Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Amennyiben valakit elkapnak...

Amennyiben valakit elkapnak illegális potencianövelő árusítása kapcsán, milyen következményei lehetnek a dolognak?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömről van szó, a részleteket nem tudom, csak, hogy árult valamiféle Mo-n nem legális potencianövelőt, és most bírósági ügy van belőle. A kérdésem, hogy akár börtönbe is kerülhet? Vagy csak bírságot kaphat? Mik az erre jellemzők?
2016. nov. 12. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyiségtől függ.
2016. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam, sajnos nem ismerem a részleteket. Amennyire én tudom, pitiáner mód űzte az árulást. A kérdésem kiírása óta viszont kiderült, hogy néhány százezer ft-os büntetést kapott elvileg. Ez mennyire számít nagyszabásúnak?
2016. nov. 12. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Olcsón megúszta. Nyilván büntetlen előéletű volt, ha visszaeső lenne, vagy ha nagyobb mennyiséggel bukik le, vagy ha rábizonyítható, hogy régebb óta csinálja, akkor simán leültetik.


Az illegális gyógyszer-kereskedelem jogilag nem esik enyhébb megítélés alá, mint a drogkereskedelem, csak más jogcímeken szabják ki a hasonlóan szigorú büntetési tételeket (kuruzslás, egészség vagy élet veszélyeztetése, stb).


Ne tévesszen meg senkit, hogy az erkölcsi közmegítélése teljesen más egy illegális viagrának, mint egy illegális extasyinak. A büntetőjog eléggé egy súlycsoportba veszi a drogokat és az illegális gyógyszereket (mivel eleve jelentős az átfedés a két csoport között). És igen, igaza van az elsőnek, mindkét esetben nagyon nem mindegy a mennyiség sem.

2016. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszaitokat. Ezek szerint könnyen megúszta a 'hülyegyerek'.
2016. nov. 12. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!