Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki megtalálja a pénztár...

Ha valaki megtalálja a pénztárcámat, az bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés
100.000 ft-nál több készpénz volt benne, és minden iratom benne volt. Tudta, hogy én hagytam el, hiszen látta, ahogy kiesik (én is láttam, hogy csak ő van az utcában, kb 5 perc alatt vitte el).
2016. ápr. 9. 15:46
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A megtalálás nem bűncselekmény, a lopás, azaz a vissza nem adás (rendőrségen le nem adás) lehet az.
2016. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

Jogtalan elsajátítás

Bűncselekmény

2016. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Jogtalan elsajátítás

Bűncselekmény"


Csak abban az esetben, ha nem juttatja el a jogos tulajdonosához, vagy nem viszed el egyből a Rendőrségre!

2016. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod hogy ő volt akkor miért nem mész oda hozzá és kéred számon, ahelyett hogy foglalod a helyet az internetből a buta kérdéseiddel?
2016. ápr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert nem ismerem, csupán láttam. Ha látnám, felismerném.

Nem ment rendőrségre, még mindig semmi. Pedig visszahozhatná (különben a ház előtt találta), hiszen benne van a lakcímkártya is.

2016. ápr. 9. 18:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Rendőrségi ügy! Mire vársz?
2016. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd azt mondja csak az íratok voltak benne amikor megtalálta.. bízonyítsd hogy nem
2016. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, ha okos :-) Először is annak kell bizonyítani mindig, aki valamit állít! Te azt állítod, hogy petike megtalálta magához vette és elment vele, Petika ezzel szemben azt mondja nem találta meg - ha nincs kamera, nincs nála semmi, akkor ez okés, ha mégis van kamera a következőt mondhatja megtalálta és jóhiszeműen magához vette- ez látszik a kamerafelvételen is - hogy vissza adja jogos tulajdonosának, de sajnos útközben elveszítette . Vissza akarta adni? Igen! 8 napon belül akarta vissza adni? Igen Az elveszítés szándékos volt? Nem - ha igen akkor a tulaj is szándékosan vesztette el :-) és hopp egy állítás egy tagadás...megúszta :-)


Láttam már ilyet :-)


Okosnak kell lenni.....és nem kell bedőlni minden jogban nem jártas személy hülyeségeinek akiknek az a célja, hogy magadra vállalj egy bűncselekményt! :-) Szóval max a 8 általánost végzett Gazsinál bejöhet a te voltál szöveg.....aki nem tanult büntetőjogot :-)

2018. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!