Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rndőrségi tanúkihallgatásra a...

Rndőrségi tanúkihallgatásra a jogi képviselőm is elmehet helyettem?

Figyelt kérdés
Nekem is ott kell lennem, vagy képviselhet az ügyvédem?

2016. nov. 24. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Rendőrségi kihallgatáson arra kíváncsiak, hogy te személy szerint mit tudsz az esetről. Ezt honnan tudná az ügyvéded?
2016. nov. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, de azért jelen lehet a kihallgatáson?
2016. nov. 25. 03:41
 3/9 anonim ***** válasza:

nem csak, hogy jelen lehet, ott is kell lennie (nem kötelező, de a te érdeked)

A zsaruk ha nagyon rád akarnak húzni valamit, akkor ha nincs ott olyan, aki tisztában van TELJESEN a joggal, akkor rád is fogják húzni. Az ügyvéd tudja, hogy mikor nem szabad megszólalni. Én is hülye voltam anno, ügyvéd nélkül kezdtem, tanúkihallgatás volt, majd úgy csűrték csavarták, hogy tanúból gyanúsított lettem, ott már kellett ügyvéd, hogy a nem létező (csak a zsaruk által kreált) ganéból kivakarjon. Egyszerűen nem voltam szimpatikus a zsaruknak, illetve azoknak, akik ellen muszáj volt vallanom, és ártatlanul rám akarták húzni a vizes lepedőt.

Szóval mindenképpen ügyvéd. Jogod van ahhoz, hogy ügyvéd nélkül egy szót se szólsz.

2016. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, és hiába van "ártatlanság vélelme" a jogban, tehát a vádnak kell bizonyítani elvileg a bűnösségedet, a gyakorlat az az, hogy neked kell az ártatlanságodat bizonyítani. Ha már elindult az eljárás, mindaddig "köztörvényes bűnözőnek" fognak kezelni, amíg stabilan alá nem tudod támasztani az ártatlanságodat. Sajnos ez tapasztalat. Aki egyszer egy ilyenbe belekeveredik, bármi is legyen a vége, olyan csalódottság marad benne az igazságszolgáltatást illetően, hogy önszántából többet nem fordul a rendőrséhez. Azóta egyszer volt dolgom a rendőrőkkel (közúti baleset elszenvedő alanya voltam), robogón autó ellen, így naná, hogy én húztam a rövidebbet (nem lett kórház a vége, de 3 hétig alig tudtam lábra állni), a helyszínre kiérkező rendőr meg kit vegzál, és kit cseszeget, naná, hogy engem, a robogóst. De szerencsére "jól" végződött viszonylag a dolog.
2016. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Jogod van ahhoz, hogy ügyvéd nélkül egy szót se szólsz."

Ez tanúként nem teljesen igaz. A tanúnak vallomástételi és igazmondási kötelezettsége van. Csak akkor tagadhatja meg a vallomástételt, és akkor is csak a bűncselekményt érintő kérdésekben, ha fennáll valamely vallomástételi akadály.


Ez a mondatod a terheltre érvényes. Az ügyvéd egyébként is tanúkihallgatáson csak felvilágosítás adásra (jogokat és kötelezettségeket illetően) és jegyzőkönyv pontosságának ellenőrzésére jogosult.

2016. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Helyszínen igen, tehát ha közvetlen az esemény után kihallgatnak, mint tanú, akkor köteles vagy igazat mondani, viszont magadra és közeli hozzátartozódra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni, tehát ebben az esetben megtagadhatod a vallomástételt (vagy ezen részét).

De onnantól, hogy BEIDÉZNEK a rendőrségre, vagy bíróságra, már mindenképpen kell (ajánlott) ügyvédet is vinni, mert ha olyan töketlenek, hogy nem tudnak az ügyben felmutatni eredményt, akkor az első baleknak látszó egyénre fognak valamit ráhúzni, csak hogy a főnök lepattanjon róluk.

Nyilván ha láttál pl egy balesetet, akkor nem muszáj ügyvéd.

De ezek képesek olyanba beleugatni, hogy az eset után mondtál valamit, aztán hetekkel/hónapokkal később minimálisan eltér a vallomásod (mert nem emlékszel már minden részletre), de a lényeg ugyanaz. Szerintem ha már beidéztek, akkor ügyvéd nélkül egy szót se szólj, mert megszivatnak, ha akarnak.

2016. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A tanút személyesen kell meghallgatni, ezért személyes megjelenésre idézik.

Ergo: nem, nem mehet el helyetted, csak veled.

2016. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugy jártam mint a 3as vagyis, kis dolgot tettem, aki utált behazudott sokkal nagyobbakat,hogy mentse magát..Neki hittek.

Aki elöször meg tudja győzni a rendőröket, az nyerésre áll

2016. dec. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én szerintem végleg elkéne törölni mindennek ellenére a rendőrséget csak is a helyes jó tömeggyártást kellene alkalmazni mindenre mert akkor az abból minden megoldható lenne de csak is abból.
2016. dec. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!