Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrtiszti főiskolára,...

Rendőrtiszti főiskolára, nyomozó szakra lehet érettségivel, szolgálat nélkül jelentkezni?

Figyelt kérdés
Sehol nem találtam ezt, ha valaki tudja megmondaná azt is, hogy milyen tárgyakkal lehetne jelentkezni?
2010. máj. 9. 20:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék,hogyha lehetséges...:)


Ha engem a rendőri szakma "szellemi" része érdekelne,mármint a nyomozási,felderítési munkák,akkor is érdemes jelentkeznem?Jövőre szakmát kell választanom,de lányként nem tudom mennyire lennék alkalmas fizikailag,fizikai munkára.Ha hadnagyként kerülök ki,akkor is először járőr leszek utcán,vagy az csak tiszti munkát végez?Tudom hogy ez nagyon összetett munka,ezért szeretném a tanácsotokat kérni.Köszönöm mindenkinek a segítségét!

2010. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha engem a rendőri szakma "szellemi" része érdekelne,mármint a nyomozási,felderítési munkák,akkor is érdemes jelentkeznem?


Ez beosztástól függ. Fizikai munka is van - az évenkénti fizikai alkalmasságin mindenképp - meg ha menni kell elfogni. Ha kihúzod magad, a többiek kinéznek.


Jövőre szakmát kell választanom,de lányként nem tudom mennyire lennék alkalmas fizikailag,fizikai munkára.Ha hadnagyként kerülök ki,akkor is először járőr leszek utcán,vagy az csak tiszti munkát végez?


Hadnagy is lehet utcán, ha a közrendvédelmi szakterületre kerül, de az egyenruhások inkább a tiszthelyettesek. Viszont nyomozókat is küldhetnek az utcára figyelni, rendezvényt biztosítani.


Olyan beosztás nem igazán van, hogy csak utca, vagy csak iroda.

2010. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!