvány is hátráltatja a behívási sorrendet. De azon sem lepődnék meg ha negatív PCR tesztet kérnének tőled a B.V. behivón.
2021. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Kedves négyes! A válaszod jól érthető, én nem fogalmaztam jól, arra lennék kíváncsi, hogy azóta ül-e vagy már szabad-e a kérdező.
2021. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves 5.-válaszíró. Én vagyok a 4-es válaszíró. - A kérdésedre a válaszom az, hogy nem én írtam ki ezt a kérdést. Igy nem tudom hogy a kérdés aktuális-e még. Sőt a te kérdésedre sem tudom jelen pillanatban a választ, mert a kérdező még nem írt ide és nem válaszolt. De szerintem valószínűsíthető, hogy azóta már meg kapta a behívóját, és az is valószínűsíthető hogy már a büntetését tölti valamelyik B.V.-ben.
2021. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!