Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg annyira egyszerű...

Feketeruhasember kérdése:

Tényleg annyira egyszerű rendőrnek menni? Igaz az a bizonyos vicc?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak azért van mert az egyszeri embernek igazából fogalma sincsen hogyan működik a rendőrség és milyen feladatokat látnak el. És elvárnák hogy a rendőr törvényen kívül intézkedjen. A fizikai és pszichológiai teszt és annyira könnyű hogy bárki átmegy rajta, vagy ez csak a megmondó emberek szerint van így? Elsősorban rendőröktől kérdezném, vagy aki tényleg jártas a témában.
2016. aug. 25. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Egyaltalan nem igaz rajuk. A tobbseg teljesen normalis, intelligens ember. Nem kell supermannak lenni ahoz hogy render lehess de manapsag mar nem a hulyek mennek rendornek.
2016. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pszichológiairól nincsen infóm.

De a fizikai biztosan nem annyira egyszerű. Nem azért, mert extra nehéz lenne, de kell rákészülni és teljesíteni kell. Jelentkezett több ismerősöm is rendőrnek. Elég stramm és fitt volt mind, fiúk is, lányok is. És ők is normálisan készültek.

Egy ismerősöm volt, aki szintén szeretett volna jelentkezni, de végül is nem jelentkezett, mivel gyakorlás során kiderült, hogy nem tudja megcsinálni az elvárt szintet. Szóval azért nem olyan, amit simán mindenki megcsinál.

Ha már rendőr vagy, van rendszeres pszichológiai vizsga, és ha gond van, elküldenek. Szóval azt is komolyan veszik. Ebből kiindulva a felvételi sem csak formaság lehet.

2016. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 donmogyoróscsirke válasza:
100%
A fizikai nem annyira nehéz, ha rendesen készülsz. Én is csak lesérülés miatt csúsztam EGYETLEN ponttal lejjebb az elvártnál. Viszont ha nem is igaz hogy hülyék a rendőrök.. Tény hogy nem a butábbakat veszik fel manapság, de azt hiszem, ilyen politikai helyzet mellett (nem, ne menjünk bele a részletekbe) nem bántam meg azt a sors szerű lesérülést.. Röviden: nem hülye a rendőr, de hülye helyzetekbe kerülnek sajnos..
2016. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok rendőr, de a rendőrségen dolgozom. Vannak buta rendőrök, de nem annyira jellemző, mint azt gondolná az ember. Bekerülni pedig egyáltalán nem egyszerű. Alap, hogy kell érettségi és utána van a fizikai alkalmassági (ami szintén nem annyira könnyű) és a pszichológiai és egészségügyi alkalmassági (amin én nem is mennék át alapból).


Utána pedig még el is kell végezni az iskolát.


Szóval jah. Nem egyszerű rendőrnek menni és nem is a legkönnyebb munka a világon.

2016. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Melyik viccre gondolsz? A "mindenki rendőrnek születik, csak van, aki továbbtanul..." viccre?


Az "egyszeri" embernek úgy általában valóban vajmi kevés valós tudása van a rendőrség felépítéséről és működéséről, de azért túlmisztifikálni sem kell, nem egy elit alakulat a rendőrség, habár vannak ilyen egységei, de az már egy másik szint.


Alapvetően mi kell a rendőri pályához:

- egészségügyi alkalmasság, de adott esetben sok más foglalkozáshoz ugyanúgy előír(hat)nak ilyen kritériumokat. Ebből a szempontból vagy alkalmas valaki vagy nem, ezen nincs mit ragozni.

- kell fizikai alkalmasság, azaz megfelelő fizikai kondíció, ami egy rendszeresen sportoló, nem egész nap a gép előtt ülő és chipset zabáló embernek alapból megvan. Egy kis készülés nem árt, de a minimumot el lehet érni. Én pont a fizikai idejére betegedtem le, de megcsináltam.

- és kell(ene) egy megfelelő értékrenddel, értelmi, erkölcsi és etikai fejlettséggel rendelkező személyiség. Sőt! Egy kicsit magasabb fejlettséggel, mint egy "átlag" ember. Ezt viszont már nem mindig sikerül megfelelően szűrni.


