Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi feljelentést ügyet...

Rendőrségi feljelentést ügyet le lehet állíttatni? Mi van ha kérés nélkül fizetem a kárt amit ÁLLÍTÓLAG okoztam mi lesz akkor a feljelentéssel?

Figyelt kérdés

A történet valaki vett tőlem valami azt kérte postázza megtettem ő állítólag nem kapta meg.

Ajánlottan postáztam, gondoltam előkapom az ajánlott papírt de nincs meg.

Ő meg feljelentett már meg is kaptam az idézést.

Nem kívánok ügyekbe folyni szaros 20.000 miatt (ennyit fizetett nekem a vevő ez a termék tűnt el állítólag).

Na most ha én utalok neki 20.000-et akkor mi van a feljelentéssel és üggyel?


2016. nov. 21. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi. Nem tudja bizonyítani hogy nem kapta meg a cuccot, bűncselekmény hiányában ejteni fogják az ügyet, eszedbe ne jusson fizetni neki. Mivel a csalás (gondolom ez a vád) közvádra üldözendő bűncselekmény, így leállítani amúgy sem lehet.
2016. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen pici összeggel foglalkoznak? A bűncselekmény 50.000Ft-nál kezdődik, menyit utalt neked pontosan a vevőd?
2016. nov. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Külön választanám az általános választ a konkrét ügytől.


Általában: A rendőrség bűnügyeket vizsgál. Ha úgy találja, hogy az ügy nem megalapozott, akkor ők ejtik maguktól. De a feljelentő nem vonhatja vissza a feljelentést, hiszen ha a rendőrség tudomást szerez egy vélhető bűncselekményről, akkor hivatalból kötelessége azt kivizsgálni.


Más a polgári per, ott lehetőség van a peren kívüli egyezségre.


De a konkrét esetben valószínűleg a rendőrök sem akarnak túl sokat foglalkozni veletek, ha ti egymással bárhogyan dűlőre juttok, akkor ők is szívesen eltekintenek majd a sok papírmunkától.

2016. nov. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 2


Látod, foglalkoznak, idézést már küldtek.

2016. nov. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na de nem tudjuk miről szól a feljelentés, lehet a feljelentő egy 100.000-es összeget adott elő a rendőrségnek a valódi 20.000 helyett.
2016. nov. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Olyan hülye csak nem lehet hogy oylanra alapozza a feljelentést amit később nem tud igazolni

mert bármivel is vádol ő engem elsőkörben neki kell igazolnia!

2016. nov. 22. 08:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogyne tudná igazolni! Ha kapsz egy csomagot, alá kell írnod, hogy átvetted. Ha megkapta volna, a Posta tudná ezt igazolni, vagy a futárszolgálat. Tőled meg fogják kérdezni egy kihallgatás során, hogy melyik futárcég szállította? Ekkor már hiába hazudsz, nagyon könnyen megfognak. Ha viszont a Postán feladtad és valóban így is volt, vagy X cégnek átadtad, akkor a cég nyilvántartásaiból előkereshető.
2016. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!