Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy haverom, aki jó fej...

Kmx1x2 kérdése:

Van egy haverom, aki jó fej szokott lenni, de van egy "bizonyos" humora, amivel nem tudom, hogy mit tegyek és nem is értem igazán. Mit tegyek "ellene"?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy az osztálytársam általában jó humorú, de van egy "viccvéle", amitől erősen kiráz a hideg és általában másokat is, de nem tudom, hogy állítsam le..

Még az egész előtt: Nincs bajom a "melegekkel" vagy hasonlókkal és nem tudok róla, hogy a srác hasonló lenne, de néha eszébe jut ezzel "tréfálkozni", ami eléggé.. hogy is fogalmazzak.. kellemetlen.

Személy szerint tényleg nincs külön bajom a melegekkel, azt tesz mindenki, amit akar, de nem szeretném túl közel(2-3 méter, bocsánat) tudni magamhoz az ilyen típusú embereket. Lehet, hogy ez helytelen, de mindenkinek szíve joga dönteni arról, hogy mit visel el..


Lényeghez visszatérve, a gond, hogy a baráti társaságban "normális marháskodás" közben egyszer csak eszébe jut a hasonló "vicc"(azaz a "gyertek velem a bokorba" és "szeretitek a szendvicset?" stb.), sokan kiakadunk, néhányan, kiknek megengedi ezt a gyomruk, a többiek idegelése érdekében "beszállnak a szívatásba" és mint ilyenkor az természetes, nem egymást közt vannak el, hanem másokat.. végül is, terrorizálnak. Ezt néhányan próbáltuk már nekik elmagyarázni, hogy ez rájuk nézve még kellemetlenebb, mint ránk, és hogy ez mennyire is zavaró tud lenni és túllő a célon, a témán, s gyakran az ízlésen.


A kérdésem: Hogy a fenébe lehet az ilyet kezelni egyáltalán? Hagyjuk ilyenkor őket figyelmen kívül? Kerüljük őket? Nem csinálják mindig ezt, de néha "viccesnek találják a dolgot" és nem igazán lehet őket leállítani. Ha ilyen az "alapbeállítottságuk", hát rendben, vagy végül is tényleg ilyenek, hát szívük joga úgy gondolkodni, ahogy akarnak, de nekem is jogom van ahhoz, hogy ettől megkíméljenek... Nem azt mondom, hogy ha melegek lennének tényleg, attól már nem beszélnék velük, hanem.. Értitek..?


(A sértőbb vagy az amolyan Naggyon viccös válaszoktól pls. kíméljetek meg.)


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. febr. 4. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Mégis hány évesek vagytok? Még általánosban elmegy... (bár az írásod alapján nem általánosba jársz. Szerintem ez nekik még gázabb kellene, hogy legyen abban az esetben, ha normális értékekkel rendelkeznek magyarán nem suttyók. Ebből azonban azt lehet leszűrni, hogy bizony azok, szóval kár megpróbálni intelligens ember módjára elmagyarázni nekik, hagyd ott őket a pic.ába. :D
2015. febr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Így van, nagyon jól leírtad: Neked is jogod van ahhoz, hogy ettől megkíméljenek.

Nekem sincs bajom az ilyen beállítottságú emberekkel, de ez engem is zavarna. Igaz, én nő vagyok és van egy leszbikus barátnőm, aki egyszer szintén így hülyéskedett, sőt ki is fejtette a véleményét rólam, ráadásul társaságban, mindegy.. Az ember ettől zavarba jön, hirtelen azt se tudja mit csináljon, főleg, ha mások is vannak a környéken.. Szóval zavaró, de én kerek-perec megmondtam neki, hogy álljon le, mert én nem vagyok vevő az ilyesmire, és lehetőleg ne hozzon kellemetlen helyzetbe. Szerencsére felfogta, azóta leállt. Szerintem máshogy nem megy. Ha nem így tette volna, akkor kerülném és már nem lennénk barátnők.

2015. febr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked kellemetlen, akkor persze megkímélhetne ezektől a poénoktól. Ugyanakkor szerintem nyugodtan hozzáállhatnál lazábban is a kérdéshez, hiszen nyilvánvalóan csak poén. Nálunk középiskolában a kollégistáknak volt ez gyakori poénjuk. Egyikük pl. (akinek azóta felesége és gyereke van) angolon fogdosta a combom. A tanár meg engem szólított fel, hogy folytassam az olvasmányt. Persze nem tudtam, hol tartunk. Kérdőre vont, hogy miért nem figyeltem. Ránéztem a srácra, aki ott röhögött, aztán végül annyit válaszoltam: "Hát, azt inkább nem mondanám meg". Azóta is röhögök a sztorin, ha eszembe jut. Ja, és nekem is van feleségem és gyerekem, szóval bennem sincs kanyar. :)

Bocs a privát sztoriért! A lényeg, hogy szerintem ha nagyon látványosan kimutatod, hogy zavar a dolog, az csak olaj a tűzre.

