Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Észrevettük, hogy tegnap...

Észrevettük, hogy tegnap éjszaka az ingatlanunkra illetéktelenül behatolt valaki (bővebben lentebb), mi a teendő ilyenkor, kell-e szólni a rendőrségnek?

Figyelt kérdés

Az előzőleg becsukott ajtajú garázs reggelre nyitva volt és a melléképületek ajtaján a lakatok más irányban álltak, mint ahogyan mi szoktuk hagyni. Ezeken kívül látszott, hogy a kertünk hátsó kerítése felől jött be az ingatlanunkra a valaki, pl. ott el volt törve tégla, stb. nyomok alapján.


A behatoló nem vitt el semmit (vagy eddig nem vettük észre), talán megzavarta valami vagy most csak felmérte a terepet...


Ilyenkor optimális szólni a rendőrségnek, hogy mi történt vagy csak akkor kellene jelezni, ha lopás történt volna?



2016. febr. 23. 13:44
 1/5 anonim válasza:
29%
ha nem tűnt el semmi akkor felesleges jelentened mivel a törvény a rablókat védi.
2016. febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Volt itt ma egy hozzászólás, úgy látom, törölték.


Amikor olvastam - talán dél körül - nem tudtam válaszolni, most estefele szerettem volna reagálni, de mostanra eltűnt a 2. hozzászólás, pedig értelmes volt.


2. hozzászóló, megírnád megint a válaszodat, ha még erre jársz? Csak link nélkül - feltételezem, hogy az volt a "baj".

2016. febr. 24. 21:53
 3/5 OrangePressureWashin válasza:
93%

Sziasztok,

Mindenképpen érdemes szólni a rendőrségnek, mert igaz, hogy nem tudnak tenni sokmindent ilyen esetben, de arra van esély, hogy egy kicsit jobban odafigyelnek a közeljövőben a környékre. Esetleg ha más is tett hasonló bejelentést a közelmultban, akkor akár komolyabb figyelmet is fognak fordítani a dologra.


Az ingatlan védelmét pedig érdemes ujragondolni, keresni egy céget akik (néhány cégnél ingyenesen elérhető) kimennek és biztonságtechnikai szakember végez egy felmérést, hogy mik a gyenge pontok, min érdemes változtatni, hol érdemes megerősíteni a nyílászárókat. Egy korrekt szakember segítségével meg lehet találni a költséghatékony megoldást. Én az Ajtózár Unió-t ismerem akik csinálnak ilyen ingyenes felmérést, valószínűleg azért törölték a hozzászólásomat mert a honlapjukat is beírtam, hát most nem teszem.

Szép napot nektek

2016. febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönjük a részletes, értelmes válaszodat és azt, hogy újra írtál! Kedves tőled. Szép napot neked is, illetve szép estét!
2016. febr. 27. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdemes elgondolkodni egy négyéves Bettikén is.
2016. febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!