Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen büntetést kap az, aki...

Milyen büntetést kap az, aki lekever egy pofont egy szolgálatban lévő rendőrnek, mert az durva, trágár, becsületsértő magatartást tanúsított vele szemben?

Figyelt kérdés

Történt egy baleset a 14. kerületi Füredi út és Szentmihályi út kereszteződésében.


Egy menetrend szerinti trolibusz, 81-es számú, összeütközött egy autóval, mert az autó átment a piroson.


Nah és hát pont a kereszteződésben, így az emberek nem tudtak ugye tőle egyenesen áthaladni. Ezért egy autó(kis értékű, régi Audi A6) a kötelező jobbra kanyarodási tábla ellenére balra ment.


Itt:


[link]


Rendőrautók persze álltak ott, de ő mégis megoldotta. Ezzel fennakadást okozva, mert így a trolik nem tudták kikerülni miatta a baleset helyszínét.


Oké, hibázott, ember.


Nah de a rendőr.... Szóval egy ott lévő rendőr önmagából teljesen kikelve, mint egy idegbeteg, ordítani kezdett, hogy "TE MEG MI A K. RV ANYÁDAT CSINÁLSZ???!!!"


És utána odasietett az autóshoz és közelről ordibált vele.


Majd miután az Audi-st "elsegítette onnan" (nem büntette meg amúgy), idegesen kivágta az rendőrautó ajtaját és még jobban odaállt, hogy elállja az utat.


Nah de... Mi van akkor ha például valakinek az anyja meghalt, ráadásul épp akkor egy órája, egy nappal előtte, ilyesmi....


És akkor a rendőr k rv anyázik....


Én ott akkor teljesen ledöbbentem. Ilyet még soha azelőtt nem láttam, hogy rendőr ilyet mond, így viselkedik.


Mi lett volna, ha az autós ad neki ezért egy pofont? Mert tegyük fel tényleg akkor halt meg az anyja esetleg, vagy valami. Inkább büntessen meg, de ilyet ne mondjon senki, pláne egy rendőr ne!!!!!!!



2016. nov. 17. 11:32
 1/9 A kérdező kommentje:

Az Audiban egy tök normális külsejű fiatalabb férfi tartózkodott. Egyedül.


Megfogalmazódik bennem az a kérdés is, hogy még mit kell eltűrnünk ezeknek a "rendőröknek"...


Ha baj van meg persze számítani nem lehet rájuk. Mi a fenének vannak...

2016. nov. 17. 11:40
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pofonverni semmiképp mert abból nagyobb baja lesz azt, akit vegzál a rendőr, mint a yardnak. Ha vannak tanúk akik hajlandóak segíteni, akkor feljelentést tenni a rendőr ellen. Ő fog kapni egy bejegyzést a kartonjába (vagy nem) és annyi.
2016. nov. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*lesz annak
2016. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1.Ez ugyan úgy hivatalos személy elleni erőszak.

2.Nem értem a problémát. Le volt zárva az út, nem véletlenül, de ő azért ráhúz, tetőzve a bajt.

Örüljön neki, hogy kisegítették, nem megbüntették.

Rosszul vagyok az ilyen emberektől.

2016. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen enyhítő körülmény nem áll fent, a büntethetőséget meg végképp nem zárja ki, hogy a rendőr ordított. Civilizált világban a másik ember erőszakosságára nem reagálunk erőszakossággal, főleg, ha a másik ember csak szóban erőszakos.
2016. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen magatartást tanúsított is a rendőr, nem jó megoldás a pofon. Abből jól "kijönni", nem lehet.
2016. nov. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ráhúzott, tetézve a bajt, de nem bunkóságból. Hanem azt gondolta, úgy lehet kerülni. Mint mikor ráirányítanak az autópályára a rendőrök és akkor az a szakasz nem fizetős.


Sem az ember nem volt az a fajta, sem az autója(mint mondtam régi Audi A6, ért kb. 8-900 ezret, hangos, rossz hangú dízel).


Egy rendőrnek így nem szabad viselkedni! Képzelem mennyire végezheti jól a rendőri munkát az ilyen..

2016. nov. 17. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
sok dolgot nem szabadna a rendőrnek, de egy ordibálással én örülnék, ha megúsznám csekk helyett. Ha pedig nagyon zavar, h ilyen bunkó volt, akkor tegyen panaszt, jelvényszámot, nevét leolvasva panaszt lehet tenni bármelyik rendőrségen sztem, vagy van rá megfelelő mód.
2016. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha rendőrt megütsz az hivatalos személy elleni erőszak 2-6 évig terjedő börtönbüntetés.Ja meg a pofon után bevinnének a rendőrörsre és piszkosul megvernének-normális ember nem lenne belőled azután már.Akiket autósüldözés után elkapnak azokat is piszkosul megverik a fogdában.
2017. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!