Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentettek egy 30. 000-es...

Feljelentettek egy 30. 000-es mobil eladása miatt mert állítólag (vevő szerint) rossz volt-mi várható ebből? Már beidéztek tulajdon elleni vétség miatt.

Figyelt kérdés

Történet annyi hogy apróhirdetési oldalon eladtam egy használt már rég nem garanciális mobilt magánszemélyként. vevő vidéki előre utalt és postáztam. Igazolni tudom a feladást vevő visszaigazolta hogy megkapta.

Átvétel követően napokkal jelezte hogy nem működik rossz (hibátlan volt) és vegyem vissza. Mondtam hogy nem, ha azonnal jelezte volna tán igen, de így átvétel követően napokkal már szó se lehet róla. Mi van ha elrontotta és most kéne a pénz vissza. Magánszemély vagyok nem eladó így nincs visszavételi kötelezettségem se garanciális.


Azt mondta feljelent.

Meg is tette: ma jött egy levél hogy „tulajdon elleni vétség miatt eljárás alá vont személyként beidézem” X rendőrörsre.

Arról ugyan egy szó sincs a levélben milyen konkrét ügyben és kinek a feljelentésére idéznek be de hát mi más lehet mint ez az ügy.


Szóval ebből mi várható? Azt ne mondjuk hogy semmi mert már a feljelentésre is azt mondták hogy egy ilyen ügyben úgyse lesz feljelentés és tessék. Lett.

Egyéb? Mi várható?


2016. nov. 17. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden úgy volt, ahogy leírtad, és jót küldtél, valamint megvan minden beszélgetés, akkor nem fogsz büntetést kapni, mert nem történt bűncselekmény.


Mindig a vádat kell bizonyítani, tehát neki kell bebizonyítani, hogy hibásan kapta, nem neked azt, hogy hibátlan volt. És mivel ezt nem lehet utólag bizonyítani, itt vége is a történetnek.

2016. nov. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tessék, ilyen ügyben nem tud feljentést tenni, ez polgári peres ügy lenne. Vagyis két lehetőség van, vagy másik ügyben idéztek be, vagy hazudott a rendőrségen a tényállást illetően, akkor viszont csúnyán vissza fog nyalni az a fagyi. Első körben amúgy nyilván be kell sétálni a rendőrségre és megtudni mi van.
2016. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Első körben amúgy nyilván be kell sétálni a rendőrségre és megtudni mi van.

"


Gondolod nem ez volt az első lépésem?

Az idézés dec végére szól(!!!) jó egy hónap múlva

és hiába telefonáltam semmit nem mondhatnak állítólag addig. Majd ott és akkor amire az idézés szól.

2016. nov. 17. 16:03
 4/13 anonim ***** válasza:
Amiket elmondtál az alapján nem lehetne semmi ügy, valszeg vagy te adod elő szebben a történetet vagy a feljelentő hazudott a feljelentésben. Ha bemész és előadod a te verziódat iktatják és kijön majd egy levél, hogy nyomozás megszüntetve. Ja magánszemélykét adtad el ugye? Mert csak akkor nem tartozol sem számlával sem garanciával neki.
2016. nov. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Ja magánszemélykét adtad el ugye?"


Magánszemély vagyok jófogáson adat el. Sajna a hirdetés réges régen tölrődött mégpedig általam - ahogy eladtam töröltem értelemszerűen.


A történetet nem adom elő szebben ez volt.

Az még hozzá tartozik hogy a vevő úgy képzelte a visszavételt hogy küldjem el a pénzt vissza neki és majd ő postázza ha megjött a pénz.

Na erre meg aztán közöltem hogy ne nézzem madárnak.

2016. nov. 17. 16:17
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja és ugye azt nem értem hogy jön egy levél hogy "szabálysértési ügyben eljárás alá vont személyként beidézem" és egy szó sincs arról hogy kinek a feljelentése milyen ügyben konkrétan.
2016. nov. 17. 16:19
 7/13 A kérdező kommentje:

Még egy nagyon fontos!!

A levelet végigolvasva : tulajdon elleni vétség miatt beidézem... mneghallgatásra...


A meghallgatásra hozza magával: személyi okmányait és BIZONYÍTÉKAIT!!!!!

Ott van a levélben.

De milyen BIZONYÍTÉKOKAT VIHETNÉK ha arról szó nincs hogy milyen ügyben idéznek be konkrétan????


valaki erre értelmeset?

Mert azt vélem hogy ez a telefonos ügy lehet az-na de erről egy szó nincs, ezt csak vélem!

2016. nov. 17. 16:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is jött már ilyen levél a rendőrségtől és annyit mindig megmondtak telefonon miről van szó. A papíron rajta az előadó próbáld meg, ha más nem arra hivatkozz, hogy így valóban nem tudod milyen bizonyítékot és mire bizonyságul vigyed.
2016. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem azokat az előttem szólókat, akik azt próbálják megmagyarázni, hogy ilyen ügy nincs is, hiszen látjuk, hogy van. Úgy látszik nem csak tízmillió fociszakértő országa vagyunk, hanem tízmillió jogászé is. :)


De a kérdésre rátérve:

Igen ez az eset tulajdon ellenni vétség. Ennek az esetnek nem a besorolása a kérdéses, hanem az-hogy fennáll-e, vagy sem. Konyhanyelvre lefordítva, jelen esetben csalásról beszélünk, az a kérdés, hogy tényleg becsaptad-e a vevőt, vagy nem.


Való igaz, hogy nem neked kell bizonyítanod az ártatlanságodat, hanem a vevőnek kell igazolnia a vétkedet.


De nem árt tudni, hogy az ilyen nem túl nagy értékű vagyoni perek, ahol nem lehet a tényállást egyértelműen tisztázni, a legtöbb esetben pofára dőlnek el. Az a fél, amelyik megnyerőbben viselkedik a hatóságok szemében, annak lesz igaza, a másik meg kap egy ejnye-ejnyét. (Tapasztalat.)


Azt sem ártana tudni, hogy a Jófogás szabályzata mit ír az ilyen esetekről, mert az érvényes szerződésnek minősül, és lehet, hogy eleve eldönti a kérdést.


És igaza van az előttem szólónak, érdeklődjél mindenképpen előzetesen a rendőrségen, akár telefonon, akár személyesen.

2016. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"másik meg kap egy ejnye-ejnyét. (Tapasztalat.) "


vagyis konkrétan? mi az az ejnye?

2016. nov. 17. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!