Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van az egyes fegyvertípusokra...

Van az egyes fegyvertípusokra külön fegyvervizsga, vagy csoportosítva vannak, vagy hogy zajlik a fegyvervizsga?

Figyelt kérdés
Rendőrök milyet tesznek le? Nem vagyok otthon a témában, röviden leírnátok nekem?

2016. szept. 5. 18:07
 1/3 anonim válasza:
Mire szeretnél vizsgázni?Vannan tanfolyamok ott mindenre megtanítanak.Könyvből nehéz lesz a vizsga.Mindig a Megyei RFK-n van vizsga de nem minden hónapban a jelentkezőktől függ!De az országban bárhova mehetsz vizsgázni ha akarsz!De egyben van teszel: marok,golyós és sörétes vadászlőfegyverre is.
2016. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A rendőrök más azoknak nem ez a vizsga van.
2016. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet külön rakni. Ami a rendőröknek/katonáknak/fbő-nek van, az "hivatásos" fegyvervizsga ha lehet így fogalmazni. Nekik külön képzés van. Vagyonőröknek, vadászoknak, sportlövőknek, esetleg ha valaki önvédelmi fegyvert szeretne és meg is kapja rá az engedélyt, azoknak ilyen civil fegyvervizsga van. Adnak egy anyagot, megtanulod, lesz egy rövid x-elős írásbeli teszt, egy rövid, egykérdéses szóbeli teszt, aztán pedig lövészet, ahol nem biztos hogy nézni fogják a lőeredményt. (ahol én csináltam ott két lövés volt kis .22-essel, nem is nézték a céltáblát...) Ennél a civil fegyvervizsgánál van három csoport. Maroklőfegyver, hosszú golyós lőfegyver, sörétes lőfegyver. Azt rakod le amelyikre szükséged van. Ha hivatásos vadász lennél, akkor mind a három kell, ha vadász akkor csak sörétes és golyós, ha fegyveres vagyonőr (nem FBŐ, az más kategória, azoknak is olyan vizsga van mint a rendőröknek kb) akkor maroklőfegyverre elég, ha sportlövész szeretnél lenni, akkor pedig tetszés szerint, mivel többféle szakág van. Ha például ak47-essel szeretnél IPSC-re járni, akkor elég a hosszú golyós és így tovább. :) Ha rendőrnek mész, ott szigorúbb mint a civil. Pontoznak, szituációkat kell megoldani úgy hogy ne lőjj ki civil céltáblát stb. Bocs hogy nem röviden írtam le. :D
2016. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!