Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 14 éves elmúltam eldönthete...

SteveSt1fler kérdése:

Ha 14 éves elmúltam eldönthetem, hogy kinél éljek és ki legyen a törvényes képviselőm?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!

2016. aug. 17. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Arra gondolsz, hogy szüleid elváltak és szeretnél máshova költözni? Szerintem igen, lehet, vagy csak 16tól, nem tudom pontosan :/
2016. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem egészen így megy. Persze számít az is hogy te mit akarsz,, de nem ez az egyetlen szempont.
2016. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Első sorban a szüleid döntik el, ki akar nevelni.
2016. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
16 éves kortól te magad dönthetsz,hogy melyik szülőddel akarsz élni.
2016. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
39%
Pl: Ha most anyádnál élsz de te apádnál akarsz és apád is ezt szeretné akkor bemész apáddal a gyámügybe és ott elintézitek, valószínű hogy apádnak ítélnek ilyen esetben.
2016. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért nézni fogják a körülményeket is ahova kerülsz. Mennyit keres az a szülőd, mennyi időt tud majd veled tölteni a munkája miatt, meg hasonlók.... Azért nem fognak elvenni az egyik szülődtől mert haragban vagy vele valami miatt, mit tudom én korlátozott valamiben, vagy nem enged el mindenhova. Megint más téma ha komoly oka van miért akarod otthagyni. Az utóbbit természetesen komolyan veszik. És persze az is számít, hogy az a szülőd akar-e egyáltalán nevelni, az kevés hogy te magad akarod.
2016. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, itt megfigyelhető némi kavarodás az eddigi válaszokban. A dolog valójában úgy áll, hogy ha mindkét szülőd vállalja, és alkalmasak a körülményei is, akkor a bíróság köteles figyelembe venni a 14 éves kor feletti gyermek véleményét, tehát igen, HA az említett 2 feltétel áll, akkor lényegileg te dönthetsz, hogy melyikükkel akarsz élni. A szülői felügyelet joga (= törvényes képviselő) ettől független dolog, ott ma az az alapértelmezett, hogy mindkét szülő felügyeleti joga megmarad az elhelyezéstől függetlenül. Régebben meg az volt a szokás, hogy az a szülő kap kizárólagos felügyeleti jogot - aminek a "kizárólagos" csak a neve, valójában minden fontos kérdésben a döntés továbbra is közös marad, a kizárólagosság csak a napi ügyekre vonatkozik - akinél a gyerek elhelyezésre kerül. Ez utóbbira persze ma is van lehetőség a szülők megegyezése alapján, akkor praktikus pl. ha a távolság miatt az egyik szülő úgyse tud napi szinten részt venni a gyerek dolgainak intézésében.
2016. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
En is ugy tudom, hogy 16 eves korodtol te dontheted el, hol akarsz elni. Baratnom szulei mikor valtak, mi akkor voltunk 14 evesek, es o mondta nekem, hogy nem akar az anyjahoz menni, de sajnos nem tehet semmit, majd ha csak 16 lesz.
2016. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Elöző, mondom, hogy 14.

...

(4) A bíróságnak az eljárása során - elháríthatatlan akadály esetét kivéve - mindkét szülőt meg kell hallgatnia. Indokolt esetben, vagy ha azt a gyermek maga kéri, közvetlenül vagy szakértő útján meg kell hallgatnia a gyermeket is. Ha a gyermek a tizennegyedik életévét betöltötte, szülői felügyeletére és elhelyezésére vonatkozó döntés egyetértésével hozható, kivéve, ha a gyermek választása a fejlődését veszélyezteti.

2016. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!