Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a boxer közbiztonságra...

Ha a boxer közbiztonságra fokozottan veszélyes tárgynak minősül és birtoklását büntetik, akkor miért lehet lőni minden falunapi céllövöldében?

Figyelt kérdés

2016. okt. 15. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engedély?
2016. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
A kkve-k birtoklását nem büntetik.
2016. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk ez jogos kérdés. Falunapi céllövöldében már miért is számítana közbiztonságra veszélyesnek egy légpuska szerű képződmény a sokszor részeg barmok kezében...? nem is értem :)
2016. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ede1219 ***** válasza:
100%

" részeg barmok kezében"


Részeg barom nem lövöldözhetne, de a céllövöldések inkább szabályt szegnek, mint hogy éhenhaljanak!

2016. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

KKV eszközt birtokolhatsz, engedélyt sem kell kérned rá, saját hazádban, telkeden használhatod otthonvédelemre, csak utcára nem viheted.


A falunapi céllövölde... úgy tudom, ha például van egy boltod, akkor azt szintén védheted KKV eszközzel, tehát ha táskában töltetlenül elszállítasz egy gumilövedékes pisztolyt a lakóhelyedtől a boltodig, és ott arra tartod, hogy ha ki akarnának rabolni, azzal védjed magad, az szabályos. Falunapon a céllövöldések gondolom kibérelik a helyet, ahol az adott szolgáltatást nyújtják, ergo az nekik munkahely, saját terület, tehát ott elővehetik, használhatják a légpuskákat, viszont haza tokban töltetlenül fogják vinni. Szerintem ez valami ilyesmi lesz.

2016. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Nem hogy örülnél, hogy van bármi amivel védheted az életedet. Cigányok, bevándorlók, terroristák ellen teljesen védtelen a magyar.

Még WC papírt se használhatsz, hogy kitöröld a saját segged. Megmondják hány ujjat használhatsz és milyen szögben tarthatod...

2016. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem, mert zavar, csupán érdekel a dolog szabályozásának a módja :)
2016. okt. 15. 14:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy korábbi kérdésnél olvastam, hogy közterületen nem hordható, azt büntetik. Ha én speciel tényleg a falunapon lövöm a hamburgeres a gyrosos és két rókázó vendég között és hazafelé megtalálják nálam igazoltatáskor akkor így jártam? :)
2016. okt. 15. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!