Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ti nem vagytok úgy a rendőrökk...

Ti nem vagytok úgy a rendőrökkel, hogy alapvetően értünk vannak, mégis, ha megjelennek, inkább aggódtok, hogy igazoltatnak/szivatnak-e benneteket?

Figyelt kérdés
2016. szept. 6. 09:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Én nem vagyok úgy. Ugyanis nincs félnivalóm.
2016. szept. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Igazoltassanak nyugodtan, nem csináltam semmi törvénybe ütközőt.
2016. szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Mivel jó pár esetben dutyiznak be ártatlan embereket, én nem szeretem őket.

Nagyon nem.

Pl. amikor ellopták a telefonom és feljelentést tettem, utána még 1 évvel később is küldözték a levelet, hogy menjek tanúskodni, különben elővezettetnek.

A retek cigót aki lopott, nem vegzálták ennyit...

Rohadjanak meg, soha többet nem fordulok a rendőrökhöz.

2016. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
De így vagyok vele. Nincs rejtegetnivalóm, de sajnos a társadalmi beállítottság is ez. A rendőr nem a barátod.
2016. szept. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Magyarországon a rendőr nem érted van , hanem az államért. A lakosságot csak lehúzzák elsősorban, nem védik. Hiába írják it, hogy nincs félnivalója mert minden rendben van, dehogy nincs! A rendőr úgy is fog találni valamit amivel megbírságolhat, ha egyszer az a célja. Elég egy hiányzó izzókészlet, vagy egy papír aminek az érvényességét több féleképpen is lehet értelmezni, vagy elég ha egy olyan helyen parkolsz, ahol szabadna, de egy kis rámagyarázással már rögtön a rendőrnek lesz igaza, hogy mégsem lett volna szabad.. A lényeg, hogy fizesd a 30-50 vagy 100 ezres büntetéseket, amiből az államfőink tovább gazdagodnak. Nyugaton ez kissé másként van azért... Ezért se leszünk soha fejlett ország, mert mindenki megelégszik azzal ami jutott.
2016. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Bátyámnak is ellopták egyszer a telefonját, meg a pénztárcáját, iratait (utóbbi a legneccesebb, mert mindent újra kellett csináltatnia). Később elkapták az elkövetőket, és behívták tanuskodni. Na, ott egyrészt ugyan hivatalosan nem szembesítették az elkövetőkkel, de mégis ott voltak, és elkezdtek neki sírni meg fenyegetőzni, másrészt teljesen úgy kezelték őt is, mint ha gyanusított lenne. Mondta, hogy ha ez ilyen, soha többé nem megy ilyen esetben tanuskodni.
2016. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Én nem vagyok így, mert nem hiszem, hogy "alapvetően értünk vannak". Még ha van egy-két jó fej rendőr, akkor se a mi védelmünkre van a rendőrség, hanem a fennálló rend védelmére. Tetszik vagy nem, ez az igazság.
2016. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Ahogy #5 és #7 is rámutatott a rendőrök NEM ÉRTÜNK vannak, hanem az államot képviselik. Az állam pedig az újpolgár tulajdona. Erre mondják ma, hogy (polgári) demokrácia.


Így hát végső soron a rendőrök a POLGÁRért (burzsujért, kulákért és bürokratáért) "vannak" - azaz őket szolgálják. A teherviselő rétegekkel szemben.


Egy jobb korban az ilyen rendszer(eke)t csak úgy nevezték, hogy a burzsoázia diktatúrája, és ennek a polgári terrornak az egyik eszköze a rendőrség. (A sok közül.)

2016. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 árokpart ***** válasza:
Azt nem értem, hogy sokan írják, hogy így meg úgy beszéltek vele. Ha ilyen történik be kell panaszolni a felettesénél, mint általában egy hivatalban, hiszen végül is a rendőrség is az. Az őrnagyok, alezredesek általában higgadtak és nyugodtak, szakszerűek főleg a régiek. Bár szerintem az alatt is már ,főleg akik már újonnan a rendszerváltás után szereltek fel a testülethez. Ez már nem a Kádári időkből való rendőrség.
2016. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Mit is értünk pontosan "bedutyizás" alatt? Csak mert a 8+4 órás előállításon kívül minden más szabadságot korlátozó intézkedés az ügyész és a bíró hatásköre.


Az idézésen szereplő figyelmeztetés nem a rendőrök által kitalált fenyegetőzés az állampolgárok felé, hanem a büntetőeljárási törvény által előírt KÖTELEZŐ tartalmi elem. Úgyhogy ezen rugózni, meg "érvként" felhozni minimum értelmetlen. Másrészt, hiszed vagy se, kissé eltérő tartalommal megtalálható a gyanúsítottnak szóló idézésen is a figyelmeztetés. Az meg, hogy kit hányszor "zaklatnak" egy eljárásban, nem egy egzakt dolog, hogy a tanút ennyiszer vagy annyiszor lehet idézni. Ez is felesleges hőbörgés szerintem.


A kérdésre válaszolva, ha te tartani akarsz a rendőröktőr, akkor tartani fogsz. Saját döntésed. Szerintem annyira nem jellemző, hogy unalmukban szana-szét szopatják az embereket. Bunkókkal meg máshol is lehet találkozni. És akkor ennyi erővel lehetne tartani a buszsofőröktől is, hogy állandóan rádcsukják az ajtót, azt vigyorognak.


Sose szopattak még rendőrök, egyszer igazoltattak kocsival utcán, normálisak voltak. Egyébkbént meg tudomást sem veszek róluk az utcán.

2016. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!