Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért került előzetesbe a...

Miért került előzetesbe a kamionsofőr?

Figyelt kérdés

Volt ez az eset a múltkor,amikor a rendőrnő meghalt balesetben.


Gondatlanságból elkövetett közúti baleset vétség volt,nem szándékos bűncselekmény.

Ilyenért nem szoktak embereket előzetesbe rakni,még ítéletkor sem jellemző a letöltendő börtönbüntetés kiszabása,még ha haláleset is történt.


A kamionos nem akart balesetet,ő a munkáját végezte,a rendőrnőnek mi a túrós fr...ncért kellett a úton igazoltatnia ahol forgalom van. A kamion egy nagy szerelvény,szerencsétlen sofőr lehet későn észlelte az úton,út szélén lévő rendőrnőt és bizony egy kamionnak,nem könnyű megállni ,ha bajt észlel. Csak azt mondom,hogy nem kellett volna ott lófrálni a rendőrnőnek az úton.

Most amit írok,azzal nem dicsekedni akarok,nagyon megbántam de leírom.

Én anno rossz fiú voltam,egy nyáron nyár elejétől kezdve a strandról mindig pénztárcákat csentem el,két és fél hónapig csináltam,amikor aztán nyár vége felé tetten értek és kihívták a rendőrt addig el sem engedtek. Ekkorra közel 30 pénztárcát csentem el egész nyár alatt,én buta meg megijedtem és mindent bevallottam,hogy én lopkodtam a strandról egész nyáron. Bevittek a rendőrségre és 28 rendbeli lopás bűntett miatt kihallgattak ami azt jelenti 28-szor loptam. Sirtam meg minden,fenyegetett a rendőr,hogy bőrtönbe megyek,de utána elengedtek és azt mondta a rendőr,hogy ha még egyszer lopok haza sem enged hanem rögtön előzetesbe rakat mert eljárás alatt vagyok.

Lényeg,még ítéletkor sem letöltendőt kaptam hanem felfüggesztettet,mert büntetlen voltam és első ügyem volt és azóta sem semmi,de az az egy súlyos mert mégis csak 28 pénztárca néhol kis néhol nagyobb pénzzel együtt. Lényeg,kaptam egy felfüggesztettet meg pártfogóhoz jártam,szal a börtönt egy percig nem láttam még pedig az a szádékos sokrendbeli lopás nagyobb bűn mint a gondatlanságból elkövetett közúti baleset okozása. Tehát itt a "gondatlanság" az nagy szó. Még a pártfogó is mondta,hogy ha a felfüggesztett alatt elkövetek valamit,űlni kell,erre kérdeztem,hogy ha gondatlanságból követek el valamit? És arra azt mondta,hogy akkor nem igen űlnék,mert a gondatlanság az más,az lényegesen enyhébb bűn. Na azért írtam le az én anno rossz fiús történetemet,hogy erre jussak ki,hogy már szakember is mondta,hogy a gondatlanság az más.


Akkor kérdezem:

A kamionsofőrt miért is tették előzetesbe,gondatlanságból elkövetett bűnért?

Mert szerintem kizárt,hogy azon járt volna az esze,hogy megszökjön vagy elrejtőzzön,már csak azért sem,mert kamionos,jól keres (a kamionosok jól keresnek) és sehová nem menne el,nem hagyná el a környéket ,mert a munka ide köti,örűl,hogy van munkája és miért szökne el?

Tehát a szökés már kizárt.

Annyi esze meg neki is van,hogy nem nagyon kell ezért a nyomzozást akadályozni,amit ő követett el,mivel gondatlanságból történt és tudja ő is,hogy nem kap súlyosat,nem kell tartani,max felfüggesztettet.


Szerintem azért tették előzetesbe,mert bosszúból,hogy egy rendőr halt meg. De ilyen akkor sincs!!!


Akkor miért is kerűlt előzetesbe?



2017. febr. 26. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Más súlyú, amikor gondatlanságokból embert ölsz vagy gondatlanságból ellopod a pénztárcát. Ahogy más súlyú, ha szándékosan embert ölsz vagy szándékosan ellopod a pénztárcát.


Halálos kimenetelű közúti balesetért nem sűrűn szoktak felfüggesztettet adni, hanem inkább 3-5 évet. Persze most vitatkozhatunk azon, hogy a börtönbüntetés mennyire középkori és elavult módszer (mert ugye a visszaesési statisztikán jól látszik, hogy semmi értelme), főleg ilyen tételeknél, de azt majd más kérdés alatt kitárgyaljuk.

2017. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Halálos kimenetelű közúti balesetért nem sűrűn szoktak felfüggesztettet adni, hanem inkább 3-5 évet."


[link]

2017. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:

Nincs már előzetesben.

Első! Gondatlan lopás nincs.

2017. febr. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"az elérhető statisztikák szerint az esetek túlnyomó többségében a vétkes sofőrök nem kerülnek börtönbe."


33 méteres féknyom, zebrán gázolt halálos kimenettel, és felfüggesztettet kapott. Hm.


Ebből is látszik tömve vannak a börtönök, 89x meggondolják, kit küldjenek be.


Bezzeg az USA-ban, kicsit szexel egy tanárnéni egy 17 éves fiúkával, és berakják 40 évre a sittre...

2017. febr. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

engem 30 napra bortonbe akartak zarni a nemetek mert nekitolattam VALAMINEK (es nem valakinek!) es tovabb mentem.


Ezek utan mar semmin sem erdemes csodalkozni en azt mondom :D

2017. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!