Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokat lehet...

Milyen gyakorlatokat lehet végezni ulnaris ideg sérülése után? Leírás kicsit hosszú.

Figyelt kérdés

2013 januárjában vettem észre, hogy a bal 4. és 5. ujjam zsibbad, illetve fogáserőm gyengül. Három hónap rossz kezelés, illetve vizsgálatok után derítette ki az ENG vizsgálat, hogy a diagnózis a könyököm felett "a nervus ulnaris károsodása". 2 hónap szelektív ingeráram kezelés rendbe hozta, majd 1 hónap pihentetés után visszamentem edzeni. Kb. másfél-két hónap után kiújult a sérülés. Újabb szelektív ingeráram kezeléseket kaptam. Ezek után nem mentem vissza edzeni, nem is újult kis a sérülés. Azóta saját testsúllyal edzek(vettem egy tolódzkdó-húzódzkodó állványt), illetve futok. De nagyon hiányzik a súlyzós edzés, csak nem tudom milyen gyakorlatokkal érdemes újrakezdenem.

Amire gondoltam, hogy a célzott karedzést kihagyom, és mellgyakorlatoknál(fekvenyomások) kis súlyokkal edzek(16 ismétlés).

Vélemény? 30 éves férfi vagyok ekto-mezo testalkattal, ektohoz közelebb.



2015. máj. 26. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt alagútszindrómám többször is, elmúlt magától pihentetésre.


https://www.youtube.com/watch?v=yZJ1MfKqByY

Ezeket a gyakorlatokat csináld, de ne terheld túl az ideget!


Egyébként mindenkinek kéne csinálni, mert ha megrövidülnek az idegek a karban akkor csontkinövés a könyökön, beszűkült mozgástartomány és végleges izomsorvadás is felléphet.

2015. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2 napja zsibbad a 4. és 5. ujjam, a fenti videóban végigcsináltak érezhetően kihatnak a "rossz" kezemre, volt h majdnem teljesen lezsibbadt. A pihentetés az az edzés teljes elhagyása? Kar edzés elhagyása, vagy csak alacsonyabb intezitás?
2015. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A pihentetésnek csak egy része az edzés teljes elhagyása.

Kerültem mindent, ami egy kicsit is terhelte a könyökizületet, de egy hónap kevés volt, ki is újult a zsibbadás.

Mondjuk nekem annyira zsibbadt annó, hogy a billentyűzeten a gépelés is fájt.....

A helyedben elmennék neurológiára, és kérnék ENG vizsgálatot. Én először sebészetre mentem, és a 3 hónap rossz kezelés azt jelentette, hogy csuklóalagút szindrómával kezeltek a könyök helyett.

A saját testsúlyos edzéssel (kb fél éve csinálom) eddig nincs baj.

A válaszod és kérdésed alapján gondolom te is a súlyzós edzés miatt sérülté le...

2015. jún. 11. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!