Ugyanis utóbbi az a dolog, amely a leginkább meg kell, hogy különböztesse a rendőrt a civiltől. A rendőr be kell tartassa a törvényt, ergó neki kétszer olyan törvénytisztelőnek, kulturáltnek és intelligensnek kell lennie. Szerintem! És itt most nem arra gondolok, hogy még csak piroson se menjen át a gyalogátkelőnél.


Na de ennyire nem akarok belemerülni. Csak még egy dolog...


A rendőrös viccek analógiájára, akkor most a sok szőke nős vicc alapján tényleg minden szőke hülye?!? :)

2016. aug. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A felvételi eljárás csak az első lépcső a megfelelési követelményekben. A második lépcső az első évfolyamot sikeres vizsgával befejezni. Kezdődik egy alapozó képzéssel, aminek célja a megfelelő fizikális állapot elérése, az alakiasság elsajátítása és a fegyveres testület elvárásainak megfelelő szocializáció kialakítása. A képzésnek ebben a fázisában kiemelten fontos a fegyelem, a pontosság, az utasítások maradéktalan végrehajtása. Ennek érdekében kötelező a diákszálláson való bentlakás, a reggeli ébresztő tudomásul vétele és a reggeli tornán való részvétel. A napirend szerint reggel 6.00 órától este 19.00 óráig folyamatos a foglalkoztatás és felügyelet. A diákszálláson a takarodó este 10 órakor elvárt. Az alapozó képzés alaki szemlével zárul. A szemlét követően egy 20 km-es menetgyakorlaton bizonyítják a tanulók a fizikális felkészültségüket a két éves képzésre és a hivatásos szolgálatra.


Az alapozó képzést követően folytatódnak a már kezdettől oktatott tantárgyak: jogi ismeretek, rendészeti igazgatási ismeretek, társadalmi és kommunikációs ismeretek, általános szolgálati ismeretek, közrendvédelmi ismeretek, lőkiképzés, informatika, rendőri testnevelés és idegen nyelv (angol vagy német). Az első évfolyamban csapatszolgálati kiképzésen is részt vesznek és kikerülnek rendőrségre területi szakmai gyakorlatra. Tanévközben vizsgák vannak, az első tanév zárásakor akik nem feleltek meg a tantárgyi követelményeknek, és az egy alkalommal biztosított javítóvizsgán se felelnek meg, nem folytathatják a tanulmányaikat.


A második évfolyam első félévében az oktatott tantárgyak közösek attól függetlenül, hogy tanulmányaikat milyen szakmairányon fogják befejezni. Az oktatott tantárgyak: jogi ismeretek, rendészeti igazgatási ismeretek, csapatszolgálat, közrendvédelmi ismeretek, közrendvédelmi ismeretek gyakorlat (intézkedés módszertan), közlekedési ismeretek, határrendészeti ismeretek, bűnügyi ismeretek, lőkiképzés, rendőri testnevelés és idegen nyelv (angol vagy német).


A képzés utolsó félévében a tanulók szakosodnak: közrendvédelmi rendőr, határrendészeti rendőr, közlekedési rendőr és bűnügyi rendőr.

A szakmai vizsga írásbelivel, szóbeli- és gyakorlati komplex vizsgával zárja a két éves képzést.

Akinek nincsen B kategóriás gépjárművezetői jogosítványa, az az iskolai képzés keretében kapja a gyakorlati oktatást és vizsgázik. Jogosítvány nélkül senki nem teheti le a két évet befejező szakmai vizsgát.


Belőlük lesz kezdetben rendőr őrmester a hozzá tartozó illetménnyel. (átlagban nettó 120 ezer)

2016. aug. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Egyáltalán nem könnyű rendőrnek lenni. Hiszen az érettségi még oké,de ott van a fizikai és a pszichológiai tesztek is. Nekem van egy olyan ismerősőm,aki a rendőri pályát célozta meg,de a fizikai teszt előtt néhány héttel eltört a keze,és nem tudott fekvőzni. Pedig a gyerek jó kondiban volt.

4-es Te akkor asszisztens vagy?

2016. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A rendőrök hülyék, én ismerek kettőt. Tudnék mesélni róluk!
2016. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mesélj róluk!
2016. szept. 1. 11:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Legyen annyi elég, hogy az egyikük már gimis korában elfüvezte/elitta az agyát. Ráadásul a kokszra úgy kereste meg a pénzt hogy modellkedett, ami tudjuk mivel is jár...

A másikuk meg egy félcigány paraszt, akit anyuci protezsált be.

2016. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!