Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrtiszti főiskolára,...

Rendőrtiszti főiskolára, nyomozó szakra lehet érettségivel, szolgálat nélkül jelentkezni?

Figyelt kérdés
Sehol nem találtam ezt, ha valaki tudja megmondaná azt is, hogy milyen tárgyakkal lehetne jelentkezni?
2010. máj. 9. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jelentkezni lehet, de nagyban növelné az esélyeidet, ha a rendészeti szakközepet kijárnád.
2010. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kösz, de egy országos elit gimnáziumba járok, és nem szeretném itt hagyni. A másik meg, érettségi után se lenne nagy kedvem még 2 évet szakközépben tölteni, főleg családi okok miatt jó lenne, ha mihamarabb elvégezném a főiskolát és munkába álhatnék.
2010. máj. 9. 20:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,de nappali tagozatra és 25év alatt legyél.De lépj fel az RTF (rendőrtiszti fősuli) honlapjára és ott többet megtudhatsz.Nekem a férjem nyomozó és ott végzett:-)
2010. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

21:03:


Ha van kedved és ráérsz nem írnál nekem egy emailt privátban?

Öcsém is nyomozó szeretne lenni a Rendőrtisztin, és jó lenne egy hozzáértő személlyel beszélgetni ez ügyben.

2010. máj. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne vedd kötekedésnek, de miért is lényeges, hogy "országos elit gimnáziumba" jársz? És miért is nem lenne kedved "még 2 évet szakközépben tölteni"? Csak mert ha az a célod, hogy mihamarabb munkába állj, akkor az rszki-t kéne elvégezned, mert az csak két éves, a főiskola meg 3.


00:28!

Mikor jelentkezik öcséd az RTF-re? Én most végeztem el az első évet (a vizsgák még hátra vannak), ha érdekel valami, tőlem is kérdezhetsz nyugodtan.


Üdv!

2010. máj. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
mert ahol lakom, sajna eléggé gyatra a rendőr szakközép, járnak oda ismerőseim, igaz ők még érettségizősre, de nem lehet róla sok jót hallani. Másrészről pedig nyomozó szeretnék lenni, mert az a része érdekelne inkább
2010. máj. 10. 14:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem szeretnél két évet szakközépben lenni?

Az rtf 3 éves.

2010. máj. 11. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mit értenek "gyatra" alatt?

Itt se fenékig tejfel az élet a rendőrtisztin. Például sok szép és okos dolgot tanítanak, aminek nem vitatom a hasznosságát (pszichológia, szociológia stb.), csak az ember néha úgy érzi, hogy a "rendőr" képzés másodlagos ezek mellett. A helyzetet úgy lehet jellemezni, hogy pusztán arra elég ez a három év, hogy rájöjj, lóf*szt se tudsz, pedig nagyon sok mindent kellene tudod (és itt most csak a rendőr szakmai dolgokra gondolok). Amúgy nyomozó tiszthelyettesként is lehetsz, csak asszem valami szaktanfolyamot el kell hozzá végezni. De végül is a Te döntésed, ahogy jónak látod. Lebeszélni nem akarlak, mert a negatívumok ellenére én is imádok ide járni, és semmi pénzért nem cserélném le másik iskolára (felsőfokúra).

2010. máj. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ez nem csak a rendőrtisztin van így utolsó:D

De ha már a kérdező jó gimibe jár menjen csak a rendőrtisztire.Igaz egy évvel hosszabb de legalább hadnagyként jön ki egy elég jó fizetéssel a tiszthelyetteséhez képest.

ÉS igen így is jelentkezhetsz csak gyúrjál a fizikai felmérőre.

2010. máj. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az elit gimnázium nem belépőjegy a rendőrtisztire.

Igen komoly felvételin kell átmenni, pl elég gyilkos a pszichológia, az orvosi, egyedül a fizikai az amire tudsz készülni, de kösd fel a gatyád, mert kb6-7×-es a túljelentkezés, és ha nincs min 90%-os fizikaid meg tezsted, gykorlatilag labdába sem rúghatsz!

2010. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!