Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nőknek miért könnyebb a...

A nőknek miért könnyebb a felvételi a rendőrséghez ( és a honvédséghez ), mint a férfiaknak?

Figyelt kérdés

A tűzoltóságot megértem, elvégre ott csak irodai munkát vállalhatnak ( szóvivő, irányító, stb. ).

De a honvédség és a rendőrség? Ott ugyanannyit kell tudnia csinálni, mint a férfinak. Ugyanúgy le kell tudni fognia a 120 kilós őrjöngő embert, mint a férfinak. Ugyanúgy megtámadhatják. A katonaságnál ugyanúgy 30-50 kilós felszerelést kap mint egy férfi, ugyanúgy tudnia kell cipelnie a sérültet, mint a férfiaknak.

És akkor mégis miért könnyebb a felvételi?


2016. ápr. 24. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert ott többnyire férfiak vannak állományban! :))
2016. ápr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
A felvételi az egy dolog. Ha fölveszik őket, akkor kapnak majd megfelelő kiképzést ahhoz, hogy hogy fogjanak le egy 120 kilós embert. Aki meg nem bírja azt úgyis kivágják, vagy eldugják egy irodába vagy elmegy magától.
2016. ápr. 25. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

A mi alakulatunknal a legtobb no csak papirtologato. a maradeknak se kell 5 kilonal tobbet cipelnie...

Azert konnyebb a felveteli mert nem ugyanazt fogjak csinalni mint a ferfiak.

Most azert sirsz mert te nem tudtad teljesiteni a ferfi mercet?

2016. ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Ugyanúgy le kell tudni fognia a 120 kilós őrjöngő embert, mint a férfinak."


Hol? Mikor? Papíron maximum. A filmek elkocsonyásítják az emberek agyát. Lehetsz Te akármilyen karatebébi, ha egy száz (de akár 80) kilós csávó rád ül, akkor semmilyen Hollywoody szupertechnika nem ment meg.

2016. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet vele, a mentőszolgálatnál se vesznek fel nőket, mert fel kell tudni emelni a hordágyon fekvőt (pedig az általában nem is annyira veszélyes, mint egy dühöngő bűnöző).
2016. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3# nagyon viccesnek hiszed magad. De ha nem tudsz rólam semmit, ne kötözködj. A kérdésre válaszolj.

4# ez csak egy példa volt. Lehet akár 40 kilós asszony is, ha fegyver van nála vagy rátámad, tudnia kell cselekedni, ugyanúgy mint egy férfinak.

2016. ápr. 25. 14:48
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

o ugy imadom ezt a "nem ismertek/nem tudtok rolam semmit" visszavagokat.

hat akkor kerlek meselj...

2016. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
En azt nem ertem, hogy minek kell elkezdeni szemelyeskedni. A kerdes nem ugy hangzott, hogy "Miert van az, hogy engem nem vettek fel, de egy not igen?", hanem ugy, ahogy azt fentebb latod. Probaljuk mar meg nem egybol a masikat basztatni... Tenyleg nem ertem, hogy mi a feneert kell a konfliktushelyzeteket kiprovokalni.
2016. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A honvédségnél nincsen könnyített felvételi,ott mindenki,aki katona akar lenni,köteles végig csinálni.Az hogy papírt tologatnak a nők,az nem különb a férfiaknál,mivel ők se csinálnak egyebet.Őket is kiképzik ugyanúgy mint a férfiakat és ők is harcolnak ugyanúgy mint a férfiak.

a rendőrségnél tényleg nem értem miért könnyített.Bizonyára azért mert nem minden nő ugyanabba a beosztásba kerül,mert nőkre szükség van a rendőrségnél személyi jogok miatt is,pl.férfi nőt nem motozhat át,vagy kihallgatásnál.De alapjába véve,nem kellene nekik is könnyített,mivel rengeteg nő van terepen,ezért bármikor megtámadhatják őket és tudnia kell védekezni.

2016. ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pro Patria ***** válasza:

"A honvédségnél nincsen könnyített felvételi,ott mindenki,aki katona akar lenni,köteles végig csinálni."

- Ennek nézz utána mégegyszer. A pontszámok kisebb teljesítményhez vannak kötve, és a gyakorlatok is könnyítettek, például a fekvenyomásnál megengedett a "női" változat.

2016. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!