Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A 7,5 Joul alatti marokfegyver...

A 7,5 Joul alatti marokfegyver lőfegyvernek minősül-e? Pl. Egy Keserű MOD 23 cm-t meg nem haladó torkolatú olyan egy lövetű 9 mm-es pisztoly, amellyel még soha nem lőttek?

Figyelt kérdés
Nagypapám hadnagyként szolgált a katonaságnál,természetesen érvényes lőfegyver tartás és használat engedéllyel. Az örökölt ingatlan eladása előtt lett megtalálva a hagyatéki ingóságban.A rendőrség pedig minket vádol a megszerzésével,pedig fogalmunk sem volt arról,hogy az ott van,illetve azt sem tudjuk milyen egy fegyver,életünkben sem láttunk ilyen tárgyat. Elkobozták,bevizsgáltatták,viszont sem DNS,sem ujjlenyomat nem lett véve a fegyverről.Pedig az kizárhatná a büntethetőségünket,hiszen rajta lenne,ha tudtunk volna róla. Mire számíthatunk?

2016. okt. 29. 13:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy ez több,mint másfél éve volt.Megkaptuk még tavaly a vádiratot,de még nem tűztek ki tárgyalást egyszer sem.
2016. okt. 29. 13:58
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valami nem stimmel. A Keserű termékek nem számítanak fegyvernek. Tartásuk bejelentéshez, nem engedélyhez kötött
2016. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Én is utána kerestem és számtalan hirdetést találtam,ahol legálisan árulják őket engedélykötelesség nélkül. Pedig a szakértő annak nyilvánította. Valószínűleg ezért nem tűzött ki a bíróság tárgyalást? Mondjuk a vádiratban benne van,hogy kérhetem új szakértő véleményét! Ez mit jelenthet?
2016. okt. 29. 15:29
 4/4 anonim ***** válasza:

7,5 Joul alatt,NEM MINŐSÜL lőfegyvernek! 😊

Amit a Keserűnél forgalmaznak,az mind legális és nem engedélykötelesek.

2016. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!