Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyet lehet? Ez számomra egy...

Ilyet lehet? Ez számomra egy kicsit vicces volt

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap voltam tanúként a rendőrségen, egy panellakásos történet miatt(nem mennék bele,mert nem ez a lényeg) tehát tegnap bementem a pécsi rendőrkapitányságra, és ott egy hadnagy fogadott engem(kb 25-27 éves lehetett) és a ruházati stílusa eléggé meglepett, trikó,melegítő nadrág, és nike sportcipő.

Így öltözködhetnek a rendőrök? én egy szolid ing,fekete szaggatott farmerbe mentem be, de a stílusa is tök jó volt, tök közvetlen volt,szimpatikus volt az ügyhöz való hozzáállása.


2016. máj. 26. 09:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A polgári ruhás sem azt vesz fel, amit akar, mert van ruhanorma, ami rá is vonatkozik.


És ez csak az én véleményem, de vitatkoznék az első válaszolóval. Szerintem inkább igénytelenségre vall trikóban és melegítőnadrágban kihallgatni valakit. Nem játszótéri beszélgetés volt, hanem egy hivatalos eljárás egy hivatalos személy részéről. Mindennek megvan a maga helye és ideje, így a különböző öltözködési stílusoknak is.

2016. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ruhanorma az konkretan mit jelent, vagy ez egy tág fogalom?
2016. máj. 26. 17:23
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha polgári ruhanorma, akkor annyit, hogy zárt cipő, hosszúnadrág meg valami szolidabb felső.
2016. máj. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A ruhanorma lényegében egy szabályzat, ami egyebek mellett rögzíti, hogy milyen ruha az elfogadott illetve megengedett polgári ruhás állomány esetében szolgálatban. A trikó és a melegítőnadrág biztosan nincs benne.
2016. máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!