Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez az eset miért nem kap...

Ez az eset miért nem kap akkora média figyelmet, mint a kaposvári trafikos gyilkosság? Amikor az megtörtént, a csapból is az folyt! Ez is megvan olyan durva, sőt akár még durvább.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Szerintem nagyon durva, hogy egy fiatalokból álló baráti társaságba csak úgy becsatlakozik egy idegen, majd elrabol egyet közülük.


Itt miért nem nyomoznak annyira, mint a kaposvári trafik ügyben?


Bárkivel megeshet, megy egy ember valahova, aztán elrabolják őt is. Hisz ezt meg se találták, szabad a pálya neki újabb embert elrabolni.


Viszont engem megdöbbent a naivítás, szóval nem hiszem, hogy egy ilyen ember igazat mond és tényleg lerobbant a kamionja, meg Petrovnak hívják. Mégis sokan bedőlnek ennek. Szerintem nincs semmiféle kamion, meg nem is úgy hívják, hiszen akkor már tudnák hol lakik, szüleit, mindent.


Félelmetes dolog ez nagyon, bárkivel megeshet, nem trafipaxozni kéne, hanem ezután is hajtóvadászat, keresés mindenütt. A trafikos gyilkos hamar meglett, mert minden rendőr őt kereste.


Nem is értem, hogy az eltűnénses eseteket miért nem veszik komolyabban. Gondolom mennyi ilyen gyilkosság lehet, hogy eltüntetik a holtestet, mivel tudják, hogy akkor a rendőrség csak eltűnés miatt nyomoz és emiatt sokkal lazábban veszik az ügyet. :(



2015. ápr. 26. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez is akkora figyelmességet kapott mikor megtörtént de viszont nincs nyoma. Se a srácnak se a kamionosnak.

A gyilkos az meg gyilkos, meg van a bizonyíték, bevallotta és van áldozat. Ezért kap nagyobb figyelmet.

2015. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Egy eltüntet sokkal nehezebb megkeresni. Inkább az a gond, hogy valaki képes egy idegen emberrel elmenni valahova.

Több áldozatot is sokszor napok-hetek után találnak meg.

Nyilvánosságot pedig elég sokat kapott ez is.

2015. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jah.. :S Elég baj, akkor az ilyenek szabadon garázdálkodhatnak, csak el kell rejteniük a holtesteket, emiatt rengetegen járhattak már így és még fognak is biztos, ha szervkereskedők. Biztos nem ez a srác volt az első, akit elrabolt, vagy elraboltak. :(Rengeteg ember tűnik el csak úgy minden előzmény nélkül. Lehet, hogy a legtöbbjükkel ugyanez történt. :(
2015. ápr. 26. 17:06
 4/13 tetro ***** válasza:
95%

Nagyon sok aspektusa van annak, mitől válhat egy hír szenzációvá.

A kaposvári esetnél, a web2-n minden ezzel volt tele. E mellett nem mehettek el, a broadcast médiumok se.

Az áldozat kifejezetten szép volt, ráadásul rendőrségen dolgozott.

Megtalálták a holtestet, így lehetett bestiális részletekről írni.

Pont egy olyan időszakban történt, amikor egy csomó politikai szereplőnek jól jött az eset... Az elkövető cigány volt, ezen sokat lehetett pörögni. Amióta az írott sajtó létezik visszatérő rémkép a lapokban, hogy a kisebbség alkohol vagy drog hatása alatt a többség gyereklányait erőszakolja. Amint van egy ilyen eset, ami ennek a klisének megfelel, az máris pörgeti a hír iránti keresletet.

Lehetett újra a halálbüntetés mellett érvelni, amivel szintén lehet politikai tőkét kovácsolni.

2015. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jah, ez társaság, elzavarhatták volna, de pl. ha valaki gyalogol egy nem forgalmas helyen és leütik, az ellen nem tud mit csinálni. :( Legtöbbször nem a sértett hibája, hogy elrabolják. Itt a srác is hibázott, az édesanyja is mondta a híradóban, hogy mérges a fiára, hogy ennyit ivott. :(
2015. ápr. 26. 17:11
 6/13 A kérdező kommentje:

Tetro amiről te írsz az a pécsi eset Bándy Katával, akit a Péntek László ölt meg.


A kaposvári eset ez a trafikos ami a héten történt, ezt magyar csinálta, az áldozat egy trafikban/dohányboltban dolgozott.


Persze tökmindegy, mindkettő nagyon felkapott, csak ezt írtad kaposváriként, ezért javítottalak ki!

2015. ápr. 26. 17:14
 7/13 tetro ***** válasza:
90%

igazad van.

a dohányboltnál szerintem attol nagyobb szenzacio, mert rengeteg szó volt róla hogy veszélyes a sötétités. Ráadásul sokkal többet rabolják ki ezeket az üzleteket.

2015. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a trafikos ügynek politikai vonzata van, lehet hibáztatni a Zorbánt, hogy miért kell besötétíteni (ami szerintem is hülyeség és ellentétes hatást ér el).


"Nem is értem, hogy az eltűnénses eseteket miért nem veszik komolyabban." - mert a Magyarországi emberkereskedelemben jelentős szerepe van a jelenlegi belügyminiszternek. (Már megint a politika, ugye...)

2015. ápr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden eset sajnálatos természetesen. A média viszont leginkább a fiatal lányok erőszakos haláláról szeret cikkezni, mert az olvasók többsége ezt igényli.


Halálra vertek egy hajléktalant: lesz belőle napokig hír? Nem! Max egy két soros hír.

Megöltek egy fiatal, szép lányt? Hónapokkal később is csámcsog rajta a blikk meg a többi bulvár.

2015. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint elég hibás megközelítésnek tartom, hogy a "média figyelemmel" akarod mérni, hogy milyen mélységű nyomozás folyik az egyes ügyekben.


Attól, hogy a Blikk meg a Bors "nem kapja úgy fel" esetleg, az nem azt jelenti, hogy kevésbé foglalkoznak vele.


Egyébként meg szerintem ezzel az esettel is éppúgy foglalkoztak, hiszen te magad is belinkeltél két cikket is, és emlékeim szerint a híradóban is volt. Aztán jönnek újabb szenzációgyanús hírek, és ezek elkopnak. Egy hét után erről is csak a politikai következményei miatt fogsz hallani, vagyis az elsötétítés kérdése miatt. Ha ez nem lenne, egy hét után már ez se lenne "slágertéma".

2015. ápr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!