Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Súlyos testisértés kísérletéér...

Súlyos testisértés kísérletéért mennyi pénzbirságot szoktak megítélni általában? Ha első bűncselekmény, akkor biztos hogy csak pénzbírság kell hogy járjon az illetőnek?

Figyelt kérdés
súlyos, testisértés, ítélet, büntetés

2012. nov. 10. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
A BTK nem bünteti a kísérletét.
2012. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de bünteti, engem csak az érdekelt, hogy mennyire. már van ítélet, csak keveslem.
2012. nov. 11. 18:22
 3/9 Diarmand ***** válasza:

Megkísérellek súlyosan testi sérteni, de elcsúszok egy banánhéjon félúton.


Mennyire büntetnek meg?


Remélem ebből érted kedves kérdező.

2012. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem nem ezt nem így kell érteni kedves válaszoló. A könnyű és a súlyos közötti állapotot jelenti ez. A dolog úgy indult, hogy csak könnyű testi sértés, de szakértő megvizsgálta a látleletet, és lehetett volna a sérülések alapján 8 napon túl gyógyuló is, szóval kb pont 8 nap alatt gyógyuló, ezért ennek az a neve, hogy s. ts. kísérlete, ezért már nem magánvád, hanem közvádas lett. A vádlottat elítélték, csak elég kevésnek találom az összeget, és felháborít, hogy ennyi pénzért szét lehet ütni valakinek a fejét. Ez a pénz még engem sem tartana távol attól most, hogy akkor én is szétverjem az övét. Nem mintha szándékomban állna, csak ezek szerint bárki bármit megtehet, úgyis megússza pár ezer ft-tal. Ez azért elég elszomorító. Minek akkor az igazságszolgáltatás? mert megelőzésre semmiképp!
2012. nov. 11. 20:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem látom át az ügyedet, de ha ennyire elégedettlen vagy a kiszabott büntetéssel, lebbez fel!


Mellesleg miért nem az ügyvéded kérded, ha egyszer bíróságon van az ügy, valamint te vagy a sértett (gondolom én), akkor kell lennie kirendelt védőnek is. :)


Minden jót!

2012. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd azt mondta ez normális, de én akkor is fel vagyok háborodva, hogy x100 ezer ftért ilyet lehet tenni. Teszem fel magamnak a kérdést, hogy én, aki eddig tiszteltem a törvényt, lehet fölöslegesen tettem? Ezt csak irónikusan írtam persze, de ha ennyi a büntetés, akkor még a büntetés szankciója sem riaszt vissza senkit attól, hogy bűncselekményt kövessen el. Mellesleg fenyegettek, zsaroltak is, és a rendőr simán visszadobta, hogy ez nem számít bűncselekménynek, emiatt ne is tegyünk feljelentést. Ezek után úgy látom, bárki büntetlenül fenyegethet, zsarolhat más embereket, úgysem lehet feljelenteni miatta? Szánalom! Legalább lenne olyan mértékű szankciója a bűncselekményeknek, hogy egy vérével kevésbé bíró vadállat is meggondolja hogy mit mer megcsinálni meg mit nem.
2012. nov. 12. 12:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Tartom magam ahhoz, hogy a súlyos testi sértésnek nincs kísérlete. A te esetedben nem kísérlet volt, hanem átminősítés, amit nagyon jól leírtál, hogy nem magánindítványos.

A pénzbüntetést ha nem tudja kifizetni, akkor le kell neki ülnie, úgyhogy szerintem mire pár százezer forintot leül, addigra elmegy a kedve ettől.

2012. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ki tudja. :(
2012. nov. 12. 20:22
 9/9 anonim válasza:
Mennyit fizetett?
2021. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!