2015. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet lazábban is felvehetnéd,mert pont azért csinálja/csinálják ezt,mert látják téged zavar. Hidd el le állnak ha csak nevetsz rajta egy jót vagy beszállsz a poénba "na menjünk akkor" és nevetés ezerrel.


Legjobb barátnőmmel szoktunk poénkodni.Barátnőm sokszor használja azt a beszólást," óóó,hogy nyaljál ki" nem tudom honnan jött neki.Lényegtelen.Mondom "na gyere akkor ide" :D csak nevetünk az egészen. Az ilyeneket nem kell komolyan venni.Még ha olyan beállítottságú akkor sem. Én is annyit poénkodtam a fiú haverjaimmal meg ők is velem.Még se gondoltuk komolyan.


Másabb sztori,de hasonló.Egy időben egyik lány osztálytársamat cukkolták,ő mindig kiabált,mindig vissza szólt,zavarta a dolog. Aztán egy darabig vicces volt a sztori,de utána beszéltem az oszt.társammal,hogy ne foglalkozz velük vagy legyél lazább,mert ha látják,hogy zavar téged csak azért is cukkolnak.Aztán párszor bepróbálkoztak a srácok,cukkolták.A lány meg poénkodok velük,hiába sértették meg vagy nem is reagált a beszólásokra.Utána abba hagyták a cukkolást,leszálltak róla.


Szóval neked is ezt javaslom.Minél jobban látszik rajtad,hogy zavar a dolog annál jobban csinálják.

2015. febr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

#1: 16-17 éves szakközépiskolás srácokról van szó. Szerencsére éppen azért jó a baráti társaság, mert itt pont senki sem igazán suttyó vagy hasonló és épp a mai példa* cáfol rá a dologra.

Köszönöm a választ! :)

#2:Nos, ők heterók, csak valahogy bírja a gyomruk az ilyen humort is. A mai példa* meg pont hasonló volt, mint eseted.

Köszönöm a válaszod! :)

#3:Igaz, nyilvánvalóan csak poén, csak azt nem értem, hogy miért, hisz nem cifrázom külön, hogy fúj vagy egyéb "olajjal" a dolgot. Ők csak elkezdik és mondják az újabb és újabb "kreálmányokat". Ezzel igazán nem az a gondom, hogy külön bosszantana, hanem mikor ezt hangosan teszik a menzán/utcán/buszmegállóba/egyéb helyen, hisz ez igazából magunk közti szívatásnak vagy a te "privát sztoridhoz"(ami tényleg egy vicces "tréfa" xD) hasonlóan, de ez már túllőtt a célon.(Ha kellene példákat is idézhetnék, de ha nem muszáj, akkor inkább nem tenném**)

Köszönöm a választ!

#4:Hasonlóan, mint az előzőnek, neked is csak a vicc helyével és mértékével tudnék példálózni és okot mondani, miért sok, és nem rossz ötlet, hogy a humorba beszállni, csak a gond, hogy nem az én "ízvilágom", humoromnak nem része az**, amit néha "viccelnek".


*Nos a mai példa, amit emlegettem csak annyi volt, hogy a menzára menet(nem tudom mondtam-e, de a tegnapi kérdésem alapja, a tegnapi menza "története**" volt), mikor összejött a társaság felemlegették, hogy "Visszatérjünk-e a tegnapihoz cicám?", mire egyszerűen elmondtam nekik (megint), hogy "azért nem jó dolog, ha túllőnek vele a célon és ha lehetne ma hanyagolhatnánk-e?" és meglepetésemre, viszont pont a szívatás tényét igazolóan egy kis hallgatás és egy-kettő vissza-vissza térő viccen kívül nem volt semmi. Ennek nagyon örültem, főleg, hogy utána egész jól elbeszélgettünk, ahogy azt szokás(egy kis marháskodás és jó téma). :)


Szóval ma valahogy másként jött ki a lépés, hogy miért, azt nem igazán tudom, mert most se tettem sokkal különben, mint előtte. Ebből gondolom, hogy még lesz a jövőben bőven hasonló humortéma, de ezzel akkor valahogy meg kell barátkoznom, hisz csak poén. (De beszállni akkor sem fogok >.< nagyon nem az én világom az ilyen és még finoman fejeztem ki magam)


Az összes választ köszönöm! Mindre, igen mindre zöld kezet adtam, még arra is, amit szemmel láthatóan erősen leszavaztak, hisz a helyzet ismereteinek hiányában, egy kicsit súlyosabb esetre asszociálva csak egy fennálló lehetőség volt és arra egy jó szándékú(legalább is irányomba) választ kaptam. Igen, megeshet az #1.-es esete is és találkoztam már olyan súlyos esetekkel is és arra viszont tényleg lehet, hogy az egyik megoldás az lett volna. Neki is köszönöm. :) De ha már a miérteknél tartunk, akkor a többieknek pedig a sztorikért és a többi megoldásért mondok köszönetet. Bár az esetet** nem reagáltam (nagyon) túl, de tényleg könnyedebben kellett volna kezelnem. :)

2015. febr. 5. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!