Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Orvosi alkalmasságin kizáró...

Orvosi alkalmasságin kizáró ok lenne?

Figyelt kérdés
6 éve vagyok szemüveges (persze nem hordom) bal szemem 3.50-es jobb 1.50 azt hogy minuszos-e azt nem tudom,távollátó vagyok.Ez az érték már kizáró ok ?
2017. máj. 11. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alkalmassági vizsgálaton van szemészeti vizsgálat is. Ha nem látod a visus táblát bizonyos távolságból, szemüveget fognak felírni.
2017. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bal szemmemel nem láttam jó 6 éve amikor kórházba voltam szemészeten,igazából azt hallottam hogy 2 dioptria különbség már kizáró ok és nem tudom hogy így van-e
2017. máj. 11. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj el szemészetre előbb.
2017. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az tervbe van,6 éve nem voltam már,és múltkor az egyik szakoktató le szidott hogy nem hogy nem hordom,mert ő meg megjegyezte amikor anno vizsgálaton voltam :D
2017. máj. 11. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt hallottad, amit én a hatályos jogszabályban olvastam.


„A két szem között maximum 3,0 D különbség lehet.”

Ezt tartalmazza a hosszú című 57/2009. (X. 30.) IRM–ÖM–PTNM együttes rendelet.

[link]


Szolgálatonként különböző alkalmassági követelmény és minősítés van. A látásélességgel kapcsolatos a linkelt kép felső táblázatában van, illetve alatta szövegesen, hogy milyen látásjavító korrekció (szemüveg, kontaktlencse) mérték megengedett.

Az adott értékek (visus) a látásélesség vizsgáló tábla értékei. Hogy melyik sorhoz milyen érték tartozik, az ezen az ábrán, jobb szélen, pirossal látható: [link]


A látással kapcsolatban (is) sokféle egyéb követelmény is van. Azokat is, egyéb egészségügyi követelményeket is elolvashatsz a hatályos jogszabályban: [link]

2017. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van egy "kis" extra pénzed, akkor még mindig megműttetheted a szemed. Lézerezéssel a szemlencsét vissza tudják görbíteni az eredeti állapotába.

Kb. 130-140.000 Ft / szem

2017. máj. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!