Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosítvány (B) orvosi alkalma...

Jogosítvány (B) orvosi alkalmasságin mennyire kell jól látni, hogy az orvos ne írjon fel szemüveget?

Figyelt kérdés
Hányadik sorig kell elolvasni a táblát?
2017. ápr. 23. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Én kb. a felét tudtam elolvasni, + magas volt a vérnyomásom, de megkaptam 10 évre az alkalmasságit :D :D Orvosfüggő... javarészt a pénzről szól a dolog, de azért van olyan orvos aki komolyan veszi a dolgot, és ha szükséges akkor lekorlátozza, vagy egyáltalán nem adja meg.....
2017. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Ez dokitól függ, és hogy milyen távol kell állni. Nekem jó a látásom, mégis elküldött szemészhez, mert az alsókat nem tudtam csak a vonal alatti 11et a többit nem, igaz kb 5m-ről. A szemészeten meg nem volt probléma, csak ez plusz pénz+időmbe került.
2017. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*vonal alatti 1-et
2017. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elegendő az 1. alkalmassági (nem akarsz a B-kategórival közúti közlekedési szolgáltatást nyújtani, sem közúti munkavezetői munkakört vállalni), akkor a binokuláris (kétszemes) látásnak legalább 0,5-esnek kell lennie. Ez azt jelenti, hogy a piros vonal feletti részt kell látni: [link]


Persze, az feltétel, hogy ne legyen egyszeműség (csak egy szemmel látás), mert akkor szakorvosi vizsgálat dönti el, hogy kellő alkalmazkodás van-e ehhez.


Egyébként, az alkalmassági vizsgálat során nem írnak fel szemüveget, hiszen azt nem szemész végzi, legfeljebb elküldenek hozzá. Ha már van szemüveg, vagy kontaktlencse, akkor annak használatával kell meglennie a kétszemes, legalább 0,5-es látásnak.

Ha nincs szemüveg, kontaktlencse, és nincs meg a kétszemes, legalább 0,5-es látás, akkor nem felelsz meg.


Mindezek elolvashatók a jogszabály 1. mellékletének 1. LÁTÁS pontjainál: [link]

2017. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, a végén nem az ígért linket másoltam be, hanem újra a képet. A jogszabály linkje: [link]
2017. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!