Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egyetértesz azzal, ha a...

Egyetértesz azzal, ha a rendőr ad egy pofont szabálysértésért? Mert 20000Ft alatt nem tehet semmit?

Figyelt kérdés
Mert szerintem ennyi joga lehetne egy rendőrnek.
2010. máj. 9. 19:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Egy rendőr ne önbíráskodjon! Ahogyan más sem!
2010. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Erkölcsileg sztem elfogadható, ha egyértelmű szabálysértés volt. Egyébként fel lehet jelenteni könnyű testi sértésért... De ha jogos volt a pofon, akkor ne tedd, már csak erkölcsiségből se! Örülj annak, hogy csak pofont kaptál.
2010. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
szted milyen világot élnénk ha már a rendőrök is pofozkodnának?Majd pont jobb belátásra bírnák ezzel az embereket...csak még jobban uszítanák a kedélyeket..ekkora marhaságot...lol
2010. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehetne ennyi szabadsága, végül is igazoltatással semmit nem lehet elérni, az nem tart vissza. De ha odamegy a rendőr és felképel, ha hülye vagy...


Pont azért szar a közbiztonság, mert a rendőröknek semmi joga.

2010. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Engem nem ütött meg rendőr, mert nem követek el olyat.

És akkor az olyanoknak (lásd TV2 Napló), mindig csak jogaik vannak? Kötelességeik nem? Mindent megtehetnek?

Ha nem lopnának, akkor nem lenne önbíráskodás.

2010. máj. 9. 19:24
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Előző: köszönöm!!!
2010. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Azért gondoljatok már bele...egy pofonnal mit érne el?semmit!Azt h még nagyobb bűncselekményt csinálna vki, vagy visszaütne reflexből..Sajnos ugyanúgy elsznek ilyen léha emberek, de ha ez így lenne csak még több lenne
2010. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
64%

Na pontosan ez a baj. Az embereknek már szinte csak jogaik vannak és nincs kötelességük. Pedig egy polgárnak kötelessége betartani a szabályokat, a rendőrnek, pedig kötelessége lenne betartatni. Mi van, ha a szabálysértő visszaüt? Hivatalos személy ellen elkövetett erőszak. Ezért már simán beviheti.


Tanulják már meg végre a liberálisok is azt a szót, hogy KÖTELESSÉG!

Szerintem jogai csak azoknak legyenek, aki teljesíti a kötelességét!

2010. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Ha rendőr pofozkodik, az jogilag minden európai országban, illetve USA-ban is bűncselekmény, ha ezt egy szabálysértésért teszi. A rendőr csak akkor bántalmazhat, ha ellenállsz az intézkedésének, akkor viszont jogosan. Gondolj bele, hogyha téged igaztalanul vádol egy rosszakaród, rendőrt hív, az meg lekever egy olyat, hogy 4 napig sípol a füled. A közvélemény pedig azt mondaná erre, hogy megérdemelted, mert lehet, hogy bűnöző vagy.


Nem a rendőr tiszte eldönteni, hogy ki bűnös és ki nem. Arra ott van a bíróság, büntetésre ott van a büntetésvégrehajtás. Most persze az európai/angolszász jogrendből indultam ki, de ez a része szerintem nagyjából rendben van.

Ismétlem, ha valaki ellenáll a rendőri intézkedésnek, még akkor is ha ártatlan vagy, az már valóban jogalap arra, hogy ártalmatlanná tegyenek.

2010. máj. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Jó, akkor közelítsük meg onnan. Ha tenyérrel ütöd meg a családtagodat, akkor azért nem jelenthetsz fel senkit. De ököllel ütésnél, már simán.


Nos így kellene egy szabályt alkotni. Mondjuk nevelő célzattal adná.

2010. máj. 9. 19:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!