Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Börtönbüntetés állatgyilkosság...

Börtönbüntetés állatgyilkosságért?

Figyelt kérdés

Nem teljesen értem, hogy mi alapján megy a dolog, tekintettel, hogy autósok állatok százait ölik meg minden évben, tehát gondolom csak más módon végrehajtott gyilkosságért (miért késelnéd meg, ha büntetlenül elgázolhatod?!), meg csak feljelentésre nyomoz a rendőrség.


A kérdés másik része, hogy tényleg ennyire tönkre kéne tenni valaki életét, mert megkéselt egy kutyát? Rengeteg ember van, aki pl. veréssel fenyíti a kuytáját MERT A KUTYA ÁLLAT, tojásnyi aggyal. Aki megkéssel egy kutyát, az komoly segítségre szorul és fizzessen keményen pl. egy kutyamenhelynek, de egyáltalán nem azt jelenti, hogy ugyanazt megtenné egy emberrel, mert sokan (én is) teljesen máshogy tekintünk egy állatra és egy emberre.


A börtön egy életre megbélyegzi az embert, évtizedekkel a kijövetel után is baromi nehéz elhelyezkedni vele, nem beszélve arról amit a börtönben kapsz a társaidtól és az őröktől.



2017. jún. 9. 17:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Abban is mélységesen tévedsz, hogy nem tenné meg emberrel. Bármelyik pszichiáter megmondja, hogy a legbetegebb, legveszélyesebb pszichopaták közös vonása az állatkínzás amit már gyerekkorban elkezdenek. Aki állattal megteszi annak az ember ugyanaz a történet. Az ilyen ember veszélyes, rosszul vagyok a gondolattól is hogy mondjuk a gyermekem ilyenek mellett megy el nap mint nap. Zárják is börtönbe az ilyet, kapjon annyit mint amit emberért adnak.
2017. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Az egyhangú reakciók ellenére is gyanítom, mindenki hülye, csak a kérdező helikopter... :)
2017. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon mélyen nem mennék bele a témába, de teljesen más embert megölni, mint állatot. Sokszor az ember állatias, az állat meg emberi.És nem ugyanaz lecsapni egy legyet, mint egy gerinces állatot elpusztítani. De sok gerinctelen ember van az biztos. Nehéz olyan jogokat alkotni, hogy minden állat és ember elégedett legyen. Nagymamám sok tyúkot levágott, akkor ő minek számít? Én meg jóízűen megettem. Én minek számítok? Nagybátyám vágóhídon dolgozott, akkor ő egy gyilkos?
2017. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nagymamám sok tyúkot levágott, akkor ő minek számít? Én meg jóízűen megettem. Én minek számítok? Nagybátyám vágóhídon dolgozott, akkor ő egy gyilkos?"


Akkor te most tényleg egy dolognak gondolod ezeket azzal, mikor egy ember olyan erkölcsi és szellemi szinten van, hogy a belső dühét és frusztrációját levezetendő vagy kifejezett perverz élvezetből öl vagy kínoz állatot??? Mert itt erről beszélünk ha nem tudtad volna értelmezni a hozzászólásokat és a kérdező álláspontját.


Amiről te beszélsz nem is ide tartozik, az a fajta "gyilkosság" egy egész másfajta nézetből vitázható, nem ehhez a kérdéskörhöz tartozik, inkább egy vegetáriánus topik témája lenne, nem ezé.

2017. jún. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Bár eltűnt a kérdező, így nem várok választ, de azért - költőien - egy ilyen tett után valóban amiatt kéne aggódni, hogy "szerencsétlen" elkövetőt megbélyegzi a társadalom, és hogy a börtön csak tönkre tenné "szegényt"???


Egy ilyen nyomorultnak a börtön a legenyhébb büntetés, amit kiszabnék.

2017. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg állatkínzásért, állatgyilkosságért nemes egyszerűséggel bevezetném a megtorlást. Aki ennyire embertelen alja, mint amit az utolsó belinkelt, az teljes mértékben megérdemli, ha ugyanazt teszik vele, mint amit ő tett a szerencsétlen állatokkal.
2017. jún. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%

en az allatkinzokat nemcsak bortonnel buntetnem hanem alaposan meg is kinoznam. es orulok ha a bortonben valoban megkapnak minden szenvedest a tarsaktol es az oroktol.

ha en ott lennek or biztosan megemlegetne a mocsok amit elkovetett az allat ellen. az allatnak nem tojasnyi agya van mert akkor a tied csak egy hangyatojasnyi szerintem.

Ja, es nekem pontosan ugyanannyira vetkes az aki agyonszur egy embert mint aki ezt egy kutyaval vagy macskaval teszi. szamomra az allatok fontosabbak es szerethetobbek mint az ember.

2017. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17#, az a baj, hogy ezzel semmivel se leszel több az állatkínzóknál, ha örömödet leled abban, hogy másnak fáj. Az állatkínzókat egyszerűen el kell altatni, mint ahogy azt az emberre veszélyes állatokkal szokás.
2017. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Az én véleményem, hogy baleset esetén is járjon némi büntetés, márha elkapják a tettest, mert egy állat ugyanannyit ér, mint egy ember, ugyanúgy van élete, és szeretne élni, annyiban igaz,hogy ez nincs túl jól tisztázva sok ember számára. Kártevőket nem szokták sajnálni, ennek van értelme, igen, a kártvevőket írtani kell, de egy ártatlan kutyát, vagy macskát nehogymár elütötten lássak az utcán, mert depibe esek. De ez a: ,,Mások is verni szokták a kutyájukat otthon" szerintem egyenlő avval, hogy mások is verni szokták a gyereküket otthon, ugyanúgy bűn. És az, hogy te máshogy gondolsz az állatokra, a te véleményed, de attól még ha egy ártatlan állatnak ártasz, az ugyanúgy törvénybe ütközhetne, mivel én is mondhatnám, hogy minden más embert kisebbrendűnek tekintek, ugyanúgy sértem a törvényt, ha bántok valakit emiatt. Bocsi, ha nem teljesen érthető
2022. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
en azon felul hogy bortonre itelnem rohadt nagy penzbirsagra is koteleznem es nyilvanossa tennem a nevet allatkinzasert ugyanugy mint a pedofilokat hogy mindenki tudja milyen moslek "emberrol " van szo. tovabba az en szememben semmivel nem kisebb bun megkeselni egy kutyat mint egy embert. mondom SEMMIVEL SEM KISEBB es ezt szo szerint ertem. itt ahol en elek eleg sok embernek van fegyvere, ha en meglatnam hogy bantja valaki a kutyat szarra lonem. es mindig van olyan ugyved aki gratis is elvallal ilyen ugyet mert gyulolik az ilyen elvetemult fergeket.
2022. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!