Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért adnám én ki a kamerám...

Miért adnám én ki a kamerám felvételeit a rendőrségnek?

Figyelt kérdés

Teszem fel,ha megáll a házam előtt egy rendőrautó és kiszáll két rendőr,becsengetnek,kimegyek és közlik velem,hogy abba az utcába ahol én lakok van egy bolt és betörtek a boltba hátul a raktárnál feszítették ki a bolt ajtaját és onnan mentek be a bolt helyiségbe pénzt és élelmiszereket elvinni,de a bolt kameráját kikerülték és így ott a kamera nem tudta felvenni a tetteseket és semmi nyomot nem hagytak amin a rendőrsék el tudna indulni.


Ekkor jönnének le hozzám és közölnék,hogy látják,hogy nekem van kamerám felszerelve és meg kellene a kamerám felvételeit nézni,hogy ebben és ebben az időben nem -e mentek el gyanús személyek akik esetleg nagy táskával mehettek az élelmiszer lopás miatt is ,vagy milyen autók mentek el előttem abban az időben.


Én erre azt válaszolnám a rendőröknek,hogy uraim!,ha nem itt volt a bűncselekmény a házamnál,hanem 300 méterrel odébb egy boltban akkor én miért adjam ki önöknek a felvételeimet a kameráimról,hogy kiket vett fel. Felvett azt amit. Ha a bolt kamerája nem rögzítette,mert úgy mozogtak,hogy kikerűlték,sajnálom! De nehogy már az utca másik végén egy magánlakástól érdeklődjenek,hogy mit vett fel a kamera amikor nem is ott volt az eset,és azzal engedném el a rendőröket,hogy majd,ha ide törnek be akkor kiadom a felvételt de csak úgy,hogy pár száz méterrel odébb repül egy légy és azért adjam ki ,hogy kik jöttek el előttem...

És nem adnám nekik ki.


Mégis miért adnám ki?



2016. okt. 9. 21:39
 1/10 KecskeShajt újra! ***** válasza:
100%
Szerintem nyomozás akadályoztatásáért fel lennél jelentve.
2016. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És miért is nem akarod kiadni? Mit izgat téged?
2016. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A legböszmébb Feri ***** válasza:
95%

Emberkedhetsz, csak ne lepődj meg, ha meghasaltatnak és 48 órát a fogdában töltesz étlen-szomjan.

Miért érzi minden elcseszett életű sutyerák, hogy csesztesse a dógát végző rendőrt?

2016. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első az lesz, hogy jól megbüntetnek, ugyanis közterületre néző kamerát nem üzemeltethetsz adatvédelmi okokból. :D (bővebben erről NAIH honlapján)


Ezután meg szimplán lefoglalnák a felvételt, mint bizonyíték, ugyanis ehhez joguk van.

2016. okt. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
pff, milyen segítőkész emberek vannak :D
2016. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha létezik karma, akkor hozzád törnek be legközelebb, a te kamerádat kikerülve, és a boltos felvételei alapján megtalálnák őket, de ő se adja ki. :-) Meg is érdemelnéd.
2016. okt. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazi okoskodó parasztnak tűnsz, gondolom ha rendőrt látsz egyből arra gondolsz, hogy neked akar keresztbe tenni. Mégis meddig tart kiadni a tyúkszaros felvételeidet?
2016. okt. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert mondjuk segitenéd vele a nyomozást?

Nem együttműködni egy diktatúraba lenne értelme ahol egy ellenzéki pkakátragasztót akarnának elkapni,nade a szimpla okoskodásnak mi ertelme meg a keménykedésnek sose értettem.

2016. okt. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel házkutatási paranccsal érkeznek ezért bemennek és lefoglalják. Nem kérdezik meg hogy oda adod e... Ha ellenszegülsz akkor rendőrségi eljárás akadályoztatása miatt kapnák büntetést kapsz és eljárást indítanának ellened amiért bíróságra is kéne járkálnod, illetve akár börtönbüntetést is kaphatsz.


Egyébként nálam is kértek el kamera felvételt mert tőlem 500 méterre egy parkolóban történt egy garázdaság és lopási ügy. Oda adtam és ennyi. Rövid történet, valószínűleg nem lesz elég ahhoz hogy az unokáimnak dicsekedjek vele, mint háborús sztori...


Felesleges keménykedni mivel így is úgy is kifogod adni a felvételt. Csak a végén erőltetett mosollyal fogod a sok büntetés után, reménykedve hogy ennyivel megúszod.

2016. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem jó a kérdés. A helyes kérdés az: Hogy tudom azt hazudni nekik, hogy nem volt bekapcsolva a kamera, de mégis sejthessék, hogy be volt kapcsolva, csak annyira utálod őket, hogy nem adod nekik? Mindezt úgy hogy ne tehessenek semmit.
2016. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!